REKLAMA

Recykling paneli i wiatraków. 2loop Tech idzie na NewConnect

2021-09-08 10:18
publikacja
2021-09-08 10:18
Recykling paneli i wiatraków. 2loop Tech idzie na NewConnect
Recykling paneli i wiatraków. 2loop Tech idzie na NewConnect
fot. pkproject / / Shutterstock

2loop Tech, firma badawczo-wdrożeniowa zajmująca się bezodpadowym recyklingiem paneli PV, przeprowadzi ofertę publiczną w ramach pre-IPO, z której chce pozyskać ok. 4,3 mln zł - podała spółka w komunikacie prasowym. Pod koniec 2021 r. spółka planuje debiut na NewConnect.

Spółka podała, że zapisy na akcje serii B potrwają od 15 do 29 września lub do wyczerpania dostępnych akcji. Środki z emisji mają pozwolić spółce poszerzyć zakres prowadzonych badań, przygotować nowe wnioski patentowe oraz rozpocząć komercjalizację wyników badań w kraju i za granicą.

Obecnie spółka prowadzi prace nad uruchomieniem w podtoruńskich Czaplach linii bezodpadowego recyklingu paneli PV o pełnej mocy przemysłowej. Docelowo spółka zamierza także udzielać licencji na budowę linii do bezodpadowego recyklingu paneli PV oraz rozwijać badania nad efektywnym recyklingiem łopat turbin wiatrowych.

2loopTech zajmuje się opracowaniem i wdrażaniem technologii bezodpadowego recyklingu instalacji energetycznych, wykorzystywanych w energetyce odnawialnej, w tym paneli PV oraz łopat turbin wiatrowych.

Spółka współpracuje z Akademią Górniczo – Hutniczą w Krakowie, Uniwersytetem Technicznym w Ostrawie, a w sierpniu złożyła w Urzędzie Patentowym RP pierwszy w Polsce wniosek o patent dotyczący bezodpadowego przetwarzania instalacji PV. Na rozpatrzenie czeka również wniosek złożony przez 2loopTech w NCBiR o dofinansowanie badań na łączną kwotę ok. 5 mln zł.

W komunikacie 2loop Tech podał, że Międzynarodowa Agencja Energii Odnawialnej (IRENA) szacuje wartość rynku przeróbki paneli PV, jeśli surowce użyte do ich produkcji będą podlegały pełnemu recyklingowi, na 15 mld dolarów. Według Agencji, do 2050 roku w efekcie wymiany instalacji fotowoltaicznych, powstanie rynek surowców wtórnych szacowany na 78 mln ton. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze konta osobiste dla młodych – październik 2021 r.

Najlepsze konta osobiste dla młodych – październik 2021 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Newconnect

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki