REKLAMA

Premier Grecji przychylnie o udziale MFW w programie pomocowym

2016-01-21 14:00
publikacja
2016-01-21 14:00

Grecki premier Aleksis Cipras zadeklarował w czwartek swą przychylność dla wyrażanego przez europejskich partnerów Aten postulatu, by Międzynarodowy Fundusz Walutowy uczestniczył w nadzorowaniu realizacji zagranicznego programu pomocowego dla Grecji.

Premier Grecji Aleksis Cipras / Rada Europejska

Występując na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos Cipras powiedział, że Grecja uważa, iż Unia Europejska mogłaby prowadzić ten program sama, ale akceptuje życzenie innych partnerów, by uczestniczył w tym również MFW.

"Odbyła się długa debata, słyszeliśmy różne poglądy. Niektórzy partnerzy domagali się udziału MFW i zgodziliśmy się na to by porozumienie doszło do skutku. Teraz robimy wszystko co możliwe, by je zrealizować" - zaznaczył Cipras.

Uczestniczący w tym samym panelu dyskusyjnym minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble powiedział, że jego kraj i parlamenty innych państw zgodziły się na pomoc dla Grecji pod warunkiem współudziału MFW, a zwracanie się do Bundestagu o zmodyfikowanie umowy byłoby podobne do "wchodzenia do pokoju pełnego dynamitu - z zapaloną świecą".

Przedstawiciele MFW i UE zgłaszali zastrzeżenia do proponowanej reformy greckiego systemu emerytalnego, gdyż ma być ona częściowo finansowana podwyżkami składek pracodawców i pracowników, co mogłoby wyhamować ożywienie gospodarcze i tworzenie miejsc pracy poza szarą strefą. (PAP)

dmi/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~sebolsit
Premier teoretycznego Państwa bez granic, z upadłymi bankami, sterowany przez EBC i resztę zagranicznego kapitału....może już tylko wyrażać przychylność , lub dezaprobatę za miesiąc ulica zagłosuje ....

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki