REKLAMA

Radziwiłł: Spot o królikach trochę kontrowersyjny, ale zwraca uwagę na problem

2017-11-09 09:15
publikacja
2017-11-09 09:15
Radziwiłł: Spot o królikach trochę kontrowersyjny, ale zwraca uwagę na problem
Radziwiłł: Spot o królikach trochę kontrowersyjny, ale zwraca uwagę na problem
fot. Andrzej Sidor / / FORUM

"Nawet jeśli jest trochę kontrowersyjny, zwraca uwagę na problem małej liczby dzieci w Polsce" - tak minister zdrowia Konstanty Radziwiłł odniósł się do spotu resortu promującego prokreację. Politycy PO uznali go za "żenujący".

Spoty maja być emitowane do końca roku w czasie największej oglądalności we wszystkich ogólnopolskich telewizjach.

Minister zdrowia pytany w środę w Sejmie o spot odpowiedział: "Autorem są eksperci od PR-u. Myślę, że nawet jeśli ten spot jest troszkę kontrowersyjny, to zwraca uwagę na to, co jest problemem dla Polski". Sprecyzował, że chodzi o małą liczbę dzieci.

"Nie jestem autorem tego spotu. Specjaliści od kampanii społecznych uznali, że właśnie taki sposób, trochę kontrowersyjny, ale wywołujący dyskusję, a to już jest ważne, będzie dobry na zwrócenie uwagi na problem jaki mamy w Polsce, jak i w całej Europie z niedostateczną liczbą rodzących się dzieci" - powiedział Radziwiłł.

"Nawet jeśli są osoby, którym ten, jednak sympatyczny spocik się nie podoba, rozumiem te emocje, ale myślę, że wywołanie tej dyskusji na ten temat też jest ważne" - dodał.

O spocie krytycznie wypowiadali się posłowie PO; Bartosz Arłukowicz ocenił, że jest to "żenująca propozycja ministra zdrowia". Jak mówił, jedną z pierwszych decyzji Radziwiłła była likwidacja programu iv vitro. "To ten sam minister, który mówił o tym, że zgwałconej 12-latce nie podamy tabletki +dzień po+ i ten sam minister oferuje 2 mln Polaków borykającym się z problemem niepłodności filmik z kicającymi królikami. To jest skandaliczne i niedopuszczalne. Wydał na to 2,7 mln złotych. Z tych pieniędzy moglibyśmy przeprowadzić 400 procedur in vitro" - powiedział. Wtórował mu senator PO Tomasz Grodzki mówiąc: "niechcący w tym żenującym spocie rząd pokazał swoje prawdziwe intencje, że mamy się płodzić jak króliki, tyrać jak woły, głosować jak barany i siedzieć cicho jak myszki".

"Wydawanie publicznych pieniędzy i to w milionach na coś takiego to albo świadczy, że to jest bardzo bogaty kraj, albo świadczy o tym, że komuś zabrakło choćby odrobiny wyobraźni choćby w stosunku do ludzi, którzy szukają pomocy w metodach wspomagania rozrodu i chcą mieć dzieci" - ocenił.

Dla porównania pokazujemy, jak podobną kampanię przeprowadzili Duńczycy:

autorzy: Paweł Dembowski, Paweł Żebrowski, Edyta Roś

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (5)

dodaj komentarz
antybolszewik
Może i króliki nie są kontrowersyjne ale przesłanie "mnóżcie się jak króliki" jest niesmaczne. Kolejny rząd, który uważa Polaków za niemyślące stworzonka hodowlane przynoszące dochód podatkowy.
janusz26904029
Chyba najbardziej odrzuca sam pomysł, że ktoś, kto wcześniej nie chciał mieć dzieci, obejrzy reklamę i mu się zachce prowadzić zdrowsze życie, bo musi się rozmnażać jak królik. Gdyby taki człowiek rzeczywiście istniał, to może lepiej, żeby się nie mnożył.
czerwony_wiewior
Króliki są przecież bardzo sympatyczne. Czekamy na kolejne spoty, z innymi zwierzątkami, które rządowi kojarzą się z obywatelami. Proponuję: barany (z pociesznymi scenami strzyżenia), muły, woły i osły, a w roli gorszego sortu - lemingi
silvio_gesell
"Autorem są eksperci od PR-u. Myślę, że nawet jeśli ten spot jest troszkę kontrowersyjny, to zwraca uwagę na to, co jest problemem dla Polski"

Tak, eksperci od PR-u są problemem dla Polski.
karbinadel
Z żadnych mediów nie dowiedziałem się, czyja firma dostała te trzy bańki

Powiązane: Demografia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki