Spada produkcja VW w polskich zakładach koncernu

Po ujawnionych w połowie września spalinowych manipulacjach Volkswagena, w zeszłym miesiącu gwałtownie spadła produkcja w poznańskich zakładach koncernu - informuje "Gazeta Wyborcza"

W zeszłym miesiącu za bramy fabryki Volkswagen Poznań wyjechało niespełna 13 tys. samochodów, o 8 proc. mniej niż przed rokiem i aż o jedną czwartą mniej niż we wrześniu - poinformowała firma Samar.

Poznańska fabryka tłumaczy gorsze wyniki zmianami organizacyjnymi: przestawianiem produkcji na silniki EA 288 i przejęciem części produkcji modelu dostawczego samochodu Transporter z zakładów w Hanowerze. (PAP)

tpo/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 5 ~Polak

Podziękujcie Amerykanom, którzy toczą otwartą wojnę z Europą. Ostatnie kłopoty VW to też ich robota.

! Odpowiedz
5 3 ~miro

poprostu dbają o swoje firmy a nie na siłe promują wieśwagena jak POlaczki

! Odpowiedz
2 6 ~hehe

To i PKB na zielonej wyspie spadnie.

! Odpowiedz
3 7 ~Thor007

Montownie VW umiejscowione w Polsce. Gdy samochody marki "z widłami w godle" prezestaną się sprzedawać w pierwszej kolejności do zamknięcia będą montownie poza granicami Niemiec.
Taka jest cena braku własnego przemysłu.

Ale nie szkoda mo VW, ten koncern powinien zbankrutować, powinny też wreszczie powstawać modele elektryczne samochodów. Nie hybrydy - skomplikowane, drogie i nieekonomiczne - tylko naprawdę elektryczne samochody, z akumulatorami i z dodatkowymi małymi silnikami do doładowywania. Jest taki model Toyoty, pali 2 l/100 km, a silniczek pracuje na najbardziej optymalnych obrotach.

Na rozwinięcie czeka też technologia paliw wodorowych. Może taka przykładowa plajta truciciela zmusiłaby ozostałe koncerny do zmiany technologii na ekologiczne.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 0 ~wef

Ale jako Polacy jesteśmy za gupi i za biedni żeby sami je produkować. Dlatego mamy co najwyżej "montownie" mądrych i bogatych krajów.

! Odpowiedz
1 18 ~Sceptyk

Nie polskie zakłady WV, tylko zakłady WV zlokalizowane na ziemiach polskich.

! Odpowiedz
1 2 ~xxxx

To jak z "polskimi" obozami koncentracyjnymi. Jak ktoś nazywa je "polskimi" to się oburzamy. I racja!! bo właścicielami byli niemcy. A jeżeli się mówi, że wspomniana w artykule to jest polska fabryka to wszystko jest w porządku. A ona jest tak samo niemiecka jak obozy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil