REKLAMA

Sondaż: nie chcemy zmieniać szalików i przyłbic na maseczki chirurgiczne

2021-02-23 06:44
publikacja
2021-02-23 06:44

43,9 proc. Polek i Polaków uważa, że rząd w walce z COVID-19 słusznie zrobi, zakazując używania przyłbic, szalików i chust zamiast maseczek - wynika z sondażu UCE RESEARCH i SYNO Poland na zlecenie "Gazety Wyborczej". Przeciwnego zdania jest 44,6 proc.

Sondaż: nie chcemy zmieniać szalików i przyłbic na maseczki chirurgiczne
Sondaż: nie chcemy zmieniać szalików i przyłbic na maseczki chirurgiczne
fot. Michał Kość / / FORUM

Wyborcza przypomina, że najprawdopodobniej pod koniec tygodnia zostaną zmienione zasady zakrywania ust i nosa.

W badaniu przeprowadzonym na zlecenie "GW" Polacy zostali zapytani "czy rząd ma rację, zakazując Polakom używania przyłbic ochronnych, szalików i chust zamiast maseczek". 22,3 proc. respondentów odpowiedziało "raczej tak", a 21,6 proc. - "zdecydowanie tak".

Odpowiedzi "zdecydowanie nie" udzieliło 30,1 proc. badanych, a 14,5 proc. - "raczej nie".

Zdania na ten temat nie miało 11,4 proc. ankietowanych.

Uczestnicy badania zostali również zapytani, jaką maseczkę zamierzają stosować po ogłoszeniu nowych rekomendacji rządu. 40 proc. ankietowanych zadeklarowało, że będzie nosić zwykłą materiałową maseczkę, a 27,2 proc. - maseczkę chirurgiczną. Noszenie maseczki z filtrem zapowiedziało 12,6 proc. respondentów, a jeszcze innej - 3,1 proc.

Odpowiedzi "trudno powiedzieć" udzieliło 17,1 proc. badanych.

UCE RESEARCH i SYNO Poland na zlecenie "Gazety Wyborczej" przeprowadzono w dniach 19-21 lutego 2021 r.(PAP)

reb/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (6)

dodaj komentarz
samsza
Rząd naprawdę wyliczył, że każdego stać na zakup ogromnej ilości jednorazowych maseczek?
Moim zdaniem skończy się tym, że ktoś przez rok będzie nosił jedną najtańszą "jednorazową" maseczkę.
nanader1
Najtańsza teoretycznie jednorazowa maseczka chirurgiczna z jest o wiele lepsza niż chusta z bawełny czy przyłbica, nawet przy wielokrotnym użytku. Te przyłbice to w ogóle tylko symboliczny gest. Ludzie się burzą na maseczki materiałowe pewnie po części dlatego, że trudno przez bawełnianą maseczkę oddychać. W tym przypadku naprawdę Najtańsza teoretycznie jednorazowa maseczka chirurgiczna z jest o wiele lepsza niż chusta z bawełny czy przyłbica, nawet przy wielokrotnym użytku. Te przyłbice to w ogóle tylko symboliczny gest. Ludzie się burzą na maseczki materiałowe pewnie po części dlatego, że trudno przez bawełnianą maseczkę oddychać. W tym przypadku naprawdę o wiele bardziej komfortowe są maseczki hirurgiczne - warto wydać kilka złotych. To może być cena czyjegoś życia.
secundus
niedzielski i dworczyk tak boją się skutków planowanego zwiększenia zamordyzmu, że schowali się za koronką
secundus
chcecie powiedzieć, że aż 43,9 proc. Polek i Polaków uważa, że kawłek szmaty zatrzymuje wirusy?
shadow_xx
Niestety. Nie mają pojęcia co się wokół nich dzieje, z czym mają do czynienia to wierzą we wszystko co usłyszą od "ekspertów" w TV.

Ludziom niewykształconym łatwiej wmówić, że mamy niebezpieczną pandemię - wystarczy pokazać kilka wykresów. Taki człowiek nawet nie spróbuje przeanalizować co to za dane, skąd się wzięły.
Niestety. Nie mają pojęcia co się wokół nich dzieje, z czym mają do czynienia to wierzą we wszystko co usłyszą od "ekspertów" w TV.

Ludziom niewykształconym łatwiej wmówić, że mamy niebezpieczną pandemię - wystarczy pokazać kilka wykresów. Taki człowiek nawet nie spróbuje przeanalizować co to za dane, skąd się wzięły. "Rządowi specjaliści na pewno się nie mylą, więc należy ich słuchać." Dlatego mamy to co mamy.
bankster-kreator
Te "badania" w komunistycznej republice bananowej nie mają najmniejszego sensu bo co będzie trzeba to się umieści w gazecie a czego nie można publikować to się z niej usunie. Po to też Orlen wykupił ruch a na niezależne media zostały nałożone wyższe podatki. Dla tych rządowych mediów nie ma to znaczenia bo jak co roku dostaną Te "badania" w komunistycznej republice bananowej nie mają najmniejszego sensu bo co będzie trzeba to się umieści w gazecie a czego nie można publikować to się z niej usunie. Po to też Orlen wykupił ruch a na niezależne media zostały nałożone wyższe podatki. Dla tych rządowych mediów nie ma to znaczenia bo jak co roku dostaną 2 mld zł sponsoringu.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki