REKLAMA

CD Projekt na szczycie. Duży awans Orlenu [Ranking spółek]

Adam Hajdamowicz2021-03-02 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2021-03-02 06:00
fot. Postmodern Studio / Shutterstock

CD Projekt wciąż pozostaje najpopularniejszą spółką na GPW. Tuż za nim w rankingu Bankier.pl znalazły się Biomed Lublin oraz PKN Orlen.

Na najwyższym miejscu w rankingu popularności Bankier.pl utrzymał się CD Projekt. Największy polski producent gier w lutym padł ofiarą cyberataku, podczas którego skradziono kody do „Cyberpunka 2077” i „Wiedźmina” oraz zażądano okupu. Atak hakerski spowodował realne utrudnienia w działalności spółki. W związku z nim CD Projekt musiał m.in. opóźnić wydanie kolejnego zestawu poprawek do gry. Patch 1.2 planowany jest obecnie dopiero na drugą połowę marca. Przesunięciu uległy także daty publikacji raportów finansowych spółki za 2020 rok i za pierwszy kwartał 2021 roku.

Na drugie miejsce w rankingu wskoczył Biomed Lublin, który podpisał term sheet z niemiecką firmą Apogepha Arzneimittel dotyczący 4,5 mln euro (ok. 20 mln zł) pożyczki na rozwój produktu leczniczego Onko BCG. Biomed planuje budowę nowego zakładu produkcyjnego w Lublinie, a ta umowa ma być pierwszym krokiem w kierunku zapewnienia wkładu własnego niezbędnego dla pozyskania środków z dotacji unijnych.

Podium rankingu zamyka PKN Orlen, który na początku lutego zaprezentował wyniki za IV kwartał 2020 roku. Paliwowy gigant w całym poprzednim roku osiągnął 3,4 mld zł zysku netto, uwzględniając zysk na nabyciu Energi. Przychody ze sprzedaży wyniosły 86,2 mld zł. W lutym pojawiło się także sporo informacji na temat dalszych zmian w spółce. UOKiK zgodził się na przejęcie Polski Press, a także uruchomiono nową markę Orlen w Ruchu, która zapowiada dalsze inwestycje w rozwój segmentu detalicznego i usług kurierskich.

Ranking popularności spółek Bankier.pl - luty 2021

Lp.

Spółka

Ticker

Miejsce w poprzednim rankingu

1.

CD Projekt

CDR

1

2.

Biomed-Lublin

BML

4

3.

PKN Orlen

PKN

8

4.

Mercator

MRC

3

5.

JSW

JSW

7

6.

PZU

PZU

poza 10

7.

Boruta-Zachem

BRU

9

8.

KGHM

KGH

6

9.

Allegro

ALE

2

10.

Alior

ALR

poza 10

Źródło: Opracowanie własne na podstawie Bankier.pl

Na kolejnych miejscach rankingu znalazły się m.in. Mercator oraz Alior Bank. Ten pierwszy w ostatnim miesiącu rozpoczął przegląd opcji strategicznych i zamierza przeanalizować chociażby przejęcia. Alior pochwalił się z kolei wynikami za IV kwartał 2020 roku, które okazały się znacznie lepsze od prognoz analityków. Więcej na temat całej branży można przeczytać w tekście Adama Torchały pt. „Giełdowe banki pozytywnie zaskakują fatalnym kwartałem”.

Mercator wciąż liderem na forum

W rankingu popularności na forum Bankier.pl pierwsze miejsce utrzymał Mercator. Na jego temat przez miesiąc napisano ponad 24 tysiące postów. Kolejne miejsce zajął lider ogólnego rankingu, czyli CD Projekt. Kolejne pozycje przypadły natomiast spółkom Inno-Gene, Biomedowi Lublin oraz XTB.

Najpopularniejsze spółki na forum Bankier.pl - luty 2021

 Lp.

Spółka

Ticker

Liczba postów w lutym

1.

Mercator

MRC

24570

2.

CD Projekt

CDR

21882

3.

Inno-Gene

IGN

17636

4.

Biomed-Lublin

BML

17448

5.

XTB

XTB

16055

Źródło: Opracowanie własne na podstawie Bankier.pl

Ranking popularności spółek Bankier.pl jest narzędziem pokazującym popularność spółek giełdowych wśród osób korzystających z portalu. Podczas tworzenia rankingu pod uwagę brana jest liczba wyświetleń bankierowego profilu spółki podczas ostatnich 30 dni. Zestawienie na bieżąco mogą śledzić użytkownicy Bankier.pl. Ranking forumowej popularności jest z kolei dostępny w sekcji giełda.

Źródło:
Adam Hajdamowicz
Adam Hajdamowicz
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Głównym obszarem jego zainteresowań są rynki akcji, w szczególności skupia się na opisywaniu sytuacji spółek z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Śledzi także wpisy na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Absolwent finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, posiadacz licencji maklera papierów wartościowych nr 3313.

Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
wtomek
"Ranking popularności spółek Bankier.pl jest narzędziem pokazującym popularność spółek giełdowych wśród osób korzystających z portalu."- tyle napiszę, że to guzik prawda. To całe Wasze forum giełdowe , nadaje się do zaorania tylko. Kompletnie bezsensu .
stachsgh
Tego można było się spodziewać. Czekamy, aż CD Projekt pokaże wyniki i kurs spadnie, ale... pewnie tak nie będzie. W oczekiwaniu sobie pyknę w klasykę
https://www.youtube.com/watch?v=GKSmsvWXuKA

Powiązane: Rankingi spółek

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki