REKLAMA

Poczta Polska deklaruje, że zatrudni pracowników, którzy mają być zwolnieni z InPostu

2016-07-19 15:50
publikacja
2016-07-19 15:50

W zeszłym tygodniu InPost zapowiedział zwolnienia grupowe, ma być to nawet 1200 listonoszy. Dla części z nich znajdzie się miejsce w spółce Skarbu Państwa. "Nie jest tak, że Poczta Polska zatrudni wszystkie osoby, ale tam, gdzie te potrzeby mamy, będziemy takie rekrutacje prowadzić i oczywiście pracownicy konkurencji też są mile widziani" - mówi Zbigniew Baranowski, rzecznik Poczty Polskiej.

/ fot. Adam Dauksza / FORUM

Wojciech Kądziołka rzecznik prasowy InPostu mówi, że jeszcze nie wiadomo, ilu pracowników będzie zwolnionych, a liczba ponad 1200 osób to górna granica i wyjaśnia, że firma skupia się teraz na usługach e-kurierskich i paczkomatach. "Rynek listów zwykłych, w którym też mieliśmy spory udział samoistnie się kurczy. Wysyłamy coraz mniej listów. Biorąc pod uwagę kontekst bardzo niskich, dumpingowych wręcz cen Poczty Polskiej, ten biznes był nieopłacalny" - mówi Wojciech Kądziołka.

Grupa InPost planuje zwolnienia grupowe

Rozwiązanie umów o pracę może dotyczyć grupy pracowników zatrudnionych w spółkach InPost SA oraz Bezpieczny List sp. z o.o.

"Decyzja o wdrożeniu optymalizacji struktury zatrudnienia ma na celu dostosowanie posiadanego potencjału i kosztów spółki do realiów i perspektyw rynkowych. Podjęte działania powinny, zdaniem zarządu spółki, wpłynąć na ograniczenie nierentownej działalności w obszarze rynku przesyłek listowych i pozwolić na skupienie się na obszarach perspektywicznych, co w konsekwencji winno odnieść pozytywny rezultat w kontekście optymalizacji działalności prowadzonej przez spółki z grupy kapitałowej InPost" - informowała wcześniej spółka.

InPost kończy działalność w zakresie obsługi tradycyjnych przesyłek listowych

Decyzję podjęto w oparciu o wcześniejsze działania restrukturyzacyjne segmentu listowego. Przyniosły one wprawdzie oszczędności na oczekiwanym poziomie, ale ze względu na "drastyczny spadek przychodów" oraz brak możliwości dalszej redukcji kosztów okazały się niewystarczające do osiągnięcia założonych rezultatów.

"Z uwagi na fakt, iż prognozowane koszty związane z zakończeniem działalności listowej zakładane są na niższym poziomie niż przewidywana strata na segmencie listowym, jaka przy obecnych wolumenach zostałaby wygenerowana do końca bieżącego roku, zarząd spółki zakłada, iż wyżej opisana decyzja o zakończeniu działalności listowej powinna skutkować redukcją kosztów i oszczędnościami, które będą wykorzystane na rozwój usług perspektywicznych związanych z rykiem e-commerce, takich jak w szczególności listy polecone e-commerce, smartcourier oraz zwiększanie potencjału obsługi paczek kurierskich i paczkomatowych" - napisano w raporcie.

IAR/ Natalia Żyto/skmorb/ jtt/jow/ ana/ (PAP)

Źródło:Bankier24
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~karola
1200 osób to w Inpoście było na umowach o pracę. Zwolnienia dotkną lekko 10000
~show
Poczta Polska - nikt tam nie chce pracować poza starymi wyjadaczami, młodzi odchodzą bo za najniższą nie chcą dygać całymi dniami. PP nawet rosjan zatrudnia ostatnio bo nikomu nie uśmiecha się robić za dwóch albo na 3 rejonach.
~Tom
Pieknie opisane cała prawda !!! tak to jest na poczcie !
~mx
obecnie cena listu inpost 1.4 poczta 2pln po zwolnieniach 2+sufit dobra zmiana
~Wiesia
Poczta niech zadba o tych pracowników których juź zatrudnia....niech da godziwe płace...niech rozszerzy pracę do pełnych etatów...niech wezmie się do pracy typowo pocztowej a odejdzie od handlu badziewiem....poczta ma być Poczta...bo pracownicy to nie roboty których się nakręca....na których się nasyła tajemniczych Poczta niech zadba o tych pracowników których juź zatrudnia....niech da godziwe płace...niech rozszerzy pracę do pełnych etatów...niech wezmie się do pracy typowo pocztowej a odejdzie od handlu badziewiem....poczta ma być Poczta...bo pracownicy to nie roboty których się nakręca....na których się nasyła tajemniczych klientów....niech ten tajemniczy siądzie na jeden dzień na to okienko...a i za te marne grosze...może zrozumie...
~prawda
Idąc twoim torem myślenia poczta powinna porzucić rynek listów bo do dokłada do usług listowych. Na handlu natomiast zarabia.
~bylypptt
Inkasentów pocztowy wystarczy,ze przejdzie się po paru więzieniach i ma premię większą niż płaca zasadnicza,
~pp
Chodzi o spec grupę ,która będzie oficjalnie listonoszami i opanuje wpuszczanie pokemonów do prywatnych mieszkań a dzięki temu nieoficjalnie będzie kontrolować czy w mieszkaniu jest telewizor,radio albo komputer.A dalej szybkie sprawdzanie w systemie-płaci abonament czy nie.
Uważajcie na pocztę polską.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki