REKLAMA

Serbia zamraża ceny podstawowych produktów żywnościowych

2021-11-30 16:18
publikacja
2021-11-30 16:18
Serbia zamraża ceny podstawowych produktów żywnościowych
Serbia zamraża ceny podstawowych produktów żywnościowych
fot. S-F / / Shutterstock

Podczas wtorkowego posiedzenia rządu Serbii zamrożono ceny podstawowych produktów żywnościowych jak cukier, mąka, olej słonecznikowy, wieprzowina i mleko. Decyzję argumentowano próbą ochrony standardu życia obywateli kraju.

"Ceny zostaną zamrożone na poziomie z dnia 15 listopada 2021 roku i nie zmienią się przez kolejnych 60 dni" - napisano w oświadczeniu serbskiego rządu.

Minister handlu, turystyki i telekomunikacji Serbii Tatjana Matić zaznaczyła, że "podjęcie decyzji było niezbędne, by zabezpieczyć standard życia obywateli, biorąc pod uwagę fakt, że wskazane produkty mają największy udział w dziennych wydatkach przeznaczanych na żywność" - podała telewizja N1.

Rząd zobowiązał także producentów do dostarczania produktów w ilości nie mniejszej niż średnia ostatnich 12 miesięcy. Za łamanie przepisów przewidziano kary w wysokości od 100 tys. (3 973 zł) do dwóch milionów dinarów (79 464 zł). (PAP)

jbw/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (9)

dodaj komentarz
ajwaj_
""ceny podstawowych produktów żywnościowych""

i OK, inni czekaja na smierci z glodu i zwloki na ulicach jak w "czarnej" Afryce
itso_widmo_bieli
to chyba w rosji tak będzie jak kreml zgotuje sankcje gospodarcze na własny naród
bankster-kreator
Już to widzę, jak producenci będą sprzedawać produkty po stałych cenach. Każdy wyłoży na ten biznes z regulowanymi cenami a jak zaczną dalej tak kombinować to będą musieli stworzyć przymusowe obozy pracy bo nikt do roboty nie pójdzie w takiej regulowanej odgórnie gałęzi gospodarki. Serbia właśnie robi sobie bardzo Już to widzę, jak producenci będą sprzedawać produkty po stałych cenach. Każdy wyłoży na ten biznes z regulowanymi cenami a jak zaczną dalej tak kombinować to będą musieli stworzyć przymusowe obozy pracy bo nikt do roboty nie pójdzie w takiej regulowanej odgórnie gałęzi gospodarki. Serbia właśnie robi sobie bardzo duże kuku z którego może wychodzić później latami jak nie dekadami.
marekpoznan
Chyba pierwszym w historii pomysłem tego typu był rzymski edykt o cenach maksymalnych z roku 301AD. Jak to się skończyło, no cóż, każdy może sobie poczytać.
mkx
Takie mrożenie cen powoduje gigantyczny "popyt na zapas". Najpierw będą puste półki, a po uwolnieniu cen - zobaczą prawdziwą inflację.
jabu74_-_ekspert
da się pisowskie kołtuny ?
jag63
Następny krok, to kartki na produkty spożywcze i inne.

.
adam.1983
ciekawe jak to wyegzekwują jak dostawca jest zagraniczny albo zbankrutuje.
marekpoznan
Bankructwo będzie ustawowo zakazane.

Powiązane: Żywność

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki