Problemy z logowaniem do Pekao24

Od poniedziałkowego południa Bank Pekao zmaga się z awarią utrudniającą klientom logowanie do systemu bankowości internetowej. O utrudnieniach poinformowali nas czytelnicy Bankier.pl. Bank jeszcze w nocy z poniedziałku na wtorek zapewniał, że czyni starania, by jak najszybciej rozwiązać problem. Niestety we wtorek było nie lepiej.

Pierwsze zgłoszenie o trudnościach w logowaniu do systemu transakcyjnego Banku Pekao Redakcja Bankier.pl otrzymała w poniedziałek wczesnym popołudniem na adres alert@bankier.pl. Zgłoszenia o podobnej treści widać było również na profilu Banku Pekao w serwisie społecznościowym Facebook. "Znowu nie mogę się zalogować", "co się dzieje z serwisami banku", "jak długo potrwają jeszcze trudności z logowaniem" - to tylko niektóre z wpisów opublikowanych przez klientów banku w pierwszych godzinach awarii.

Informację o utrudnieniach w logowaniu do systemu transakcyjnego Pekao24 najpierw - około godziny 13:00 - potwierdził w rozmowie z Redakcją pracownik infolinii Banku. Poinformował, że problemu nie da się uniknąć także poprzez logowanie za pomocą aplikacji mobilnej, polecając uzbroić się w cierpliwość.

Po godzinie 14:00 otrzymaliśmy informację z Biura Komunikacji Banku Pekao. "Z przyczyn technicznych mogą wystąpić tymczasowe trudności z zalogowaniem do serwisów Pekao24, serwisów Xelion oraz usług maklerskich. W ciągu kilku minut powinny ustąpić trudności z zalogowaniem się do wymienionych serwisów. Przepraszamy za niedogodności" - napisał Tomasz Bogusławski. Klientów zgłaszających problemy na Facebooku Banku zachęca do kontaktu poprzez specjalny formularz.

(Bankier.pl)

Klienci narzekali na problemy z dostępem do systemów bankowości elektronicznej Pekao jeszcze przez cały poniedziałkowy wieczór i w nocy. Reagując na niektóre z publikowanych w internecie komentarzy, Bank zapewniał, że czyni starania, żeby jak najszybciej rozwiązać problemy. "Zapewniamy, że robimy wszystko, aby jak najszybciej usunąć usterkę" - komunikaty tej treści publikowano jeszcze około godziny 1:00 w nocy z poniedziałek na wtorek.

[Aktualizacja 13.01.2017 r., godz. 09:23]

Otrzymaliśmy od czytelnika informacje o problemach z przelewami realizowanymi przez serwis Przelewy24 na konta w Banku Pekao. Problemy potwierdziła sam dostawca usługi. Przelewy24 wskazały, że problem nie dotyczy automatycznych przelewów pay-by-link. Wyłączenie występuje natomiast w przelewach manualnych realizowanych za pośrednictwem usługi Pekao24Przelewy. Firma wciąż czeka na informacje od banku o usunięciu problemów technicznych i możliwości przywrócenia pełnej funkcjonalności usługi.

[Aktualizacja 10.01.2017 r., godz. 09:15]

Po godzinie 9:00 biuro prasowe Banku Pekao poinformowało, że problemy z logowaniem od rana już nie występują. Mimo to, klienci nadal skarżą się w mediach społecznościowych na trudności w dostępie do swojego konta. - Mogą wystąpić tymczasowe spowolnienia w procesie logowania - przyznał ok. 10:30 Tomasz Bogusławski z biura prasowego Banku Pekao.

[Aktualizacja 10.01.2017 r., godz. 13:00]

Około godziny 12:00 Bank Pekao opublikował w mediach społecznościowych post, w którym przyznaje, że nadal boryka się z problemami technicznymi. Informuje w nim również, że klienci chcący dokonać dyspozycji, mogą uczynić to w oddziale banku według stawek obowiązujących dla bankowości elektronicznej.

[Aktualizacja 10.01.2017 r., godz. 22:37]

Pomimo późnych godzin wieczornych, do redakcji Bankier.pl wciąż napływają powiadomienia o trwających utrudnieniach w logowaniu do systemu Pekao24. "Kilkadziesiąt prób wykonanych od rana bez żadnego efektu. Obecnie pojawił się komunikat problem techniczny 0. Jak długo to potrwa? Mam pilne płatności" - pisze jedna z czytelniczek. Inni co kilka godzin raportują, że problem nadal nie ustąpił. Komentarzy zniecierpliwionych klientów przybywa też w mediach społecznościowych. "W czasach kiedy banki walczą o klienta nie można zalogować się na swoje konto?", "Patrząc na fakt, że od 48 godzin nie potraficie naprawić błędu z dostępem do serwisu Pekao24, oraz na fakt, że nie podajecie czasu naprawy czy jakiejkolwiek innej konkretnej odpowiedzi my jako klienci dostaniemy jakąś rekompensatę?" - pytają.

Po godzinie 22:00 Bank informował klientów za pośrednictwem Facebooka, że nadal pracuje nad przywróceniem pełnej funkcjonalności serwisu. "Jak tylko pojawi się możliwość określenia konkretnej godziny, poinformujemy o tym na profilu" - dodano w komentarzu do wpisu jednego z klientów.

[Aktualizacja 11.01.2017 r., godz. 14:23]

Tomasz Bogusławski z biura prasowego Banku Pekao potwierdził, że problemy z logowaniem do systemu Pekao24 nie występują.

Malwina Wrotniak-Chałada

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Klient

18'07.2017 nadal nie działa

! Odpowiedz
0 1 ~WiernyKlient

20:01 10/07 nadal nie działa

! Odpowiedz
0 1 ~Lukasz

Nie moge sie zalogowac od dluzszego czasu nirmalnie masakra

! Odpowiedz
0 1 ~piotrek

Elżbieta ja tez mam problem z zalogowaniem sie. Czekam na wazny przelew a nie bede stac pod bankomatem czy latac ciagle do banku.

! Odpowiedz
0 1 ~Elżbieta

Od dwóch dni nie mogę zalogować się na bankowość elektroniczną ?

! Odpowiedz
0 1 ~KL

Dlaczego nie mogę się zalogować...

! Odpowiedz
1 1 ~IB

Dziś ponownie jest problem z zalogowaniem się na PKO 24

! Odpowiedz
1 0 ~aa

Miesiąc temu jak i dziś nie mogę się zalogować do pekao24 ... masakra

! Odpowiedz
1 0 ~naiwny

22 -02 -2017 -dalej nie mam połaczenia z PEKAO24 ,Co sie dzieje ?

! Odpowiedz
0 0 ~jodele

Dzisiaj niestety również nie można skorzystać z pekao24.

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl