REKLAMA

Sikorski: Platformie potrzebne nowe przywództwo

2015-10-26 01:19
publikacja
2015-10-26 01:19

Radosław Sikorski nazwał wyborczą porażkę PO "wielkim rozczarowaniem". Były szef MSZ i były marszałek Sejmu powiedział na transmitowanym przez TVP wieczorze wyborczym Platformy w Bydgoszczy, że w obecnej sytuacji jego partia potrzebuje nowego, silnego przywództwa.

fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Sikorski podkreślił, że PO była dowodzona jednoosobowo, i choć przewodnicząca Platformy pracowała bardzo ciężko w kampanii wyborczej, przegrana oznacza też jednoosobową odpowiedzialność "Jestem przekonany, że Ewa Kopacz będzie wiedziała, co w takiej sytuacji zrobić" - dodał.

Sikorski chwalił 8 lat rządów Platformy Obywatelskiej podkreślając, że Polska dokonała w tym czasie ogromnego skoku cywilizacyjnego i w szybkim tempie odrabiała dystans, dzielący ją od Zachodu.. Zauważył przy tym, że ten sukces nie przełożył się ostatecznie na poparcie wyborców i trzeba z tego wyciągnąć wnioski.

Według sondażu exit polls, przygotowanego przez Ipsos dla Telewizji Polskiej, wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 39,12 procent. Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska, na którą zagłosowało 23,4 procent wyborców. Trzecie miejsce zajął Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15, z wynikiem 9,04 procent. Nowoczesna Ryszarda Petru otrzymała 7,12 procent głosów, KORWIN - 4,9 procent, Zjednoczona Lewica - 6,6 procent, Polskie Stronnictwo Ludowe - 5,2 procent, a Partia Razem - 3,9 procent.

Jeżeli wyniki sondażu exit polls się potwierdzą, to w Sejmie znajdzie się pięć partii, a Prawo i Sprawiedliwość będzie miało większość.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/TVP/md/dyd

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (38)

dodaj komentarz
~bul-i-nadzieija
Peło potrzebuje nowych ośmiorniczek, policzków wołowych i halibutów a i nowych kilometeówek. Ale co sie nachapalu to ich, nikt im tego nie ukradnie.
~azet
Nie minęła doba a już pierwszy Brutus biegnie ze sztyletem. PO jest takie urocze.
~ALOJZ
Jak to dobrze ,że w najbliższych latach nie będzie związków jednopłciowych,które tak bardzo popiereła PO .Brzydzę się gejami , pedałami i wszelkimi zboczeniami seksualnymi.GENDER do śmietnika.Będzie kilka lat normalności.PO to liberały i Żydokomuna łącznie z Wyborczą.
~aha
nie to, zebym z kolei ja przepadal za gatunkami, ktore wymieniles, ale ja jeszcze dodatkowo brzydze sie toba.
~Alleluja
potrzenuje więęęzienia!!! i szybkich rozliczeń: zdrahców, oszustów i złodziejów SB-CKO-ZYDO-SZMACIARSKICH!!!! TAKICH, JAK TUSK, SIKOR, HENK, BELKA, ROST, WALZ, BIELLECKI- ŁYJ,NIESIÓL,ADAMOWICZ, FORC, KUNACHOWICZ, MURAT,KUCZYN, ROSATTI, ORLOWSKI ITP. JUDEN-SZAJS!!!!
~bylywyborcaPO
potrzebujecie mniej złodziei i słuchania obywateli. Nic więcej
~lel
zgadzam się z Sikorskim, ale min. MON Siemoniak twierdzi, że Kopacz dokonała cudu. No to coś tu nie gra. Siemoniak chce powiedzieć, że tegoroczne wygłupy PO dały im możliwość pozostania w Sejmie ?
~lel
Jeżeli to nie wygłupy to gdzie w takim razie poszło poparcie Komorowskiego z I tury ?
~bbbbb
Partia Oportunistycznych Oszustów powinna udać się na śmietnik historii... to przez was dziady władzę w Polsce objęły pisowskie oszołomy!!!

Powiązane: Wybory parlamentarne 2015

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki