REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Ponad 28 tys. zł zwrotu z PIT. "Polski ład" zaskoczył podatnika

2023-04-01 10:00
publikacja
2023-04-01 10:00

Jeden z użytkowników aplikacji Pitbot dostał po złożeniu deklaracji podatkowej wyliczenie, zgodnie z którym ma otrzymać zwrot w wysokości niemal 28 tys. 600 zł - poinformowano na stronach superbiz.se.pl.

Ponad 28 tys. zł zwrotu z PIT. "Polski ład" zaskoczył podatnika
Ponad 28 tys. zł zwrotu z PIT. "Polski ład" zaskoczył podatnika
fot. NataliSel / / Shutterstock
Darmowy program do rozliczania
PIT 2022/2023
Pobierz e-pity 2022 Uruchom on-line

Jak podano na stronie, Polski Ład "zaskoczył w tym roku podatników szeregiem zmian i nową pulą ulg podatkowych, co w wielu przypadkach przełożyło się na zaskakująco wysokie kwoty zwrotu podatków".

Jak donoszą cytowani na portalu przedstawiciele aplikacji Pitbot, która służy do rozliczania PIT w formie czatu ze sztuczną inteligencją, jeden z jej użytkowników może spodziewać się za 2022 rok wyjątkowo wysokiej kwoty zwrotu podatku. "Przy zadeklarowanych przychodach w wysokości 162 991 zł, otrzyma on, zgodnie z szacunkami aplikacji, zwrot podatku opiewający na zawrotną sumę 28 568 zł" - wskazano.

Cytowany na stronie Maciej Wawrzyniak, współzałożyciel aplikacji PitBot wyjaśnia, że wspomniany użytkownik skorzystał w swoim rozliczeniu z ulgi na powrót oraz ulg rodzinnych. "Pierwsza z nich dotyczy osób, które w ostatnim roku podatkowym zmieniły rezydencję podatkową z zagranicznej na polską. W ramach ulg dla rodziców, uwzględniono ulgę 4+ oraz prorodzinną" - wskazał. Oznacza to zwolnienie podatkowe przychodów do 85 528 zł oraz zwrot podatku na każde dziecko - dodał. "W przypadku czwórki pociech ulga wyniesie 6 924,12 zł oraz po 2700 zł na każde kolejne dziecko. W konkretnym, przytoczonym przykładzie nasz użytkownik posiada właśnie czwórkę dzieci" – podsumował Wawrzyniak. 

maja/ pad/

Reklama
Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (12)

dodaj komentarz
jas2
Zwrot podatku? Niemożliwe!

Przeciez POdobno były POdwyżki POdatków.
arzab
Jak by nie liczyć i tak skredytował bezpłatnie rządzących nieudoli ! Do tego "swoje zabrała " mu inflacja ( oficjalnie tak gdzieś 1/5 a rzeczywiście dwa razy więcej ). No i jeszcze zostaje problem zapłaty za korzystanie z kapitału. Skoro trzeba płacić za to banksterom to tutaj podatnik też powinien dostać wynagrodzenie Jak by nie liczyć i tak skredytował bezpłatnie rządzących nieudoli ! Do tego "swoje zabrała " mu inflacja ( oficjalnie tak gdzieś 1/5 a rzeczywiście dwa razy więcej ). No i jeszcze zostaje problem zapłaty za korzystanie z kapitału. Skoro trzeba płacić za to banksterom to tutaj podatnik też powinien dostać wynagrodzenie od państwa właśnie za korzystanie z kapitału !
nostsherlock
Normalnie kraina mlekiem i miodem płynąca! US zwrócił część nadpłaconego podatku, a ktoś zadał sobie pytanie jak bardzo został złupiony przez państwo, skoro ta kwota jest tylko "skromną" nadpłatą? Też mogę być takim dobroczyńcą, mogę wam co miesiąc zabierać 2 000 PLN a w nowym roku oddam 6 000 :)
trollmaster
No i?
Ja po wspólnym rozliczeniu z żoną dostałem 13000 zwrotu,
ale mieliśmy normalnie pobierane zaliczki przez 2022 r.
dzyszla
Wszystko tu o zwrocie jest absolutną prawda. Gość przyjeżdża z zagranicy, z niepracującą żoną mają 4 dzieci. I faktycznie, jako że nie składał u pracodawcy wniosku, o to, by nie pobierać podatku z II progu, to cały on też wchodzi w zwrot. Tylko jedno ale. Ten gość jest osobą czysto hipotetyczną, która nie istnieje!
alex12
w zeszłym roku zabrali o 20 tys więcej żeby w tym roku oddać z tego 10 tys. plebs się cieszy bo liczyć nie potrafi a nie potrafi bo uczy się w szkole historii i innych do niczego nie przydatnych bzdur
strategia stara jak świat, chwycić na ryj, żeby się głupi cieszył jak mu się uścisk trochę poluzuje..
faramir_z_gondoru
Artykuł pod zamówienie PISu. To dużo mówi o "dziennikarzach" na bankierze. Nowy Wał to jeden wielki burdel, największy chłam od czasu wprowadzenia rozliczenia PIT. Szkoda, że ów podatnik nie jest zaskoczony pisowską inflacją, którą skutecznie go okradli. Wyciągneli mu z kieszeni ekstra 30 tysi inflacją, a oddali 28. Interes życia.
marcin321
E tam, przecież to przeklejka z państwowego PAPu ;)
Źródło:
PAP
takom
Urząd nie zwraca podatku nie zapłaconego. Czyli zapłacił 28 tyś podatku więcej niż powinien a po roku oddali. Trzeba się cieszyć że oddali bo mogli nie oddać ;-)
sterl
Za to renciści i emeryci mają niższy dochód bo NFZ wysoki i nie do zwrotu?

Powiązane: Rozliczenia podatkowe - PIT 2022

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki