Policja potwierdziła śmierć Colina McRae

Brytyjska policja potwierdziła śmierć Colina McRae w katastrofie śmigłowca. Pochodzący ze Szkocji były rajdowy mistrz świata miał 39 lat.

Do katastrofy doszło wczoraj. Helikopter, którym leciał McRae spadł na ziemię około dwóch kilometrów od Lanark, gdzie urodził się i mieszkał. Według policji, na pokładzie maszyny, która należała do Colina McRae, znajdowały się cztery osoby. W katastrofie zginął też pięcioletni syn kierowcy.

Mimo że wiadomość o śmierci rajdowca była przez wiele godzin niepotwierdzona, strona internetowa Szkota od rana była w jednolitym czarnym kolorze, bez napisów.

Szkot, którego ojciec był pięciokrotnym mistrzem rajdowym Wielkiej Brytanii, wcześnie rozpoczął karierę, od jazdy na motocyklu. Jako siedmiolatek wystartował w pierwszym wyścigu motocrossowym, a w wieku 9 lat został mistrzem Szkocji juniorów. W 1985 roku przesiadł się na samochody, by uczestniczyć w rajdach. Pięciokrotnie zdobył tytuł rajdowego mistrza Wielkiej Brytanii.

Największe międzynarodowe sukcesy odnosił w połowie lat dziewięćdziesiątych. Wówczas - w 1995 roku został rajdowym mistrzem świata. Potem jeszcze trzykrotnie był wicemistrzem, a raz zajął trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej.

Colina McRae kojarzy też wielu fanów gier komputerowych. Jego nazwiskiem sygnowano popularną serię gier o tematyce rajdowej.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil