REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Prezes PKO BP: Za 4 lata placówek i pracowników będzie mniej

Wojciech Boczoń2016-05-09 12:43analityk Bankier.pl
publikacja
2016-05-09 12:43
Prezes PKO BP: Za 4 lata placówek i pracowników będzie mniej
Prezes PKO BP: Za 4 lata placówek i pracowników będzie mniej

W czerwcu PKO Bank Polski przedstawi strategię na lata 2016-20. Bank skupi się jeszcze mocniej na procesach cyfryzacji i digitalizacji. 

Bank obsługuje obecnie trzy grupy klientów. Pierwszą z nich są osoby korzystające z tradycyjnych form bankowości, które potrzebują fizycznego kontaktu z pracownikiem. Są to z reguły osoby starsze. Do drugiej grupy zalicza się młodsze pokolenie, które korzysta głównie z elektronicznych kanałów. Trzecia grupa, to klienci hybrydowi – otwierają się na nowości, ale wciąż potrzebują kontaktu z pracownikiem.

- Nowe pokolenie cyfrowych klientów nie potrzebuje już zaglądać do placówek. Dlatego za cztery lata oddziałów będzie mniej i będą one mniejsze  – mówił podczas konferencji wynikowej prezes PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło. - Chcemy dostosować się do oczekiwań klientów, a to oznacza że będziemy potrzebowali mniej zasobów fizycznych - dodał.

Bank przedstawił też dane o liczbie placówek i użytkowników bankowości internetowej. W ciągu ostatnich pięciu lat, PKO BP zmniejszył liczbę agencji i placówek z 3,1 tys. do 2,1 tys., czyli o 29 proc. W tym samym czasie liczba użytkowników bankowości internetowej wzrosła o 102 proc. - z 3,8 mln do 7,8 mln. Pięć lat temu bank zatrudniał 26 770 osób, a na koniec 2015 roku 26 909. 

Zysk netto Grupy PKO Banku Polskiego w I kwartale 2016 r. wyniósł 639 mln zł, czyli ukształtował się na zbliżonym poziomie do uzyskanego rok wcześniej i był o 43,7 proc. wyższy niż wypracowany w IV kwartale.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (17)

dodaj komentarz
kancelariaprawna24h
Roszczenie dla byłych właścicieli agencji bankowych - pomoc prawna https://kancelariaprawna24h.pl/2019/11/umowa-agencyjna/
~podatek
A wszystko po to by gornik mogl wegiel kruszyc dla prezesow i zwiazkow oczywiscie
~Kumpel_z_Puławskiej
Zbyszek, przestań w końcu koledze robić "łaskę" i odejdź. Zachowaj się jak facet, bo wielu ma już poważne wątpliwości czy nie jesteś w przebraniu.
~Ryś_Ochudzki
Grzegorz O.??? To nie jest przypadkiem ten sympatyczny pan Grzesio co ma nazwisko bardzo podobne do oszust tylko z inną jedną literką w nazwisku???
~erw
szkoda ze takie pasożyty jak jagieło pobierają po kilkaset tysięcy miesiezcnie za nic nie robienie
w
za mobbing dyrektorkówm i menedzeró powinno się wsadzać do paki

i za oszukiwanie klientów rękoma pracowników
gdzie tu uccziwosći i transparentnosć
~Flex
Oczywiście w związku z" ogromem" pracy nad "restrukturyzacją" i wygospodarowaniem wolnych środków może okazać się niezbędne icelowe rozszerzenie składu zarządu ;)
~Edek
Gratuluję. Z tej okazji proponuję podnieść plan pracownikom oddziałów o 50%. Dadzą radę, ambitni są. Klienci zapłacą więcej ale pan Morawiecki razem z kolegą Jagiełłą kolejny sukces odniosą. I dalej będą mogli podążać na jednym rowerze bez siodełka w cudowną przyszłość.
~sszuja
a niech ten sk powie ilu pracowników leczy się z powodu mobingu ? Ilu pracowników ty.... odebrało sobie życie przez takiego prezia lizusa i mobbingera ? Dla oszczędności wystarczy zlikwidować stołeczek prezesa i innych nierobów w tym banku. Już na likwidacji posady prezia bank zarobi kilka milionów
~Miłośnik_kotów
Zbyszek daj dobry przykład i sam pierwszy odejdź przy okazji zabierz ze sobą Adriana A. pana dyrektora od robienia zamieszania, Grzesia O. fachowca od przyklejających się pieniędzy w kieszeni marynarki. Spółdzielnia we Wrocławiu serdecznie pozdrawia. A także pana Jarka B. z ROD Warszawa, znanego jako "schetynowca".Zbyszek daj dobry przykład i sam pierwszy odejdź przy okazji zabierz ze sobą Adriana A. pana dyrektora od robienia zamieszania, Grzesia O. fachowca od przyklejających się pieniędzy w kieszeni marynarki. Spółdzielnia we Wrocławiu serdecznie pozdrawia. A także pana Jarka B. z ROD Warszawa, znanego jako "schetynowca". Nie trzeba chyba rozwijać tematu.
~sternik
może czas aby desant z Gdańska oderwać od koryta. Taki pan B przecież został tam wypi.... za mobbing a za karę dostał stołeczek od kolesia w warszawce

Powiązane: Bankowość 3.0 - Aktualności

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki