REKLAMA

Specjalny zespół prokuratorów do reprywatyzacji

2016-11-29 00:25
publikacja
2016-11-29 00:25
Specjalny zespół prokuratorów do reprywatyzacji
Specjalny zespół prokuratorów do reprywatyzacji
/ YAY Foto

Śledczy będą angażować się w sprawy cywilne i administracyjne dotyczące odzyskiwania nieruchomości.

W kraju toczy się około stu śledztw w sprawie nadużyć przy oddawaniu działek i kamienic odebranych prawowitym właścicielom w Warszawie dekretem Bieruta. Oprócz ścigania winnych, prowadzące je prokuratury będą wykorzystywać także drogę cywilną. Powierzono to śledczym znającym tę tematykę.

"Powstał specjalny zespół prokuratorów, który będzie się zajmował wnoszeniem pozwów i zaskarżeniami decyzji administracyjnych w sprawach dotyczących reprywatyzacji" - potwierdza "Rzeczpospolitej" Andrzej Szeliga, szef prokuratury Regionalnej W Warszawie.

Zespół jest dziewięcioosobowy. Został powołany decyzją prokuratora krajowego.

Zgodnie z przepisami prokurator może żądać wszczęcia postępowania w każdej sprawie i przystąpić do już się toczącego, jeżeli uzna, iż wymaga tego "ochrona praworządności, praw obywateli lub interesu społecznego". Dotąd korzystano z tej możliwości sporadycznie, ale były to raczej wyjątki. Teraz w sprawach reprywatyzacji ma to być reguła - podsumowuje "Rzeczpospolita". (PAP)

nmk/ mars/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~jojo
dziadostwo z dostępem do informacji myślało, że dorobi się na czyjejś krzywdzie a tu prawilna zmiana da im trochę prawa i sprawiedliwości :-D

Powiązane: Prokuratura na tropie przestępstw

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki