REKLAMA

Rusza budowa pierwszej fabryki Mercedesa w Polsce

2017-06-12 09:50
publikacja
2017-06-12 09:50

19 czerwca rozpocznie się budowa pierwszej fabryki Mercedesa w Polsce. Gigant motoryzacyjny wybrał na to miejsce Jawor (woj. dolnośląskie) i zaoferuje co najmniej 500 miejsc pracy w nowym zakładzie.

fot. Mateusz Włodarczyk / / ZUMA Wire

Zakład, w ramach nowo powstałej spółki Mercedes-Benz Manufacturing Polska, będzie produkował czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne do samochodów osobowych Mercedes-Benz. To pierwsze takie miejsce w Polsce, a jego otwarcie zwiększy zdolność produkcyjną w Europie Wschodniej.  
– 19 czerwca zostanie na placu budowy wbita pierwsza łopata. To dla nas będzie oficjalne rozpoczęcie budowy – oświadczył Andreas Schenkel, prezes zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Na pierwszy etap budowy Daimler AG, producent między innymi tej marki, przeznaczy 500 mln euro, co pozwoli stworzyć kilkaset miejsc pracy. – Około 20 proc. z tej liczby to będą inżynierowie oraz pracownicy z wyższym wykształceniem, a pozostała część załogi to pracownicy produkcji - powiedział PAP Schenkel.

Powstanie tak ogromnej inwestycji może zwiększyć atrakcyjność regionu i zachęcić inne duże, międzynarodowe firmy do inwestowania w Polsce.

DU

Źródło:
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (32)

dodaj komentarz
~Fenixx
Prawdopodobnie wysokoprężne silniki przestaną produkować za 3 lata a fabryka zwolni połowę załogi i tak się toskonczy
~PO
Troche jesteśmy zawiedzieni naszą ciocią z Berlina,bo miała być izolacja..Ale my,mordy w kubeł,cioci nie draznimy.
~rei
Chwalić, że coś tu wreszcie produkować będą. Choć sam cieszę się bardziej na zapowiedź VW że elektrycznego Crafrera będzie w Polsce produkować. Byle jak najszybciej.
~narzekacz
Nie budują - źle. Budują na Węgrzech, czy Słowacji - źle. Budują u nas - też źle. Tylko za Gierka było dobrze, bo nasze było, trochę ruskie, ale głównie nasze przecież. Na licencji tzw. zachodniej, ale nasze, polskie, nierentowne, przestarzałe, ale narodowe.
~Ja
Sie rozpychaja... jakby u siebie byli.
~oLo
Sąsiad ma kilkuletniego Sprintera. Więcej rdzy niż lakieru.
~StanRS
Bo takie porządne auto trzyma się w garażu i od czasu do czasu do kościoła się jeździ. A nie wtedy gdy jest śnieg ze solą na drodze i używa się codziennie do pracy.
~StanRS
Kadrę zarządzającą będą stanowić głównie niemiaszki, a robole będą stanowić Polacy i ukraińcy, z naciskiem na tych ostatnich. Bo jak wiadomo Polakom się nie chce pracować i trzeba zatrudniać ukrów za 2000-2500 złotych miesięcznie.
~legniczanin
2500zł dobra kaska będziemy za tyle jeb ać :)
~kl
I jak niemiecka fabryka to ma placic tyle i le placa w niemczech.Inaczej won z polskiej ziemi!!!

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki