REKLAMA

Premier zapytany, czy Polska wprowadzi urlop menstruacyjny

2022-05-21 14:11
publikacja
2022-05-21 14:11

Trzeba myśleć o rozwiązaniach, które w szczególności pomogą paniom - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że szczególnie po okresie macierzyństwa jest im trudniej na rynku pracy.

Premier zapytany, czy Polska wprowadzi urlop menstruacyjny
Premier zapytany, czy Polska wprowadzi urlop menstruacyjny
/ FORUM

Morawiecki pytany był podczas sesji Q&A z młodymi ludźmi o to, czy byłby skłonny wprowadzić w Polsce - wzorem Hiszpanii - trzy dni urlopu menstruacyjnego dla kobiet.

"Patrzymy na całość różnego rodzaju wsparcia dla kobiet. Porównując Polskę z różnymi jurysdykcjami w Zachodniej Europie czy w Stanach Zjednoczonych, Japonii lub Korei Płd., wiem, że nie mamy się czego wstydzić" - mówił premier Morawiecki w odpowiedzi.

Dodał, że różne pomysły można rozważyć, ale dziś nie może odpowiedzieć na tak szczegółowe pytanie, o możliwość wprowadzanie tego rozwiązania w Polsce.

"Na pewno trzeba myśleć o rozwiązaniach, które w szczególności pomogą właśnie paniom. Uważam, że one mają trudniej na rynku pracy, w przebijaniu się - zwłaszcza po okresie macierzyństwa - jedno-, dwu- czy wielokrotnego. To zupełnie inna sytuacja niż w przypadku panów" - podkreślił szef rządu. (PAP)

Autor: Tomasz Więcławski

twi/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (43)

dodaj komentarz
1a2b
Bycie mężczyzną i to w dodatku białym jest we współczesnym świecie przejeb...ne.
Panie ładny, a tak przy okazji co pan myśli o dyskryminacji ze względu na płeć przejawiającej się w wieku emerytalnym? Facetki już wtedy nie mają ciotki.
andriej_duda
Kobiety mają trudniej na rynku pracy bo... nie zostały do niej po prostu stworzone. Nie mam zamiaru z tego powodu pracować za nie, żeby one mogły odbierac sobie 20 dni dodakowqego urlopu w roku bo są pracą zmeczone. Już wystarczy ze place na Paniusie Nauczycielusie, których średnia ilośc godzin pracy w Polsce to... uwaga.... 15 Kobiety mają trudniej na rynku pracy bo... nie zostały do niej po prostu stworzone. Nie mam zamiaru z tego powodu pracować za nie, żeby one mogły odbierac sobie 20 dni dodakowqego urlopu w roku bo są pracą zmeczone. Już wystarczy ze place na Paniusie Nauczycielusie, których średnia ilośc godzin pracy w Polsce to... uwaga.... 15 godzin w tygodniu, 2 pełne miesiace wakacji do tego ferie swieta, najmniej pracuyją ze wszystkich panstw OECD... !

Nie ma obowiązku pracy w tym kraju, można nie pracować, trzeba znaleźc sobie tylko chłopa który będzie je utrzymywał - wiele żonek i dziewczyn kumpli tak własnie zrobiło, nie ma w tym nic złego uwazam, złe jest zmuszanie facetów zeby placiliy za urlopy i utrzymywanie 1mln miejsc pracy (TAK 1 mln!) w polskim systemie edukacji! (samych nauczycieli wf jest 130 tys!)
boris-vodka
A jak chłop bedzie miał problem z porannym "stawaniem"...... to też dostanie urlop?
boris-vodka
Myśl, myśl PISowska miernoto o "dudzie maryni".....Może tak pomyślisz o cenach wegla które dzięki twojemu "embargu" poszybowały w kosmos
friedens
Belka porównał walkę Morawieckiego i Kaczyńskiego z hiperinflacją poprzez dalsze drukowanie pustych pieniędzy do leczenia ludzi z alkoholizmu poprzez dawanie im w prezencie kolejnych flaszek wysokoprocentowej wódki.
https://natemat.pl/414496,marek-belka-inflacja-moze-poszybowac-do-20-proc
itso_zasob_ostateczny
czy to wpłynie na wydajność pracy ?
itso_zasob_ostateczny
hmm choć może chodzi o zadowolenie z pracy
inwestor.pl
Co czujesz kiedy widzisz twarz premiera?

Zielony - radość
Czerwony - coś innego

(SONDA NIESPONSOROWANA)
od_redakcji
Czuję jak bym oglądał TV w Izraelu.
itso_zasob_ostateczny
ostateczne zje.... a nie to to normalne :)

Powiązane: Polityka rodzinna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki