REKLAMA

Przerwy techniczne w bankach. W ten weekend karta może nie zadziałać

2019-11-15 12:20
publikacja
2019-11-15 12:20

Klienci banków dobrze wiedzą, że weekend i przerwy to nierozerwalny duet. Jak co tydzień redakcja Bankier.pl przygotowuje zestawienie pozwalające sprawdzić, które z nich zapowiedziały prace informatyczne na najbliższe dni.

W najbliższy weekend z utrudnieniami w korzystaniu z usług swojego banku będą się borykali klienci Banku Pekao, Getin Noble Banku, ING Banku Śląskiego, neoBanku, Nest Banku oraz Santander Banku Polska.

/ fot. Marek Skorupski / FORUM

Bank Pekao

Bank Pekao zaplanował prace na sam koniec weekendu. W nocy z niedzieli na poniedziałek (z 17 na 18 listopada 2019 r.) w godz. od 1.15 do 3.45 nie będzie można korzystać z kart debetowych, co pociąga za sobą również brak możliwości dokonywania wypłat z bankomatów. W tym samym czasie należy się również spodziewać występowania problemów w funkcjonowaniu aplikacji PeoPay.

Getin Noble Bank

Prace konserwacyjne mogą pokrzyżować plany klientów Getin Noble Banku. Ich rozpoczęcie planowane jest na północ w nocy z piątku na sobotę (15/16 listopada) a zakończenie o godz. 3.10. W trakcie przerwy nie będzie możliwe zalogowanie się do i korzystanie z bankowości internetowej oraz mobilnej banku.

ING Bank Śląski

ING Bank Śląski poinformował klientów na stronie internetowej o planowanych pracach serwisowych. Ich efektem ubocznym będą utrudnienia w korzystaniu z niektórych usług banku w nocy z soboty na niedzielę (16/17 listopada) od godz. 0.00 do godz. 5.00. Obejmą one bankomaty i wpłatomaty, system bankowości internetowej Moje ING (włącznie z kantorem i modułem Makler), aplikację mobilną Moje ING mobile, system bankowości internetowej ING Business i jego wersję mobilną, płatności BLIK, przelewy ekspresowe, płatności internetowe za pomocą Płać z ING, płatności kartą. W podanych godzinach nie będzie możliwe nadanie PIN-u do karty. Bank podkreśla, że prace będą miały wpływ również na wymianę walut w Kantorze (od godz. 14.00 nie będzie możliwa natychmiastowa wymiana walut) oraz wykonywanie operacji księgowych w trybie online. Przelewy zewnętrzne przyjęte do realizacji po tej godzinie zostaną zrealizowane dopiero w poniedziałek (18 listopada).

neoBank

neoBank, czyli Wielkopolski Bank Spółdzielczy, zapowiada, że w niedzielę (17 listopada) w godz. od 2.00 do godz. 6.00 klienci mogą napotkać na problemy w obsłudze kart płatniczych oraz bankomatów.

Nest Bank

Podobną zapowiedź, co Wielkopolski Bank Spółdzielczy, wystosował również Nest Bank. W ciągu podanych czterech godzin, począwszy od godz. 2.00, w niedzielę (17 listopada), zostaną przeprowadzone prace serwisowe, które mogą spowodować wystąpienie utrudnień w korzystaniu z kart banku w internecie.

Santander Bank Polska

Rozpiskę z przerwami na ten weekend przygotował również Santander Bank Polska. Prace nad systemami dla klientów indywidualnych zostały podzielone na dwa etapy. Pierwsza z nich rozpocznie się już w piątek (15 listopada) o godz. 22.00 i obejmie Przelewy24, przelewy natychmiastowe i usługę BLIK. Godzinę później prace obejmą również bankowość internetową, aplikację mobilną, przelewy zwykłe oraz płatności mobilne. Do godz. 7.00 dnia kolejnego (sobota, 16 listopada) wspomniane usługi będą niedostępne. Natomiast w niedzielę (17 listopada) między godz. 2.00 a godz. 6.00 nie będą działały bankomaty i wpłatomaty.

To jednak nie koniec. Od godz. 20.00 w piątek (15 listopada) nie będzie możliwe korzystanie z bankowości elektronicznej iBiznes24 internet i iBiznes24 mobile. Sprawność systemu powinna zostać przywrócona o godz. 7.00 w sobotę (16 listopada). Z kolei korzystający z serwisu Inwestor online oraz aplikacji Inwestor mobile muszą przygotować się na przerwę między godz. 8.00 a godz. 13.00 w sobotę (16 listopada).

MDe

Źródło:
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (2)

dodaj komentarz
vinci70
Mistrzem w tym temacie (jeżeli chodzi o wirtualny pieniądz) jest ING AWARIA BANK a szczególnie jego aplikacja Makler ,jak coś się dzieje na ,,bananie " zazwyczaj nie działa ..
po_co
Właśnie dlatego wirtualny pieniądz to najgorsze z możliwych rozwiązań. Daje pełną kontrolę temu kto pieniądz posiada, a nie temu kto chciałby nim obracać.
Wystarczy drobna awaria centralnego systemu i nikt nie będzie zdolny do wykonania transakcji.

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki