REKLAMA

Selgros i Real ukarane wysokimi grzywnami za zmowy cenowe

2015-01-13 17:23
publikacja
2015-01-13 17:23
Selgros i Real ukarane wysokimi grzywnami za zmowy cenowe
Selgros i Real ukarane wysokimi grzywnami za zmowy cenowe
fot. P. GAJEK/SE / / EastNews

Rumuńska Rada ds. Konkurencji poinformowała we wtorek o nałożeniu wysokich grzywien za zmowy cenowe na cztery wielkie sieci handlowe oraz na ich dostawców. Łączna wartość grzywien to 35 mln euro. Są to sieci z Francji, Niemiec i Belgii.


(fot. P. GAJEK/SE / EastNews)

Niemieckie firmy Metro i Selgros, supermarkety Real (francuska grupa Auchan) i Mega Image (belgijska sieć Delhaize), a także 21 dostawców zostało ukaranych za "zmowy cenowe" i specjalne promocje w latach 2005-09. "Dostawca i dystrybutor wyznaczali cenę lub cenę minimalną, co doprowadziło do wzrostu cen dla konsumentów" - napisała w komunikacie Rada ds. Konkurencji.

Najwyższa kara finansowa została nałożona na Metro - 11,3 mln euro, Selgros ma zapłacić 6,6 mln euro, Mega Image 5,6 mln euro, a Real - 5,5 mln euro. Pozostała kwota 6 mln euro grzywny została rozdzielona między dostawców.

Pod koniec 2014 roku Rada ogłosiła wszczęcie śledztwa wobec czterech innych sieci handlowych - Auchan i Carrefour z Francji, Cory z Belgii i niemieckiego Kauflandu - podejrzanych o łamanie rumuńskiej ustawy o zasadach konkurencji. (PAP)

Wakacje na giełdzie

jo/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Pora na MG HS Hybrid+! Zyskaj rabat aż do 15 000 zł.
Pora na MG HS Hybrid+! Zyskaj rabat aż do 15 000 zł.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~uk
dobrze zabojadom, nigdy u nich nie kupuje
~ciekawski
A ile na zmowie zarobili?
~kacper
tak rumuński rząd dzielnie i skutecznie walczy o prawa swoich obywateli, zapewne dzięki temu jest to kraina dobrobytu.
~wwff
Uważaj co mówisz. Porozmawiaj z osobami, które odwiedziły ostatnio Rumunię. Jest co porównywać z Polską.

Powiązane: Rumunia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki