REKLAMA

Prezydent wręczył nagrody liderom przedsiębiorczości

2003-06-09 17:27
publikacja
2003-06-09 17:27
Prezydent Aleksander Kwaśniewski wręczył w Poznaniu swoje nagrody nazywane Polskimi Noblami Gospodarczymi. Najlepsze przedsiębiorstwa i zespoły wynalazców zostały wyróżnione już po raz szósty.

Nagrody przyznawane są w 7-miu kategoriach. W tym roku, najlepszym polskim przedsiębiorstwem została spółka LPP z Gdańska - producent odzieży. W kategorii "małe polskie przedsiębiorstwo" wygrała spółka Chespa - farby graficzne z Krapkowic z województwa opolskiego. Za najlepszą instytucję finansową prezydent uznał Krakowski Bank Spółdzielczy, za najlepszego eksportera Volkswagen Motor Polska z Folkowic. Najlepszym gospodarstwem rolnym okazało się gospodarstwo ogrodnicze państwa Mularskich z miejscowości Sobienie Jeziory. Najlepszą inwestycj zagraniczną International Paper Kwidzyn. W kategorii "wynalazek" wygrał Zespół Ryszarda Suwalskiego z Poznania za automatyczny system zmiany rozstawu kół w wagonach kolejowych.

Prezydent powiedział podczas wręczania nagród, że zgoda Polaków na akcesję to pomyślny znak dla polskiej gospodarki. Takie firmy, jak nagrodzone tutaj, można w Polsce spotkać coraz częściej i dlatego kapituła ma ostatnio dylematy, które nominować.

"Nagrodzeni to liderzy przedsiębiorczości w Polsce" - podkreśłał prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki