REKLAMA

Prezes Pekao: mBank jest bardzo interesującym bankiem

2020-01-21 18:23
publikacja
2020-01-21 18:23

mBank jest bardzo interesującym bankiem, jednym z najbardziej innowacyjnych w Polsce i Europie – powiedział PAP we wtorek w Davos prezes Pekao Marek Lusztyn.

/ Bank Pekao

Szef Pekao pytany był przez PAP, czy bank jest zainteresowany przejęciem mBanku - samodzielnie, bądź wspólnie z PZU.

"mBank jest bardzo interesującym bankiem. Jest to jeden z najbardziej innowacyjnych banków nie tylko w Polsce, ale w Europie" – powiedział szef Pekao. Jak wyjaśnił, "z uwagi na trwający proces, nie chciałby dalej komentować".

W ubiegłym tygodniu agencja Bloomberg, powołując się na źródła zbliżone do sprawy poinformowała, że Pekao i Apollo Global Management złożyły niewiążące oferty na zakup mBanku. Wstępne zainteresowanie miał wyrazić również PKO BP.

Z nieoficjalnych informacji PAP Biznes wynikało, że inwestorzy zainteresowani zakupem mBanku mogą składać wstępne oferty od środy, 15 stycznia, przez kilkanaście kolejnych dni. Z tego grona Commerzbank na przełomie stycznia i lutego dopuści kilka podmiotów do due diligence, a w okolicach kwietnia czekać będzie na oferty wiążące.

Commerzbank ma ok. 70 proc. w udziału w akcjonariacie mBanku.

Pod koniec września zarząd i rada nadzorcza Commerzbanku zatwierdziły strategię biznesową "Commerzbank 5.0", która zakłada m.in. sprzedaż akcji mBanku. Według wcześniejszych informacji Commerzbank chce sprzedać polską spółkę do końca 2020 roku.

Z Davos Marcin Musiał

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
pis_po_jedno_zlo
Spieprzać, bo konto będę musiał zamknąć jak mi jakieś syfy typu Pekao i PKO B.P. przejmą...
antek10
ajn folk , ajn bank, ajn prezes. PRL wraca.
antek10
Banasiowy syn nie dostał nowej posady w państwowej firmie? Czas kupić i poobsadzać swoimi.
marxs
ja już szukam jakiegoś innego banku do prowadzenia mojego konta przecież nie zostawię swojej kasy jakimś omajtkom z Pcimia Dolnego bo koniec będzie taki sam albo i gorszy niż w PISowskim PBS z Sanoka w PISim mateczniku podkarpaciu
degrengolada
polonizować, jeśli cena będzie przystępna. Nie możemy pozwolić żeby otaczać się niemal samymi firmami spoza Polski. A sektor bankowy to rdzeń.
grzegorzkubik
MBank mi się podoba. Piękne analizy przedstawiają każdego dnia i potrafią przewidzieć PKB naszej gospodarki. Jestem pełen uznania dla tego banku.
bangladesznadwisla
Jest dobry bo nie jest zarządzany przez osłów po znajomości jak pekao po polonizacji
madarot
Łapy precz od mojego banku. Jak go przejmiecie odchodzę z mbanku, chociaż wręcz uwielbiam ten bank za praktycznie wszystko. Jak trafi w łapy pisowskiego banku nie bede widział możliwości dalszego korzystania z jego usług.
shadow_xx
Dokładnie. Zapewne tuż po przejęciu wsadzą swojego na prezesa, a po chwili opłaty w górę.

Powiązane: mBank na sprzedaż

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki