Soros: Chiny Xi Jinpinga śmiertelnym wrogiem

- Uważam Chiny Xi Jinpinga za największe zagrożenie dla otwartego społeczeństwa. Mamy nadzieję, że odpowiedni Amerykanin może poprawić jego nastawienie - powiedział George Soros. To nie pierwszy raz, gdy amerykański miliarder i filantrop w ostrych słowach wypowiada się na temat przywódcy Państwa Środka.

(Bankier.pl)

W wywiadzie dla "The New York Times" Soros stwierdził, że Chiny są "śmiertelnym wrogiem", a Zachód obdarzył je zbyt dużym kredytem zaufania. - Powinniśmy to dostrzec: to inny system, całkowicie przeciwny do naszego - zauważył miliarder. - Nie jestem antychiński, jestem po prostu przeciw Xi Jinpingowi - dodał.

Zdaniem Sorosa USA powinny naciskać na firmy takie jak Huawei, żeby wymusić otwarcie na Chinach. W przeciwnym wypadku przewodniczący Xi będzie kontynuował proces zamykania Chin, a rozwój nowych technologii, tj. sztuczna inteligencja, utrzyma taki stan przez pokolenia.

To kolejny raz, gdy Soros ściera się z władzami w Pekinie. - Chiny nie są jedynym autorytarnym reżimem na świecie, ale najbogatszym, najsilniejszym i najbardziej zaawansowanym technologicznie - mówił w styczniu na Światowym Forum Ekonomicznym. - Czyni to z Xi Jinpinga najgroźniejszego oponenta otwartych społeczeństw - podkreślał.

Miliarder ostrzegał, że sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe mogą zostać wykorzystane w Państwie Środka do totalitarnej kontroli nad społeczeństwem. Twierdził, że taki scenariusz stanowi bezprecedensowe zagrożenie. Wezwał również administrację Donalda Trumpa, by rozprawiła się z chińskimi gigantami technologicznymi - ZTE i Huawei. - Jeśli te firmy zdominują rynek 5G, będą stanowiły bezprecedensowe zagrożenie dla bezpieczeństwa reszty świata - mówił Soros.

Na początku 2016 r. Soros stwierdził, że załamanie chińskiej gospodarki jest „praktycznie nieuniknione”, na co ostro zareagowały rządowe media, pisząc, że miliarder "wypowiedział Chinom „wojnę” twierdząc, że prowadzi krótką sprzedaż azjatyckich walut" i podkreślając, że "nikomu nie udałoby się podważyć stabilności chińskiego juana".

MKa

Źródło:
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
20 95 and00

Przez tego "filantropa" nie cierpię wszystkiego co ma w nazwie obywatelskie
I nie chodzi o Platformę
Mam wrażenie że chce zniszczyć Europę, może ma jakiś uraz psychiczny z wojny?
On podjudza do emigracji miliony biedaków, wydaje broszury jak kłamać żeby po przybyciu dostać socjal, i odpowiada za ich utonięcia.
No nie osobiście ale on jest pomysłodawcą i siłą sprawczą tysięcy fundacji działających na całym świecie wspierających jego chore idee
Rozbija tradycyjne społeczeństwo, model rodziny, promuje dewiacje...
Każdy lewak może liczyć na jego wsparcie

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
25 9 sel

Dzisiaj lewacy noszą krzyże i głoszą hasła narodowe.. żaden z nich nie dorobił się majątku., ani kapitału, mają państwowe etaty..

! Odpowiedz
47 47 karbinadel

Chiny są groźne, ale z zupełnie innych powodów, a chwilowo urzędujący przywódca nie ma z tym nic wspólnego. Po pierwsze, ludność Chin jest zdyscyplinowana, pracowita i stosunkowo mało wymagająca. Po drugie, władza nie musi się przejmować takimi rzeczami, jak prawa człowieka, ochrona środowiska, prawo własności itd

! Odpowiedz
21 115 1as

Największym zagrożeniem dla otwartych społeczeństw jest pan Soros.
Ups...nie wiem czy tak można pisać, w końcu nie jestem miliarderem-"filantropem".

! Odpowiedz
19 106 zan

Otwarte społeczeństwo - przykład Francji. Francuscy pogranicznicy otworzyli zieloną granicę, tzn. przymykają oczy na kolumny Afrykańczyków przekraczających nielegalnie granicę. Francuzi stworzyli obywatelskie patrole które na własną rękę zgłaszały przypadki przekroczenia granicy. I co? Ci Francuzi dostali po 2 lata więzienia za "zakłócanie porządku". Dwa lata więzienia we Francji dostaje się rółwnież za aluzje pod adresem Rothschilda albo pana Levy (francuski Michnik). np. Alain Soral dostał. Natomiast Charli Hebdo zamieszczał rysunki z Mari Le Pen w ekskrementach i...sąd uznał, że to tylko satyra. Oczywiście za negowanie tzw. holokałstu też jest więzienie, prześladowanie, pobicia.
Długo można o odbieraniu dzieci białym rodzinom w Skandynawii, o cenzurze w Niemczech, o tym jak w Wielkiej Brytanii rada lekarska odradza używania terminu "cieżarna kobieta", bop....obraża cięzarne osoby trans. O wynalazcy java script którego Mozilla zwolniła, bo odkryto, że wpłacał pieniądze na jakąś konserwatywną obyczakowo organizację...

Długo można całkowitej apatii politycznej społeczeństw w Europie. NIE MA tu społeczeństwa obywatelskiego. Są setki "organizacji pozarządowych" tworzonych przez oligarchów, przez CIA itd. ale ludzie żyją zupełnie jak w Chinach albo Rosji. Tylko atrapa wolności jest lepsza.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
15 57 sel

Z całą pewnością reprezentuje elity co najmniej tak samo groźne skoro wywołały tyle wojen na świecie tylko dla własnych zysków

! Odpowiedz
4 13 kuapouchy

Szanuję Kubusia Puchatka w opór.

! Odpowiedz
5 29 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
23 108 sammler

Bełkocze jak, nie przymierzając, Adaś z Wyborczej. Nie te lata, nie ta władza, nie ten wpływ na innych. Zresztą Amerykanie zawsze uważają, że największym wrogiem jest ten, kto zagraża ich interesom.

! Odpowiedz
87 61 jkendy

Ja tam wolę USA niż życie w komunistycznym raju gdzie państwo morduje własnych obywateli.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil