Rząd Węgier: Zrobimy wszystko, by krajom nie można było narzucić planu Sorosa

Rząd Victora Orbana uczyni wszystko, aby żadnemu krajowi nie można było narzucić planu George'a Sorosa i działań związanych z nim - zapowiedział rzecznik prasowy rządu Węgier Zoltán Kovács. Podkreślił, że Węgry od początku prezentowały zdecydowane i jednoznaczne stanowisko w kwestii nielegalnej migracji.

(fot. Danny Gys / FORUM)

Jak mówił Zoltán Kovács, Węgry zaproponowały wspólne europejskie rozwiązanie sprawy nielegalnej migracji jeszcze w 2015 i 2016 roku, znaczna część tych propozycji została wprowadzona, o realizowaniu dalszych elementów propozycji węgierskiej są prowadzone rozmowy.

W październiku rozpoczną się na Węgrzech konsultacje narodowe na temat planu George'a Sorosa. Amerykański finansista jesienią 2015 roku stwierdził, że Unia Europejska powinna wpuścić rocznie milion migrantów, a przeszkodę w tym stanowią granice narodowe. George Soros proponował też , by UE stworzyła bezpieczne kanały do sprowadzania migrantów. Zgodnie z planem, nie byłyby wyznaczane dopuszczalne limity przyjmowanych migrantów. Każdy z przybyszów miałby dostać pomoc w wysokości 29 tysięcy euro. Plan zakłada też likwidację ogrodzenia na granicy węgiersko-serbskiej, mającego chronić Węgry przed napływem imigrantów.

Károly Kontrát, sekretarz stanu w węgierskim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych na konferencji prasowej powiedział, że ogrodzenie na granicy Węgier stanowi przeszkodę dla planu Sorosa, a rząd Węgier nadal uważa, że jest ono potrzebne. Dodał, że właśnie dlatego rząd prosi obywateli Węgier, żeby wyrazili swoją opinię w konsultacjach narodowych o ogrodzeniu na granicy i planie Sorosa.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Daniel Borzon/dw

Źródło: IAR
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 12 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil