Rosja obawia się nowych sankcji

Rosyjskie MSZ ostrzega przed nowymi sankcjami Zachodu. Mówił o tym wiceszef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Riabkow. Cytowany przez agencję Ria Novosti wiceminister stwierdził, że niezależnie od sytuacji w Donbasie Unia Europejska i USA nadal będą wywierały presję na jego kraj.

(fot. iStockphoto / iStockphoto)

Według Riabkowa, Moskwa nie ma złudzeń, że czeka ją nowa fala zachodnich restrykcji. "W sferze finansowej nasi koledzy z USA i Unii Europejskiej dołożą starań, aby pogłębiać wszelkie pęknięcia" - cytuje wiceministra agencja Ria Novosti.

Dyplomata radzi, aby Rosjanie, a szczególnie biznesmeni, nauczyli się pracować w takich trudnych warunkach. Rosyjskie MSZ twierdzi, że zachodnie restrykcje są nielegalne i nieuzasadnione.

Bruksela i Waszyngton nałożyły na Moskwę sankcje w związku z aneksją Krymu i rolą Rosji w kryzysie ukraińskim. W odpowiedzi Kreml wprowadził sankcje odwetowe, głównie polegające na zakazie importu zachodnich produktów spożywczych.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Maciej Jastrzębski/Moskwa/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ~analityk

Skoro Rosja mówi o obawach przed kolejnymi sankcjami Zachodu to możemy być pewni nowych agresywnych kroków Rosji w stosunku do Ukrainy.

! Odpowiedz
3 4 ~vvv

A może to Rosja choć po części jest odpowiedzialna za napływ imigrantów do UE.Chce się odpłacić w największym stopniu pani Merkel za sankcje.
Poczytajcie o sprzęcie wojskowym i żołnierzach Rosyjskich w Syrii.
Każdy kto się interesuje Rosją wie że Kreml i Putin to bandyci.

! Odpowiedz
1 1 ~gazda

Zgadzam się z ~Trd i dodam Rosja i USA będą kontynuować wspólne eksperymenty naukowe na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i dalej:

""Europejskie firmy ponoszą straty ze względu na antyrosyjskie sankcje, na wprowadzenie których nalegał Waszyngton, a amerykańskie firmy w tym czasie przedłużają kontrakty z rosyjskimi firmami, a nawet podpisują nowe, pisze Spiegel.......
......Teksaska firma Bell podpisała kontrakt z jekaterynburską Uralską Fabryką Lotnictwa Cywilnego. Rosyjska firma należy do korporacji „Rostech”, na czele której stoi „powiernik” Władimira Putina, Siergiej Czemiezow, pisze Spiegel. " (2015)
Przykłady te zapewne można mnozyć.

Tak wygląda rzeczywisty obraz sankcji, w które najbardziej muszą wierzyć "pożyteczne pierdoły" (- nazwę zaczerpnąłem z internetu) czyli ludek urabiany przez media głównego "ścieku " (nurtu)
"Rosja obawia się nowych sankcji", to połowiczna prawda dla maluczkich.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 15 ~Trd

Jakie sankcje? tam gdzie trzeba Rosja doskonale sie dogaduje z Niemcami, patrz rozbudowa nordstream. To ze sprowadza kilka jablek mniej albo paru gosci pojedzie na wakacje do Rio a nie na poludnie Francji to co to za sankcje :)

! Odpowiedz
4 5 ~jurek35

Kiedy Wy wreszcie odstawicie imperialną politykę i zaczniecie myśleć po Europejsku.

! Odpowiedz
3 2 ~obserwator

mówisz o USA?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil