Prywatna służba zdrowia w stolicy

W mediach, w wypowiedziach polityków, w rozmowach zwykłych obywateli coraz częściej pojawia się temat prywatyzacji służby zdrowia. Jedni uważają, że jest to rozwiązanie konieczne, drudzy (zwłaszcza ci niezbyt zamożni) są przeciwni temu rozwiązaniu w obawie przed utratą lub utrudnieniem dostępu do usług medycznych. Faktem jest, że wiele osób, które mają taką możliwość, korzysta z prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych.

Rynek wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Placówki oferujące prywatne ubezpieczenia medyczne mają się bardzo dobrze i wciąż poszerzają swoją ofertę o nowe produkty. W Warszawie „walka o klienta” toczy się (głównie) między czterema placówkami, których ofertę zaprezentuję w niniejszym artykule.

Prezentację (w kolejności alfabetycznej) rozpocznę od Centrum Damiana .


CENTRUM MEDYCZNE DAMIANA

Centrum Medyczne Damiana kieruje swoją ofertę do firm (abonamenty: Standard, Standard Plus, Srebrny, Złoty, Platynowy) oraz do osób indywidualnych – we współpracy z firmą ubezpieczeniową Interpolska SA (abonamenty: Basic, Silver, Gold, Diamond).

Świadczy ono usługi z zakresu: alergologii, anestezjologii, chirurgii ogólnej/naczyniowej/onkologicznej/plastycznej, dermatologii, endokrynologii, gastrologii, neurochirurgii, diabetologii, ginekologii, hepatologii, interny, kardiologii, laryngologii, nefrologii, neurologii, okulistyki, onkologii, ortopedii, pediatrii, proktologii, psychiatrii, reumatologii, urologii, rehabilitacji. Konsultacja u specjalistów, dla pacjentów pozaabonamentowych, to wydatek około 110 zł.

Abonamenty korporacyjne

Standard – obejmuje takie usługi, jak: 24-godzinny hot line medyczny i pogotowie, medycyna pracy i szczepienia przeciwko grypie, konsultacje lekarzy specjalistów, nielimitowane badania diagnostyczne i laboratoryjne na podstawie skierowania lekarza Centrum (rtg, tomografia komputerowa, mammografia i USG, cytologia, biopsja cienkoigłowa tarczycy i sutka, EKG, EEG, echokardiografia, gastroskopia, kolonoskopia), nielimitowane zabiegi ambulatoryjne (oprócz medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej), 10% zniżki na porody i operacje, prowadzenie ciąży, przeglądy stomatologiczne, 20% zniżki na stomatologię zachowawczą.

Standard Plus – obejmuje takie usługi, jak: 24-godzinny hot line medyczny, pogotowie i wizyty domowe internistów oraz pediatrów w Warszawie i do 25 km od centrum, medycyna pracy, szczepienia przeciw grypie, konsultacje lekarzy specjalistów, nielimitowane badania diagnostyczne i laboratoryjne na podstawie skierowania lekarza Centrum (rtg, tomografia komputerowa, cytologia, mammografia, USG, biopsja cienkoigłowa tarczycy i sutka, EKG, echokardiografia, EEG, gastroskopia, kolonoskopia), nielimitowane zabiegi ambulatoryjne (oprócz medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej), 10% zniżki na porody i operacje, przeglądy stomatologiczne i 20% zniżki na stomatologię zachowawczą, prowadzenie ciąży, do 10 zabiegów w roku z zakresu fizykoterapii i rehabilitacji

Srebrny – obejmuje takie usługi, jak: 24-godzinny hot line medyczny i pogotowie ambulatoryjne, pogotowie i wizyty domowe internistów oraz pediatrów w Warszawie i do 25 km od centrum, medycyna pracy, szczepienia przeciw grypie, konsultacje lekarzy specjalistów, nielimitowane badania diagnostyczne i laboratoryjne na podstawie skierowania lekarza Centrum (rtg, tomografia komputerowa, mammografia, USG, cytologia, biopsja cienkoigłowa tarczycy i sutka, EKG, echokardiografia, EEG, gastroskopia, kolonoskopia), nielimitowane zabiegi ambulatoryjne, 30% zniżki na hospitalizację do 10 dni oraz na porody i operacje z zakresu: chirurgii klasycznej i laparoskopowej/ginekologii/onkologii/dermatologii/proktologii/urologii/chirurgii ortopedycznej; prowadzenie ciąży, przeglądy stomatologiczne, 20% zniżki na stomatologię zachowawczą, 10% zniżki na zabiegi medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej, do 10 zabiegów w roku z zakresu rehabilitacji i fizykoterapii

Złoty – obejmuje takie usługi, jak: 24-godzinny hot line i pogotowie ambulatoryjne, pogotowie i wizyty internistów oraz pediatrów w Warszawie i do 25 km od centrum, medycyna pracy, szczepienia przeciw grypie, badania profilaktyczne, konsultacje lekarzy specjalistów, nielimitowane badania diagnostyczne i laboratoryjne na podstawie skierowania lekarza Centrum (rtg, tomografia komputerowa, cytologia, mammografia, USG, EKG, EEG, gastroskopia, kolonoskopia), nielimitowane zabiegi ambulatoryjne, bezpłatna hospitalizacja do 10 dni plus zniżki 100% na operacje z zakresu: chirurgii klasycznej i laparoskopowej/ginekologii/onkologii/dermatologii/proktologii/urologii/chirurgii ortopedycznej; 50% zniżki na porody, prowadzenie ciąży, przeglądy stomatologiczne i stomatologia zachowawcza, rehabilitacja i fizykoterapia, 20% zniżki na zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej

Platynowy – obejmuje takie usługi, jak: service VIP, 24-godzinny hot line medyczny, pogotowie oraz wizyty internistów i pediatrów w Warszawie oraz do 25 km od centrum, medycyna pracy, szczepienia przeciw grypie, konsultacje lekarzy specjalistów, nielimitowane badania diagnostyczne i laboratoryjne na podstawie skierowania lekarza Centrum (rtg, tomografia komputerowa, mammografia, USG, cytologia, biopsja cienkoigłowa tarczycy i sutka, echokardiografia, EKG spoczynkowe i wysiłkowe, EEG, gastroskopia, kolonoskopia), nielimitowane zabiegi ambulatoryjne, prowadzenie ciąży, przeglądy stomatologiczne i stomatologia zachowawcza, rehabilitacja i fizykoterapia, bezpłatna hospitalizacja do 10 dni, 100% zniżki na operacje z zakresu: chirurgii klasycznej i laparoskopowej/ginekologii/onkologii/dermatologii/proktologii/urologii/chirurgii ortopedycznej; 100% zniżki na porody, 30% zniżki na zabiegi medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej; ubezpieczenie Allianz za granicą obejmujące: leczenie i pomoc w podróży (do 25 tys. euro), następstwo nieszczęśliwych wypadków (do 2,5 tys. euro), OC za szkody na osobie (30 tys. euro), OC za szkody na rzeczy (3 tys. euro)

Abonamenty indywidualne

Basic – obejmuje takie usługi, jak: profilaktyczny przegląd stanu zdrowia raz w roku, konsultacje lekarzy specjalistów, badania diagnostyczne i laboratoryjne na podstawie skierowania, szczepienia przeciw grypie (do 35 zł), wizyty domowe internisty i pediatry 2 razy w roku, profilaktyczny przegląd dentystyczny 2 razy w roku, podstawowe zabiegi pielęgniarskie

Silver – obejmuje takie usługi, jak: profilaktyczny przegląd stanu zdrowia raz w roku, konsultacje lekarzy specjalistów, badania diagnostyczne i laboratoryjne, szczepienia przeciw grypie (do 35 zl), wizyty domowe internisty i pediatry 2 razy w roku, podstawowe zabiegi pielęgniarskie, przeglądy dentystyczne 2 razy w roku, świadczenia dentystyczne (leczenie zachowawcze, chirurgia, paradontoza, ortodoncja, rtg), środki pomocnicze w części nierefundowanej przez NFZ, dzienny zasiłek szpitalny w wysokości 100 zł (można go zwiększyć o 50, 100, 150 zł)

Gold – obejmuje takie usługi, jak: profilaktyczny przegląd stanu zdrowia raz w roku, konsultacje lekarzy specjalistów, szczepienia przeciw grypie (do 35 zł), nielimitowane wizyty domowe pediatrów i internistów, podstawowe zabiegi pielęgniarskie, leki w części nierefundowanej przez NFZ (do 500 zł/rok), środki pomocnicze w części nierefundowanej przez NFZ, profilaktyczny przegląd dentystyczny 2 razy w roku, leczenie stomatologiczne i protetyka (wybrane usługi), dzienny zasiłek szpitalny w wysokości 150 zł (można zwiększyć o 50, 100, 150 zł)

Diamond – obejmuje takie usługi, jak: profilaktyczny przegląd stanu zdrowia raz w roku, konsultacje lekarzy specjalistów, badania diagnostyczne i laboratoryjne na podstawie skierowania, szczepienie przeciw grypie (do 35 zł), nielimitowane wizyty domowe internisty i pediatry, podstawowe zabiegi pielęgniarskie, zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne, m.in. po złamaniach kości i operacjach kręgosłupa, 20 spotkań psychoterapeutycznych w roku, leczenie dentystyczne i protetyka (wybrane usługi), koszty leków w części nierefundowanej przez NFZ (do 700 zł/rok), środki pomocnicze w części nie refundowanej przez NFZ, dzienny zasiłek szpitalny w wysokości 200 zł (można podwyższyć o 50, 100, 150 zł)

Szpital

Centrum dysponuje szpitalem. Za pobyt i za operacje pobierane są oddzielne opłaty. Szpital pełni 24-godzinny dyżur z zakresu: medycyny ogólnej, ortopedii, chirurgii, ginekologii, laryngologii. Prowadzone są w nim operacje z zakresu: ginekologii i położnictwa, chirurgii ogólnej, chirurgii plastycznej, laryngologii, medycyny estetycznej, ortopedii oraz urologii.

Programy profilaktyczne

Centrum prowadzi także programy profilaktyczne dotyczące zapobiegania występowania chorób układu krążenia, chorób nowotworowych, przewlekłych chorób płuc, zaburzeń metabolicznych (dietetyka, leczenie otyłości).

Kadra zarządzająca może skorzystać z serwisu VIP, który umożliwia dostosowanie oferty do potrzeb konkretnego pacjenta. Cudzoziemcy mogą skorzystać z programu – Turystyka medyczna. Umożliwia on połączenie wizyty w Polsce z korzystaniem z określonych usług medycznych. W ofercie znajdują się m.in.: operacje żylaków kończyn dolnych, operacje hemoroidów, powiększenie/pomniejszenie/rekonstrukcja piersi; korekcja zmarszczek twarzy i szyi; korekcja nosa; liposukcja, fotoodmładzanie; operacje paluchów koślawych, operacje zaćmy i inne. Personel włada językiem angielskim i niemieckim.

Programy lojalnościowe

Pacjenci Centrum mogą korzystać również z programów lojalnościowych, dzięki którym uzyskują zniżki rzędu 10–20% na usługi oferowane przez partnerów Damiana (np. SPA).

ENEL-MED

Enel-Med swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych i małych firm – we współpracy z InterRisk SA (medi-care, pakiety: Silver, Gold, Gold Plus, Gold Prestige) oraz firm (enel-care, pakiety: I, II, III, IV, V).

Placówka świadczy usługi z zakresu: alergologii i pulmonologii, chirurgii ogólnej/naczyniowej/onkologicznej/plastycznej, diabetologii, dietetyki, dermatologii, endokrynologii, gastrologii, ginekologii i położnictwa, hematologii, interny, kardiologii, laryngologii, nefrologii, neurochirurgii, neurologii, okulistyki, onkologii, ortopedii, pediatrii, proktologii, psychiatrii, reumatologii, urologii, rehabilitacji. Koszt konsultacji specjalisty dla pacjenta pozaabonamentowego wynosi 110–300 zł (średnio 140 zł), zaś wizyty domowe to wydatek od 150 do 300 zł.

Pakiety firmowe

I – pierwsza linia medyczna, pogotowie Enel-Med, medycyna pracy, konsultacje internisty, zniżki na usługi pozaabonamentowe. Cena – 60 zł

II – pierwsza linia medyczna, pogotowie Enel-Med, medycyna pracy, konsultacje internisty, zniżki na usługi pozaabonamentowe, psycholog – jedna wizyta, konsultacje profesorskie ze skierowaniem od lekarza tej samej specjalności, diagnostyka laboratoryjna, zabiegi ambulatoryjne (wybrane), 20% zniżki na program 24 h dla zdrowia, szczepienia, profilaktyka stomatologiczna, doraźna pomoc stomatologiczna. Cena 160 zł

III – pierwsza linia medyczna, pogotowie Enel-Med, medycyna pracy, konsultacje internisty, zniżki na usługi pozaabonamentowe, psycholog – jedna wizyta, konsultacje profesorskie ze skierowaniem od lekarza tej samej specjalności, diagnostyka laboratoryjna, zabiegi ambulatoryjne (wybrane), 20% zniżki na program 24 h dla zdrowia, szczepienia, profilaktyka stomatologiczna, leczenie stomatologiczne. Cena 280 zł

IV – pierwsza linia medyczna, pogotowie Enel-Med, medycyna pracy, konsultacje internisty, zniżki na usługi pozaabonamentowe, psychoterapia, konsultacje profesorskie, diagnostyka laboratoryjna, zabiegi ambulatoryjne (oprócz medycyny estetycznej), program 24 h dla zdrowia, szczepienia, profilaktyka stomatologiczna, leczenie stomatologiczne, wszystkie alergeny, 20% zniżki na kolonoskopię wirtualną, szczepienie przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby, poród rodzinny, rehabilitacja, hospitalizacja. Cena 400 zł

V – pierwsza linia medyczna, pogotowie Enel-Med, medycyna pracy, konsultacje internisty, zniżki na usługi pozaabonamentowe, psychoterapia, konsultacje profesorskie, diagnostyka laboratoryjna, zabiegi ambulatoryjne (oprócz medycyny estetycznej), program 24 h dla zdrowia, szczepienia, profilaktyka stomatologiczna, leczenie stomatologiczne, wszystkie alergeny, 20% zniżki na kolonoskopię wirtualną, szczepienie przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby, poród rodzinny, rehabilitacja, hospitalizacja, pogotowie aptekarskie, operacje chirurgii jednego dnia, ubezpieczenia zagraniczne. Cena 500 zł

Pakiety indywidualne i rodzinne

Silver – pierwsza linia medyczna 24 h, konsultacje lekarzy- specjalistów, podstawowe i specjalistyczne testy diagnostyczne, badania profilaktyczne, okresowy przegląd stomatologiczny, szczepienie przeciw grypie, ograniczone wizyty domowe internisty i lekarza rodzinnego/nieograniczone pediatry, 10% zniżki na usługi nieobjęte medi-care, 15% zniżki na leczenie stomatologiczne

Gold – pierwsza linia medyczna 24 h, konsultacje lekarzy specjalistów, podstawowe i specjalistyczne testy diagnostyczne, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, testy alergiczne, biopsja cienkoigłowa; badania profilaktyczne, okresowy przegląd stomatologiczny, szczepienie przeciw grypie, wizyty domowe internisty/lekarza rodzinnego/pediatry; leczenie stomatologiczne, zabiegi ambulatoryjne z zakresu chirurgii, pobyt w szpitalu na skutek nieszczęśliwego wypadku (70 zł/doba), rehabilitacja ambulatoryjna, świadczenie „Assistance” NNW

Gold Plus – pierwsza linia medyczna 24 h, konsultacje lekarzy specjalistów (plus onkologa), podstawowe i specjalistyczne testy diagnostyczne (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, testy alergiczne, biopsja cienkoigłowa), badania profilaktyczne, okresowy przegląd stomatologiczny, szczepienie przeciw grypie, wizyty domowe internisty/lekarzarodzinnego/pediatry, leczenie stomatologiczne, zabiegi ambulatoryjne z zakresu chirurgii, pobyt w szpitalu na skutek nieszczęśliwego wypadku (100 zł/doba), rehabilitacja ambulatoryjna, ubezpieczenie Amulet NNW (do 50 tys. zł), szczepienie WZW typu A i B

Gold Prestige – pierwsza linia medyczna 24 h, konsultacje lekarzy specjalistów (plus onkologa, dietetyka, psychiatry), podstawowe i wszystkie specjalistyczne testy diagnostyczne, badania profilaktyczne, okresowy przegląd stomatologiczny, szczepienie przeciw grypie, wizyty domowe internisty/lekarza rodzinnego/pediatry, leczenie stomatologiczne, zabiegi ambulatoryjne z zakresu chirurgii, pobyt w szpitalu na skutek nieszczęśliwego wypadku (100 zł/doba), rehabilitacja ambulatoryjna, ubezpieczenie Amulet NNW (do 100 tys. zł), szczepienia: WZW typu A i B/różyczka/odra/świnka; operacje chirurgii jednego dnia

Enel-Med posiada placówki w różnych miastach Polski. Posiada także własny szpital.

Szpital

Pacjent oddzielnie płaci za operację i za hospitalizację (300 zł/doba). W szpitalu przeprowadzane są operacje z zakresu: chirurgii ogólnej/naczyniowej/dziecięcej/plastycznej/szczękowej/ręki, ortopedii, proktologii, dermatologii, laryngologii, neurochirurgii, ginekologii, okulistyki.

Programy profilaktyczne

Enel-Med prowadzi takie programy profilaktyczne, jak: 24 h dla zdrowia oraz szybka ścieżka kardiologiczna W programie 24 h dla zdrowia można wykupić pakiety:

· podstawowy (m.in. morfologia z rozmazem, ob, elektrolity, glukoza, mocznik, TSH, żelazo, krew utajona w kale, mocz, EKG spoczynkowe, USG tarczycy i jamy brzusznej, USG piersi lub mammografia, rtg klatki piersiowej, rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego kręgosłupa lub badanie uwapnienia naczyń wieńcowych; konsultacja okulisty, ginekologa lub urologa, okulisty; przegląd stomatologiczny, USG transwaginalne lub gruczołu krokowego, opcjonalnie: pobyt w szpitalu i opieka pielęgniarska). Cena: 1790–2067 zł

· zaawansowany (m.in. morfologia z rozmazem, ob., elektrolity, glukoza, mocznik, TSH, żelazo, krew utajona w kale, mocz, EKG spoczynkowe i wysiłkowe, echo serca, pantomogram, USG tarczycy i jamy brzusznej, USG piersi lub mammografia, rtg klatki piersiowej, rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego kręgosłupa, badanie uwapnienia naczyń wieńcowych; konsultacja okulisty, ginekologa lub urologa, okulisty, kardiologa; przegląd stomatologiczny, USG transwaginalne lub gruczołu krokowego, pobyt w szpitalu i opieka pielęgniarska. Cena 2610–2717 zł

· optymalny (m.in. morfologia z rozmazem, ob., elektrolity, glukoza, mocznik, TSH, żelazo, krew utajona w kale, mocz, EKG spoczynkowe i wysiłkowe, echo serca, pantomogram, USG tarczycy i jamy brzusznej, USG piersi lub mammografia, rtg klatki piersiowej, rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego kręgosłupa, badanie uwapnienia naczyń wieńcowych, kolonoskopia nieinwazyjna; konsultacja okulisty, ginekologa lub urologa, kardiologa; przegląd stomatologiczny, USG transwaginalne lub gruczołu krokowego, pobyt w szpitalu i opieka pielęgniarska. Cena 3210–3317 zł

W ciągu 24 godzin pacjent jest zdiagnozowany pod kątem stanu zdrowia, ryzyka wystąpienia potencjalnych chorób; otrzymuje wyniki i rekomendacje dotyczące dalszego leczenia.

Program szybka ścieżka kardiologiczna obejmuje: Badania laboratoryjne (m.in. morfologia z rozmazem, ob., elektrolity, glukoza, mocznik, kreatynina, mocz, TSH, żelazo, magnez) i specjalistyczne (m.in. echo serca, EKG wysiłkowe i spoczynkowe, holter EKG, tomografia naczyń wieńcowych), konsultację: internisty, kardiologia; opcjonalnie- pobyt w szpitalu z opieką pielęgniarską. Celem programu jest przewidzenie ryzyka wystąpienia choroby wieńcowej i zawału u danego pacjenta. Cena 2076,5 zł

Programy lojalnościowe

Karta Enel-Med Millenium Visa łączy bankową kartę kredytową ze zniżkami i promocjami w Enel-Med (m.in. 7% na usługi Enel-Med., 5% na zakup ubezpieczenia medi-care, opłaty ratalne za kosztowne zabiegi).

LUX MED

Lux Med kieruje swoją ofertę do klientów korporacyjnych (pakiety: standardowy, rozszerzony, kompleksowy, diamentowy, brylantowy) oraz indywidualnych (pakiety: diamentowy, brylantowy).

Świadczy usługi z zakresu: interny i medycyny rodzinnej, ginekologii i położnictwa, laryngologii, chirurgii, okulistyki, dermatologii, alergologii, ortopedii, neurologii, kardiologii, urologii, diabetologii, endokrynologii, gastroenterologii, nefrologii, pulmonologii, onkologii, pediatrii, reumatologii, chirurgii/ ortopedii/neurologii dziecięcej.

Pakiety firmowe

Standardowy – telefoniczna informacja medyczna, medycyna pracy, nieograniczony dostęp do lekarzy specjalistów, konsultacje psychologa i psychiatry, prowadzenie ciąży, zabiegi ambulatoryjne, kompleksowe badania diagnostyczne, szczepienie przeciw grypie, testy alergiczne, 10% rabat na inne usługi, Cena 129,8 zł (indywidualny) i 168,5 zł (partner i dziecko)

Rozszerzony – telefoniczna informacja medyczna, medycyna pracy, nieograniczony dostęp do lekarzy specjalistów, konsultacje psychologa i psychiatry, prowadzenie ciąży, zabiegi ambulatoryjne, kompleksowe badania diagnostyczne, szczepienie przeciw grypie, testy alergiczne, rehabilitacja, wizyty domowe, profilaktyka stomatologiczna. Cena: 168,7 zł i 218,3 zł

Kompleksowy – telefoniczna informacja medyczna, medycyna pracy, nieograniczony dostęp do lekarzy specjalistów, konsultacje psychologa i psychiatry, prowadzenie ciąży, zabiegi ambulatoryjne, kompleksowe badania diagnostyczne, szczepienie przeciw grypie, testy alergiczne, rehabilitacja, wizyty domowe, profilaktyka stomatologiczna, stomatologia, druga opinia medyczna, program Zdrowa Kobieta/ Zdrowy Mężczyzna. Cena 188,6 zł i 248,2 zł

Diamentowy – telefoniczna informacja medyczna, medycyna pracy, nieograniczony dostęp do lekarzy specjalistów, konsultacje psychologa i psychiatry, prowadzenie ciąży, zabiegi ambulatoryjne, kompleksowe badania diagnostyczne, szczepienie przeciw grypie, testy alergiczne, rehabilitacja, wizyty domowe, profilaktyka stomatologiczna, stomatologia VIP, druga opinia medyczna, program Zdrowa Kobieta/Zdrowy Mężczyzna, usługi pielęgniarskie u pacjenta, konsultacje profesorskie bez skierowania, interwencyjny zespół wyjazdowy, hospitalizacja, indywidualny opiekun pacjenta, opieka medyczna za granicą, program opieka nad rodzicem (telefon 2 razy dziennie, usługi pielęgniarskie w domu pacjenta, dostarczanie leków z apteki, telefon alarmowy całodobowy). Cena 250 zł i 420 zł, jeden rodzic – 330 zł, dwoje rodziców – 550 zł

Brylantowy – telefoniczna informacja medyczna, medycyna pracy, nieograniczony dostęp do lekarzy specjalistów, konsultacje psychologa i psychiatry, prowadzenie ciąży, konsultacyjne zabiegi ambulatoryjne, kompleksowe badania diagnostyczne, szczepienie przeciw grypie, testy alergiczne, rehabilitacja, wizyty domowe, profilaktyka stomatologiczna, stomatologia VIP, druga opinia medyczna, program Zdrowa Kobieta/Zdrowy Mężczyzna, usługi pielęgniarskie u pacjenta, konsultacje profesorskie bez skierowania, interwencyjny zespół wyjazdowy, hospitalizacja, indywidualny opiekun pacjenta, opieka medyczna za granicą, program opieka nad rodzicem (telefon 2 razy dziennie, usługi pielęgniarskie w domu pacjenta, dostarczanie leków z apteki, telefon alarmowy całodobowy), 30% zniżki na protetykę i ortodoncję, badania diagnostyczne na terenie Polski, szczepienia profilaktyczne, konsylium medyczne, transport pacjenta w Polsce i poza granicami. Cena 380 zł, 520 zł, 430 zł, 750 zł

Pakiety indywidualne

Diamentowy – telefoniczna informacja medyczna, konsultacja lekarzy specjalistów, konsultacja psychologiczna i psychiatryczna, prowadzenie ciąży, zabiegi ambulatoryjne, badania diagnostyczne, szczepienia przeciw grypie, testy alergiczne, 10% rabat na usługi pozaabonamentowe, program Zdrowie- Piękno- Harmonia, wizyty domowe, rehabilitacja, stomatologia i profilaktyka stomatologiczna, druga opinia medyczna, program Zdrowa Kobieta/Zdrowy Mężczyzna, usługi pielęgniarskie w domu pacjenta, konsultacje profesorskie bez skierowania, program Zdrowy Manager, hospitalizacja, interwencyjny zespół wyjazdowy, opieka nad rodzicem, indywidualny opiekun pacjenta, stomatologia VIP, opieka medyczna za granicą. Ceny – beneficjent 3 tys. zł/rok, współmałżonek – 2,4 tys. zł/rok; 1 dziecko – 1,8 tys. zł/rok; 1 rodzic – 3960 zł/rok, 2 rodziców – 6,6 tys. zł/rok (limit wieku – beneficjent do 55 lat, rodzice do 75 lat, dziecko do 25 lat)

Brylantowy – telefoniczna informacja medyczna, konsultacja lekarzy specjalistów, konsultacja psychologiczna i psychiatryczna, prowadzenie ciąży, zabiegi ambulatoryjne, badania diagnostyczne, szczepienia przeciw grypie, testy alergiczne, 10% rabat na usługi pozaabonamentowe, program Zdrowie-Piękno-Harmonia, wizyty domowe, rehabilitacja, stomatologia i profilaktyka stomatologiczna, druga opinia medyczna, program Zdrowa Kobieta/Zdrowy Mężczyzna, usługi pielęgniarskie w domu pacjenta, konsultacje profesorskie bez skierowania, program Zdrowy Manager, hospitalizacja, interwencyjny zespół wyjazdowy, opieka nad rodzicem, indywidualny opiekun pacjenta, stomatologia VIP, opieka medyczna za granicą, 30% zniżki na protetykę i ortodoncję, badania diagnostyczne na terenie Polski, szczepienia profilaktyczne, transport pacjenta w Polsce i poza, konsylium medyczne. Cena Beneficjent 4560 zł/rok, współmałżonek – 3 tys. zł/rok, 1 dziecko – 2,4 tys. zł/rok, 1 rodzic – 5160 zł/rok, 2 rodziców – 9 tys. zł/rok (limit wieku – dziecko do 25 lat)

Lux Med posiada placówki w rożnych miastach Polski. W 2009 r. planuje uruchomić własny szpital.

Programy profilaktyczne i lojalnościowe

Zdrowie-Piękno-Harmonia

W ramach programu pacjent uzyskuje zniżki w firmach współpracujących z placówką (m.in. fitness, odnowa biologiczna)

Zdrowa Kobieta, Zdrowy Mężczyzna

Program obejmuje: badania laboratoryjne (m.in. mocz, morfologia krwi, ob., glukoza, cholesterol), EKG spoczynkowe, USG jamy brzusznej, USG piersi (kobiety do 40 lat), mammografię (kobiety powyżej 40 lat), cytologię, konsultacje kardiologa/ginekologa lub urologa (mężczyźni po 40)/okulisty/stomatologa/internisty. Pacjent otrzymuje informacje o stanie zdrowia i zalecenia zdrowotne na przyszłość.

Zdrowy Manager

Program kładzie nacisk na aspekty kardiologiczne. Obejmuje: badania laboratoryjne (m.in. mocz, morfologia krwi, ob.), EKG spoczynkowe i wysiłkowe, holter (EKG 24h), echo serca, USG jamy brzusznej, USG piersi lub mammografię, cytologię, rtg klatki, konsultacje kardiologa/ginekologa lub urologa (mężczyźni po 40) / okulisty/ stomatologa. Program kończy się postawieniem diagnozy i wydaniem zaleceń zdrowotnych na przyszłość.

Pożegnanie z nadwagą

Program obejmuje porady dietetyka, konsultację lekarza specjalisty, badania laboratoryjne, zniżki do klubów fitness. Dzieli się on na „mały problem” – trwa 3 miesiące (dla pacjentów z nadwagą 4–12 kg) lub „duży problem” – trwa 6 miesięcy (dla pacjentów z nadwagą powyżej 12 kg).

MEDICOVER


Medicover kieruje swoją ofertę do pacjentów korporacyjnych (abonamenty: standard i plus, biały, niebieski, niebieski prestige, srebrny, złoty, platynowy, program dla seniorów) oraz indywidualnych (opieka ogólna, opieka ogólna plus, opieka specjalistyczna, opieka specjalistyczna plus, opieka szpitalna, opieka w ciąży). Medicover oferuje także abonamenty stomatologiczne (prima, optima i maxima).

Abonamenty stomatologiczne

Prima – przegląd stomatologiczny raz w roku, 15% zniżki na wypełnienia, 10% zniżki na inne usługi i leczenie kanałowe, 10% zniżki na chirurgię stomatologiczną/protetykę, profilaktyka stomatologiczna

Optima – przeglądy jamy ustnej, znieczulenia, wypełnienia światłoutwardzalne, 15% zniżki na inne usługi i leczenie kanałowe, 15% zniżki na chirurgię stomatologiczną/protetykę, profilaktyka stomatologiczna, usuwanie zębów, leczenie ropni, usuwanie kamienia nazębnego raz w roku, rtg punktowe, 10% zniżki na protetykę/ortodoncję/periodontologię; pogotowie stomatologiczne

Maxima – pełny zakres usług stomatologii zachowawczej, leczenie kanałowe, znieczulenie, usuwanie zębów i leczenie ropni, 20% zniżki na inne usługi z zakresu chirurgii stomatologicznej, 15% zniżki na protetykę/ortodoncję/periodontologię, 10% zniżki na implantologię

Abonamenty firmowe

Standard i Plus – medycyna pracy, nieograniczony dostęp do internisty i ginekologa, raz w roku cytologia (Plus – diagnostyka ambulatoryjna, konsultacje u specjalistów – chirurg, dermatolog, endokrynolog, laryngolog, neurolog, okulista, ortopeda, kardiolog)

Biały – medycyna pracy, 24-godzinny hot line, 24 h doraźna pomoc pogotowia, konsultacje: lekarza rodzinnego, internisty, pediatry, chirurga, dermatologa, ginekologa, laryngologa, kardiologa, ortopedy, neurologa (bez skierowań), konsultacje u innych specjalistów ze skierowaniami, badania diagnostyczne, zabiegi ambulatoryjne, rehabilitacja (fizykoterapia, fizjoterapia), szczepienia przeciw grypie, prowadzenie ciąży, badania profilaktyczne raz w roku, konsultacje psychiatryczne 3 razy w roku, 10% zniżki na stomatologię zachowawczą i chirurgię oraz punktowe rtg. Cena 139 zł/miesiąc (brak wariantu rodzinnego)

Niebieski – medycyna pracy, 24 h hot line i karetka, bezpośredni dostęp do internisty/pediatry/ chirurga/dermatologa/ginekologa/laryngologa/kardiologa/okulisty/ortopedy/neurologa; wizyty u innych specjalistów – ze skierowaniami, 3 razy w roku konsultacja psychologa/ psychiatry, wizyty domowe internisty i pediatry; badania diagnostyczne, zabiegi ambulatoryjne i specjalistyczne zabiegi ambulatoryjne, rehabilitacja (fizjoterapia, fizykoterapia), szczepienia przeciw grypie, prowadzenie ciąży, badania profilaktyczne; 24 h pogotowie dentystyczne, 15% zniżki na stomatologię zachowawczą i chirurgię, 10% zniżki na protetykę i zakładanie koron, bezpłatny przegląd zębów i czyszczenie raz w roku, 15% zniżki na punktowe rtg. Cena 239 zł (lub 499 zł – wariant rodzinny)

Niebieski Prestige – medycyna pracy, 24 h hot line i karetka, bezpośredni dostęp do internisty/pediatry/chirurga/dermatologa/ginekologa/laryngologa/kardiologa/okulisty/ortopedy/neurologa; wizyty u innych specjalistów – ze skierowaniami, 3 razy w roku konsultacja psychologa/ psychiatry, wizyty domowe internisty i pediatry; badania diagnostyczne, zabiegi ambulatoryjne i specjalistyczne zabiegi ambulatoryjne, rehabilitacja (fizjoterapia, fizykoterapia), szczepienia przeciw grypie, prowadzenie ciąży, badania profilaktyczne; hospitalizacja planowa (płaci pacjent), 24 h pogotowie dentystyczne, 15% zniżki na stomatologię zachowawczą i chirurgię, 10% zniżki na protetykę i zakładanie koron, bezpłatny przegląd zębów i czyszczenie raz w roku, 15% zniżki na punktowe rtg; ubezpieczenie za granicą – AIG pakiet (75 tys. zł – leczenie za granicą; 25 tys. zł – śmierć, inwalidztwo; 100 tys. zł – transport, 100 tys. zł – OC). Cena – 259 zł (529 zł)

Srebrny – medycyna pracy, 24 h hot line i karetka, bezpośredni dostęp do internisty/pediatry/chirurga/dermatologa/ginekologa/laryngologa/kardiologa/okulisty/ortopedy/neurologa; wizyty u innych specjalistów – ze skierowaniami, 3 razy w roku konsultacja psychologa/ psychiatry, wizyty domowe internisty i pediatry; badania diagnostyczne, zabiegi ambulatoryjne i specjalistyczne zabiegi ambulatoryjne, rehabilitacja (fizjoterapia, fizykoterapia), szczepienia przeciw grypie, prowadzenie ciąży, badania profilaktyczne; hospitalizacja planowa (płaci pacjent) i wypadkowa (płaci Medicover), 24 h pogotowie dentystyczne, 20% zniżki na stomatologię zachowawczą i chirurgię, 10% zniżki na protetykę i zakładanie koron, bezpłatny przegląd zębów i czyszczenie oraz lakierowanie zębów raz w roku, 20% zniżki na punktowe rtg; ubezpieczenie za granicą – AIG pakiet (100 tys. zł – leczenie za granicą; 50 tys. zł – śmierć, inwalidztwo; 125 tys. zł – transport, 125 tys. zł – OC. Cena – 349 zł (699 zł)

Złoty – medycyna pracy, 24 h hot line i karetka, bezpośredni dostęp do internisty/pediatry/ chirurga/dermatologa/ ginekologa/ laryngologa/ kardiologa/ okulisty/ ortopedy/ neurologa; wizyty u innych specjalistów – ze skierowaniami, 3 razy w roku konsultacja psychologa/psychiatry, wizyty domowe internisty i pediatry; badania diagnostyczne, zabiegi ambulatoryjne i specjalistyczne zabiegi ambulatoryjne, rehabilitacja (fizjoterapia, fizykoterapia), szczepienia przeciw grypie, szkoła rodzenia, porody, prowadzenie ciąży, badania profilaktyczne; hospitalizacja planowa i wypadkowa (płaci Medicover), 24 h pogotowie dentystyczne, 20% zniżki na stomatologię zachowawczą i chirurgię, 10% zniżki na protetykę i zakładanie koron, bezpłatny przegląd zębów i czyszczenie oraz lakierowanie zębów raz w roku, 20% zniżki na punktowe rtg; ubezpieczenie za granicą – AIG pakiet (125 tys. zł – leczenie za granicą; 100 tys. zł – śmierć, inwalidztwo; 150 tys. zł – transport, 150 tys. zł – OC. Cena – 549 zł (1099 zł)

Platynowy – medycyna pracy, 24 h hot line i karetka, bezpośredni dostęp do: internisty/pediatry/chirurga/dermatologa/ginekologa/laryngologa/kardiologa/okulisty/ortopedy/neurologa; wizyty u innych specjalistów – ze skierowaniami, 3 razy w roku konsultacja psychologa/psychiatry, wizyty domowe internisty i pediatry; szczepienia przeciwko polio/durowi brzusznemu/tężcowi/błonnicy/odkleszczowemu zapaleniu mózgu/WZW A i B; ogólnopolski transport sanitarny; badania diagnostyczne, zabiegi ambulatoryjne i specjalistyczne zabiegi ambulatoryjne, rehabilitacja (fizjoterapia, fizykoterapia), szczepienia przeciw grypie, szkoła rodzenia, porody, prowadzenie ciąży, badania profilaktyczne; hospitalizacja planowa i wypadkowa (płaci Medicover); program Preffered Care (hospitalizacja w USA), 24 h pogotowie dentystyczne, stomatologia zachowawcza i chirurgia, 20% zniżki na protetykę i zakładanie koron, 10% zniżki na implanty; bezpłatny przegląd zębów i czyszczenie oraz lakierowanie zębów, bezpłatne znieczulenie zębów, punktowe rtg; pantomogram; ubezpieczenie za granicą – AIG pakiet (125 tys. zł – leczenie za granicą; 100 tys. zł – śmierć, inwalidztwo; 150 tys. zł – transport, 150 tys. zł – OC. Cena – 1099 zł (2199 zł)

Program dla seniorów „Zawsze pod opieką” – obejmuje trzy warianty do wyboru:

· „na ratunek” – indywidualny plan opieki, raz na kwartał wizyta lekarza rodzinnego i pielęgniarki, pogotowie, całodobowe konsultacje telefoniczne

· „planowa” – indywidualny plan opieki, co kwartał wizyty lekarza i pielęgniarki oraz dietetyka; nielimitowane wizyty u lekarza pierwszego kontaktu oraz ginekologa; całodobowe konsultacje telefoniczne, w nagłych wypadkach wizyty pogotowia, wybrane zabiegi diagnostyki ambulatoryjnej

· „pełna” – indywidualny plan opieki, co kwartał wizyty lekarza i pielęgniarki oraz dietetyka; nielimitowane wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, ginekologa i specjalistów; całodobowe konsultacje telefoniczne, w nagłych wypadkach wizyty pogotowia, wybrane zabiegi diagnostyki ambulatoryjnej

Abonamenty indywidualne

Opieka ogólna – nielimitowane konsultacje internisty/lekarza rodzinnego/pediatry/ginekologa; dzieci dodatkowo: USG stawów biodrowych (2–12 miesięcy) oraz obowiązkowe szczepienia (bez kosztu szczepionek); badania krwi, moczu, kału; cytologia, EKG spoczynkowe, rtg podstawowe, mammografia, USG podstawowe, spirometria (wszystkie ze skierowaniami); szczepienie przeciw grypie (bez kosztu szczepionki); zniżki u partnerów Medicover Club

Opieka ogólna Plus – nielimitowane konsultacje internisty/lekarza rodzinnego/pediatry/ginekologa; dzieci dodatkowo: USG stawów biodrowych (2–12 miesięcy) oraz obowiązkowe szczepienia (bez kosztu szczepionek); badania krwi, moczu, kału; cytologia, EKG spoczynkowe, rtg podstawowe, mammografia, USG podstawowe, spirometria (wszystkie ze skierowaniami); szczepienie przeciw grypie (bez kosztu szczepionki); zniżki u partnerów Medicover Club, nielimitowane wizyty domowe internisty/lekarza rodzinnego/pediatry; pogotowie ratunkowe, transport sanitarny

Opieka specjalistyczna – nielimitowane konsultacje internisty/lekarza rodzinnego/pediatry/ginekologa/kardiologa/chirurga/dermatologa/ortopedy/neurologa/okulisty/otolaryngologa; dzieci dodatkowo: USG stawów biodrowych (2–12 miesięcy) oraz obowiązkowe szczepienia (bez kosztu szczepionek); badania krwi, moczu, kału; cytologia, EKG spoczynkowe i wysiłkowe, badanie holterowskie serca, badanie słuchu, rtg podstawowe, mammografia, USG, spirometria (wszystkie ze skierowaniami); szczepienie przeciw grypie (bez kosztu szczepionki); zniżki u partnerów Medicover Club, nielitowane wizyty domowe internisty/lekarza rodzinnego/pediatry; pogotowie ratunkowe, transport sanitarny, konsultacje psychiatry/psychologa 3 razy w roku, rehabilitacja – 30 zabiegów/rok

Opieka specjalistyczna Plus – nielimitowane konsultacje internisty/lekarza rodzinnego/pediatry/ginekologa/kardiologa/chirurga/dermatologa/ortopedy/neurologa/okulisty/otolaryngologa/endokrynologa/diabetologa/gastrologa/hepatologa/pulmonologa/nefrologa/urologa/alergologa/onkologa/hematologa/kardiochirurga/neurochirurga/lekarza chorób zakaźnych; dzieci dodatkowo: USG stawów biodrowych (2–12 miesięcy) oraz obowiązkowe szczepienia (bez kosztu szczepionek); specjalistyczne badanie krwi (np. markery nowotworowe); badania krwi, moczu, kału; cytologia, EKG spoczynkowe i wysiłkowe, badanie holterowskie serca, badanie słuchu, rtg podstawowe, mammografia, USG, spirometria (wszystkie ze skierowaniami); szczepienie przeciw grypie (bez kosztu szczepionki); zniżki u partnerów Medicover Club, nielimitowane wizyty domowe internisty/lekarza rodzinnego/pediatry; pogotowie ratunkowe, transport sanitarny, konsultacje psychiatry/psychologa 3 razy w roku, rehabilitacja – 30 zabiegów/rok, zabiegi ambulatoryjne, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, scyntygrafia, testy skórne alergiczne, gastroskopia, kolonoskopia

Opieka szpitalna – nielimitowane konsultacje internisty/lekarza rodzinnego/pediatry/ginekologa/kardiologa/chirurga/dermatologa/ortopedy/neurologa/okulisty/otolaryngologa/endokrynologa/diabetologa/gastrologa/hepatologa/pulmonologa/nefrologa/urologa/alergologa/onkologa/hematologa/kardiochirurga/neurochirurga/lekarza chorób zakaźnych; dzieci dodatkowo: USG stawów biodrowych (2-12 miesięcy), obowiązkowe szczepienia (bez kosztu szczepionek); specjalistyczne badanie krwi (np. markery nowotworowe); badania krwi, moczu, kału; cytologia, EKG spoczynkowe i wysiłkowe, badanie holterowskie serca, badanie słuchu, rtg podstawowe, mammografia, USG, spirometria (wszystkie ze skierowaniami); szczepienie przeciw grypie (bez kosztu szczepionki); zniżki u partnerów Medicover Club, nielimitowane wizyty domowe internisty/lekarza rodzinnego/pediatry; pogotowie ratunkowe, transport sanitarny, konsultacje psychiatry/psychologa 3 razy w roku, rehabilitacja – 30 zabiegów/rok, zabiegi ambulatoryjne, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, scyntygrafia, testy skórne alergiczne, gastroskopia, kolonoskopia; hospitalizacja planowa (oddziały – pediatria, interna, kardiologia, ginekologia – oprócz porodu i patologii ciąży, chirurgia) ze skierowaniem lekarza Medicover; hospitalizacja wypadkowa

Opieka w ciąży – świadczenia Opieki specjalistycznej Plus oraz opieki szpitalnej; nielimitowane konsultacje ginekologa dotyczące prowadzenia ciąży, USG płodu, echo serca płodu, badanie tętna płodu, konsultacje stomatologiczne raz w roku, opieka nad noworodkiem przez pierwszy miesiąc.

Medicover posiada placówki w różnych miastach Polski. W 2009 r. planuje otworzyć szpital.

Programy lojalnościowe

Medicover Club – umożliwia uzyskiwanie zniżek na usługi świadczone przez partnerów placówki (m.in. SPA).

Na zakończenie artykułu – krótkie podsumowanie tabelaryczneŹródło: opracowanie własne

Joanna Plak
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~ben41

Prawda jest taka, że kiedy przychodzi czas, żeby zacząć się leczyć, to w takiej sytuacji można liczyć tylko na prywatne kliniki, gdzie zwyczajnie nie ma kolejek. Państwowo trzeba czekać nawet do USG. Jeśli zaś chodzi o wybór placówki, która może pomóc w wielu różnych schorzeniach i przypadłościach, to dobrą przychodnią jest ta, która znajduje się w Mokotowskim Centrum Medycznym. Jeśli ktoś ma przejść operację, to na pewno uciszy go fakt, że w klinice troszczą się o pacjentów i przeprowadzono generalny remont szpitala, żeby było więcej miejsc na chorych i żeby wyposażyć szpital w nowoczesną aparaturę.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Paweł Tereszkiewicz

Alternatywa dla publicznej oraz prywatnej służby zdrowia >>>>> http://www.oferta.omsignum.pl/paweltereszkiewicz

! Odpowiedz
0 0 ~zdrowko

Służba zdrowia powinna być przede wszystkim publiczna. To wszyscy obywatele finansują ją swoimi składkami do ZUS-u i podatkami do US. Zdrowie i sposób leczenia nie powinno być komercyjne. Natomiast zarządzanie finansami na lecznictwo powinno być przejrzyste i profesjonalne. A budżety szpitali i innych placówek służby zdrowia można zasilać wpływami z ubezpieczenia zdrowotnego za świadczenie usług zdrowotnych, leczniczych, szpitalnych, rehabilitacyjnych, sanatoryjnych obywateli z innych krajów. Mamy tyle specjalistycznych placówek i chętni się znajdą.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~specjalista

Kolego-ten głupi internista-to jest właśnie najmądrzejszy lekarz który ma jakiekolwiek pojęcie o medycynie-więc trochę szacunku.

! Odpowiedz
0 0 ~Płutno w kieszeni

Super tylko niech nie biorą z wypłaty na te wszystkie badziewia kasa chorych, drugi filar(przepieprzyli pieniądze)a jak trzeba to i tak chodzi się na prywat a oni mają pensje po 8000 tyś.

! Odpowiedz
0 0 ~Płutno w kieszeni

Niech zrobią karty takie jak do bankomatów i przelewają tam pieniądze to każdy sobie pójdzie do jakiego chce lekarza a konowały przekwalifikują się na weterynarzy (szkoda tylko zwierząt)

! Odpowiedz
0 0 ~nikt ważny

Prywatyzacja służby zdrowia może ją "uzdrowić" pod warunkiem,
że pozostanie przy "służbie" - a nie przekształci się w "biznes".

To może dziwnie brzmi, ale chodzi o to, że "prywatyzując" można poniekąd
dać ustawowe zielone światło praktykom maksymalizacji wy-"zysku" człowieka,
co w kontekscie pola działalności byłoby szczególnie niesmaczne i haniebne.

Tak czy inaczej - to, co jest teraz, musi zostać zmienione...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~roti

aby dostać siędo głupiego internisty trzeba często czekać 2-3 dni to dyskwalifikacja jak dla mnie dlatego przeniosłem siedo Multimed-u

!

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

    Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl