Rząd chce odzyskać Kasprowy Wierch

Rząd chce, by państwo przejęło kolejkę linową na Kasprowy Wierch. Sprawdza, czy można unieważnić jej prywatyzację lub odkupić kolejkę.

(YAY Foto)

Kwestia sprzedaży oraz możliwość ewentualnego unieważnienia transakcji będzie jednym z tematów, które podejmie kierownictwo resortu infrastruktury, poinformował zespół prasowy ministerstwa - pisze "Gazeta Wyborcza".

PKL należą do zarejestrowanej w Luksemburgu spółki Altura. Jej właścicielem jest fundusz Mid Europa Partners, który inwestuje pieniądze biznesmenów z Europy Zachodniej, Azji i Australii. Fundusz, kupując Koleje Linowe, nie wykluczył sprzedaży firmy w przyszłości na zasadach rynkowych. Zapłacił prawie 215 mln zł za 99 proc. akcji PKL.

Według nieoficjalnych informacji rząd rozważa, czy nie zlecić odkupienia PKL kierownictwu Lasów Państwowych.

(PAP)

mp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~roger45

Jest taka grupa uprzywilejowana co drukuje USD, a wlasciwie klika do arkusza i moze wykupic cenne rzeczy tego swiata. Ci to sie ustawili.

! Odpowiedz
1 4 ~gronkowiec_złocisty

Mam nadzieję, że znacjonalizują też PKP bo w toaletach jest stanowczo zbyt czysto.

! Odpowiedz
5 3 ~PLka

Ja nie chcę odkupować nierentownej kolejki , chodzę po wszystkich polskich górach w Zakopanem byłem dwa razy i nas tam ten cały kicz i tandeta nie ciągnie . Do kolejki na Kasprowy wieczna "kolejka" lokalnych cwaniaków , "wpuszczaczy" zarabiających na zajmowaniu miejsca w kolejce itd. Syf i tyle, "prywaciarz" będzie musiał przyspieszyć biznes a najlepiej pozwolić na konkurencję to załatwiło by sprawę.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~Waldek

Tak się robi interesy w naszym kraju !
Jedna opcja polityczna sprzedaje a druga po jakimś czasie odkupuje.
Ręce zacierają tylko zachodni biznesmeni bo się nie narobią a swoje zarobią.

! Odpowiedz
2 4 ~tedd

byłem pare lat temu na nartach we Wloszech ,na tzw Marmoladzie ,doznałem szoku ,takich kolejek jak u nas w Zakopanym było co pare metrow ,wyciagow nie zlicze ,.......jest 26 lat wolnej kapitalistycznej Polski te nieudolne rzady jeden po drugim mniejsza o opcje polityczne potrafią tylko klocic się o stolki i fuchy ,i mscic się na poprzednikach i przeciwnikach ,zastanowmy się co przez te 26 lat można było zbudować pare takich kolejek ,jakos tam nikt nie krzyczy bez sensu o ochronie środowiska tylko madrze gospodaruje i zarzada u nas jak zwykle nie da się bo zawsze jest cos lub ktoś komu , nie pasuje ,ot ........................Polska

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 ~spokój_wodza

Niestety wybrańcy narodu znowu uważają, że przychodzić do pracy z teczką i stemplować milion razy tę samą kartkę to znaczy zarządzać lepiej od niedobrego "prywaciarza", który nie toleruje związków zawodowych. Będą więc kolejne Możejki...

! Odpowiedz
0 2 ~POtozło

Bo to nie jest obywatelu wolna Polska , a kapitalistyczną tośmy klepnęli raz po plecach jak odchodziła. Czas "Ustaw Wilczka" to była prawdziwa wolność gospodarcza dzięki , której powstało z dnia na dzień 6 mln dobrych miejsc pracy. O Ustawach Wilczka popytajcie dziadków i ojców , to rzecz o której większość Polaków nie ma pojęcia - bo trwała krótko. Balcerowicz z Modzelewskim szybciutko wciągnęli Polaków w syf korporacji , VATu i Koncesji , potem w rządy Unii czyli Niemców (ostatnio Tusk) i rządy pozostałych kgbowskich kacyków ostatnio Bronek i jenerałowie z Dukaczewskim na czele) ... i jak to rak rozwija się i niszczy nasze życie do dziś ...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ~clex odpowiada ~POtozło

dobrze pamiętam wilczka. i pamiętam też kolejki trzydniowe żeby coś kupić. też za wilczka.
towar się sprzerdawało na pniu z 3x przebitką. taki to był mistrz biznesu :DDD.
a te miejsca pracy to gdzie ty widziałeś? bo za komuny to był przymus pracy

! Odpowiedz
0 0 ~edziuuuu

Szoku doznałeś? Porównujesz gory do pagorkow i doznajesz szoku? Syrene do najnowszego Audi porownaj, tez bedziesz mial szok.

! Odpowiedz
2 2 ~poldek

Szkoda, że nie sprzedano więcej spółek, bo nadal jest ponad 40 tyś stanowisk do rozdania dla każdej kolejnej władzy. Jedynie prywatyzacja sprawi, że w polityce będzie chodziło o naród a nie stanowiska.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil