Rząd stawia na rodziny wielodzietne

Rząd chwali się, że do programu Karty Dużej Rodziny dołączają kolejne firmy. Obecnie jest to 4,6 tys. przedsiębiorstw i instytucji, które oferują zniżki w 20,5 tys. miejsc w Polsce. Do tej pory wydano 2 miliony kart, w tym prawie pół miliona dla rodzin wielodzietnych.  

(fot. Jerzy Dudek / FORUM)

Nowi partnerzy Karty Dużej Rodziny

KDR (Karta Dużej Rodziny) przysługuje rodzinom, którzy posiadają co najmniej trójkę dzieci. Dzięki niej posiadacze mogą skorzystać ze zniżek do instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych, księgarni, karnetów na basen i siłownie czy też zniżek w marketach. 

Jak podaje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w programie uczestniczy już 4,6 tys. firm i instytucji, które oferują zniżki w 20,5 tys. miejsc w całej Polsce. Ostatnio do partnerów KDR dołączyli:

  • Credit Agricole oferujący dla posiadaczy KDR brak opłat za otwarcie i prowadzenie konta, brak opłat miesięcznych za użytkowanie karty do konta oraz darmowe wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą,
  • Shell oferuje 20 proc. zniżki (8 gr.) na paliwa podstawowe, 10gr na paliwa premium, 3gr na LPG oraz 20 proc na wybrane produkty w sklepie,
  • Deichmann oferuje 10 proc. rabatu na nieprzecenione obuwie dziecięce i plecaki dziecięce,
  • Polonus oferuje ulgę handlową w wysokości 20 proc.

– Do tej pory wydano ponad 2 mln kart, w tym 1,19 mln dla dzieci. Z systemu ulg i zniżek korzysta aż 451,7 tys. rodzin wielodzietnych. Wskazuje to na coraz większą popularność Karty, a także na to, że rodzin wielodzietnych wciąż przybywa – podaje resort pracy. 

Warto przypomnieć, ze od 2019 roku KDR będą mogli otrzymać rodzice, którzy kiedykolwiek wychowywali co najmniej trójkę dzieci. 

Mama plus

W trosce o duże rodziny rząd bynajmniej nie zatrzymał się w ostatnim czasie na "Dobrym starcie", czyli programie wypłat 300 zł uczniów rozpoczynających rok szkolny. Za pasem kolejny program rządu promujący rodziny wielodzietne. Najprawdopodobniej od stycznia 2019 roku zacznie obowiązywać program "Mama plus", chociaż dopiero na wrzesień planowane jest przekazanie projektu ustawy do Sejmu. 

Zapowiedzi programu pojawiły się na kwietniowej konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy. Ostatnio wypowiedzi udzielił Bartosz Marczuk, który przybliżył, że matki mające co najmniej czworo dzieci otrzymają emerytury. W przypadku gdy matka nigdy nie pracowała, otrzyma najniższą emeryturę, jeśli jednak ma przyznane prawo do świadczenia, ale mniejsze niż 1000 zł, zostanie ono dopełnione do tej wysokości. Projekt będzie dotyczył również mam ubezpieczonych w KRUS-ie. 

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
11 21 ajwaj

Zasila miliony mlodych Polaków na "zachodzie" (po wyksztalceniu) na emigracji :)
W raju na ziemi Magdalenki POPISy, dlugo nie posiedza

! Odpowiedz
9 30 rekin1986

Potrzebna jest duża ilość rąk do roboty na poziomie chłopa pańszczyżnianego

Ma chodzić do roboty i klepać dzieci a kobieta siedzieć cicho i ciągle być przy cycku bo kto będzie na szlachtę pracował jak będzie miała 4 dzieci i więcej to będzie cicho siedziała i obiadki gotowała oraz przy facecie grzecznie spała i czekała aż dzieci dorosną i będą na nią pracowały na starość

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 17 gmbx

Shell oferuje 20 proc. zniżki (8 gr.) na paliwa podstawowe.

Czy tylko ja nie rozumiem co autor miał na myśli?
20 procent z 5 zł to 1zł a nie 8 gr :)

! Odpowiedz
0 18 rekin1986

To jest 20 procent zniżki z marży rafineryjnej bo marża rafineryjna to jest ok 40 groszy na litrze paliwa cena surowej ropy plus podatki to osobny temat

! Odpowiedz
18 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
10 16 len1

Obiecywać można emerytury dla mam czworga dzieci bo jest ich niewiele. Natomiast łudzenie się ze ktoś świadomie będzie chciał mieć i planować dzieci dla takiej emerytury za ileś tam lat 20 -30 to wróżenie z fusów bo wtedy kto o tym będzie pamiętał , a tym bardziej kto z wtedy rządzących będzie te obietnice traktował na serio. No chyba że będzie emerytura obywatelska wtedy wilk syty i owca cała.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 15 search

Oferta 1000 zeta za min. 4 pociechy jest dla polinteligentnych.

! Odpowiedz
19 16 eagleeye

Powiem tak to jest jedyna zła rzecz która obecny rzad przyjoł po PO-PSL.Dla mnie ten program był i jest chory.

! Odpowiedz
31 28 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 27 dziki_losos

Według legendy, był kiedyś kraj, gdzie ludzie odkładali na *swoją* emeryturę.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.