Pierwsza Zielona Franczyza w Polsce

2021-03-31 14:18
publikacja
2021-03-31 14:18
Pierwsza Zielona Franczyza w Polsce
Pierwsza Zielona Franczyza w Polsce
fot. Sebastian Kieszkowski /

Jak Columbus Elite - spółka grupy kapitałowej Columbus Energy - odpowiada na potrzebę bezpieczeństwa i zaufania w biznesie? Jak zamierza wykorzystać moment konsolidującego się rynku i potencjał branży OZE na kolejne dekady? Dlaczego kreatywność i zwinność biznesowa pozwoliła na osiągnięcie pozycji lidera po 1,5 roku działalności? Czas dowiedzieć się więcej o skutecznej strategii mocnych liderów branży OZE. 

Założona w 2019 roku przez Pawła Bednarka, Rafała Kołłątaja i Dawida Zielińskiego spółka  Columbus Elite, zajmująca się sprzedażą produktów i usług w branży odnawialnych źródeł energii zamknęła rok 2020 rekordowym na skalę rynku wynikiem 48 megawatów mocy w mikroinstalacjach fotowoltaicznych zamontowanych u Klientów w całej Polsce. Wzrost sprzedaży w stosunku do 2019 roku wyniósł ponad 900%.

Łączna ilość wszystkich zamontowanych paneli produkujących prąd ze słońca zajęłaby powierzchnię aż 150 boisk piłkarskich. Co jest tajemnicą skuteczności spółki?

Jak mówi prezes zarządu Paweł Bednarek: To dzięki unikatowemu systemowi sprzedaży i innowacyjnym metodom zespół współpracowników Columbus Elite skutecznie buduje zawodową organizację w branży OZE. Celem Spółki jest dołożenie cegiełki w tworzeniu lepszych warunków życia dla obecnych i przyszłych pokoleń poprzez propagowanie zmian, jakie dają odnawialne źródła energii. Ważne jest dla nas ciągłe tworzenie partnerskich możliwości współpracy w naszych dynamicznych projektach - w najbliższym czasie na czele z Zieloną Franczyzą. 

Columbus Elite dziś: 48 MW instalacji fotowoltaicznych  w całej Polsce

Po pierwszym roku działalności Spółka rozwinęła się eksponencjalnie i na co dzień współpracuje już z ponad 500 agentami i partnerami w całej Polsce. Jak czytamy w niedawno opublikowanym raporcie rocznym za 2020, Spółka Columbus Elite w każdym obszarze działalności zanotowała wzrost dużo wyższy od zakładanego. Dzięki pracy agentów i partnerów liczba zamontowanych instalacji fotowoltaicznych w 2020 roku wzrosła aż o 981% w porównaniu do 2019. To największy wynik w branży, pokazujący unikalność i skuteczność systemu działania Columbus Elite. Spółka zamknęła rok 2020 wysokim wynikiem 48 megawatów mocy zainstalowanych na rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w całej Polsce.  

Skąd tak szybki rozwój, stabilny wzrost aktywów i wyników finansowych Spółki? Doświadczenia oraz wiedza zgromadzone przez zarząd i menagerów Columbus Elite w ponad 20 krajach zostały sprawnie opakowane w technologię sprzedaży i system biznesowy, dopasowany do realiów i potrzeb rynku polskiego. Zespoły sprzedażowe Spółki działające codziennie na terenie całego kraju z powodzeniem stosują skuteczny system pracy, przetestowany i sprawdzony podczas zmian gospodarczych w 2020 roku. Pozwala on na zaadoptowanie się w branży odnawialnych źródeł energii nowym grupom zawodowym, które znikają z rynku w czasie przedłużającej się pandemii.  

 Zielona Franczyza - stawiamy na partnerstwo

Naturalnym krokiem rozwoju Spółki jest poszerzanie testowanego od początku działalności modelu nowoczesnej franczyzy. Jako pierwsza firma z branży OZE w Polsce Columbus Elite oferuje Zieloną Franczyzę - unikalny model szkoleniowo-sprzedażowy funkcjonujący z powodzeniem w wielu miastach w Polsce. Dzięki doświadczeniu zebranemu przez liderów Spółki, Zielona Franczyza daje miejsce mniejszym i większym przedsiębiorcom na efektywną współpracę w branży odnawialnych źródeł energii. Stworzony przez zespół specjalistów stabilny i sprawdzony model sprzedażowo-operacyjny to szansa na rozwijanie biznesu przez kolejne kilkanaście lat dzięki współpracy z tym silnym podmiotem, jakim stał się Columbus Elite. A to wszystko w czasie, gdy na rynku dochodzi do silnej konsolidacji i przebranżowienia mniejszych firm fotowoltaicznych bazujących do tej pory na dotacjach. Spółka planuje  długofalowo i skutecznie wdrażać swoją strategię. 

Zapraszamy do współpracy struktury sprzedaży z firm, które mimo chęci, często nie posiadają zaplecza i systemu pracy, a także grupy sprzedażowe z branż dotkniętych pandemią - mówi dyrektor zarządzający Columbus Elite Szymon Gruszka - od A do Z wdrażamy osoby i zespoły, które nie miały wcześniej do czynienia z branżą OZE. Najważniejsza jest chęć zmiany i zaufanie systemowi pracy, który z powodzeniem stosujemy. Gwarantuje on realne wyniki sprzedażowe oraz zadowolenie Klientów z kontaktu z nami. 

Zielona Franczyza oferowana w Grupie Kapitałowej przez Columbus Elite to rozwiązanie biznesowe wpisujące się w nowoczesną, zdecentralizowaną gospodarkę. Pozwala małym i większym podmiotom budować swoją niezależność biznesową w oparciu o wysokie standardy i innowacyjną technologię. 

Jak dodaje prezes Paweł Bednarek: Zielona Franczyza to partnerstwo, wsparcie w digitalizacji procesów operacyjnych, szkolenia produktowe, techniczne i operacyjne oraz siła marki ogólnopolskiej. Dzięki dynamicznym działaniom i analizie rynku zoptymalizowaliśmy model franczyzowy tak, aby odpowiadał na potrzeby każdego Nowoczesnego Przedsiębiorcy. Zapewniamy pełne wsparcie podmiotom na różnym stopniu zaawansowania, cieszymy się ich sukcesami biznesowymi. Dajemy dostęp do przyszłości. 

Zwinność i kreatywność biznesowa na miarę współczesnych potrzeb

Z uwagi na tempo rozwoju Spółki stale powiększa się również zespół pracowników operacyjnych i wsparcia sprzedaży w Krakowie oraz Wrocławiu. To pozwala na bieżąco optymalizować wyniki sprzedażowe, ulepszać jakość świadczonych usług, a także przyspieszać procesy związane z formalnościami dotyczącymi zawierania umów poprzez skrócenie czasu weryfikacji dokumentów oraz digitalizację procesów. 

Mocne wsparcie całej grupy kapitałowej Columbus to również gwarancja zachowanego nawet w czasach pandemii łańcucha dostaw i montażu realizowanego w 10 dni dla każdego Klienta, zgodnie z zapisami umowy sprzedażowej. Pracujemy w mocnej grupie wizjonerów i specjalistów, którzy są fascynatami branży OZE. Dzięki temu każdy z nas może skupić się na tym, co robi najlepiej. W Columbus Elite jesteśmy skutecznymi strategami rozwoju sieci sprzedaży - tak w Polsce jak i za granicą. Razem z naszymi franczyzobiorcami rozpoczęliśmy również inwestycje w farmy fotowoltaiczne na zasadzie partnerskiej  - w każdej z tych inwestycji środki własne lokuje Columbus Elite - dodaje wiceprezes Zarządu, Rafał Kołłątaj. 

Zielona Franczyza stwarza możliwości zaangażowania się w sprzedaż i oferowanie usług w zakresie instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, a już niedługo również ładowarek do samochodów elektrycznych. Dzięki dołączeniu do Grupy Kapitałowej spółki Columbus Obrót w 2020 roku będzie realizowana sprzedaż i rozliczanie wyprodukowanej energii. To również nowatorska usługa kompleksowa, którą obecnie można już przedstawiać Klientom. Columbus Elite we współpracy ze swoimi franczyzobiorcami stawia na partnerstwo, standardy, wsparcie w digitalizacji procesów operacyjnych, szkolenia produktowe, techniczne i operacyjne, oferuje wszystkim partnerom siłę marki ogólnopolskiej. 

Technologia biznesu i biznes technologiczny - to w skrócie filozofia naszego kompleksowego podejścia do partnerów biznesowych - podsumowuje ideę Zielonej Franczyzy wiceprezes Rafał Kołłątaj. Nasza koncepcja Zielonej Franczyzy bazuje na doświadczeniach zdobywanych w czasie pandemii, kształtowaniu się nowego ładu gospodarczego i zmian, które w związku z przyspieszoną digitalizacją procesów mają miejsce nie tylko w Polsce i umożliwiają pracę zdalną oraz w zespołach rozproszonych. Jesteśmy pewni, że nasz uniwersalny model biznesowy jest już gotowy do przetestowania również w innych krajach europejskich. 

Jak czytamy w opublikowanym właśnie raporcie całej Grupy Kapitałowej, w Columbus został zoptymalizowany dotychczasowy łańcuch dostaw. Transport kolejowy zastąpiono morskim oraz postawiono nacisk na transport intermodalny w kraju (kolejowy i drogowy). Dzięki temu w całości jest zabezpieczony proces szybkiego i bezpiecznego dostarczania do Klientów właściwych komponentów - Columbus posiada je w swoim nowoczesnym magazynie. Transformacja objęła bowiem uruchomienie nowego magazynu centralnego i usprawnienie procesu logistycznego i montażowego. Dla Klientów Columbus Elite i Columbus pracuje na co dzień ponad 330 własnych ekip instalacyjnych (oraz współpracuje blisko 700 instalatorów - ich szkolenia są prowadzone w cyklu stałym). 

Co ważne dla obecnych i przyszłych franczyzobiorców Columbus Elite i cała Grupa Kapitałowa przeprowadziła transformację cyfrową w procesach wewnętrznych. Dzisiaj 100% zgłoszeń do zakładów energetycznych (które akceptują taką formę) oraz umów kredytowych jest wysyłane w formie elektronicznej. To spowodowało skrócenie czasu wybranych procesów o prawie 70%. Nowoczesnym, w całości autorskim narzędziem jest Green Print, czyli rozwiązanie IT służące do podpisywania dokumentów z Klientami, Partnerami oraz wewnątrz organizacji. To istotna funkcjonalność, pozwalająca w czasie rzeczywistym na efektywną pracę operacyjną z rozproszonymi strukturami i partnerami w całym kraju. To również dobra podwalina do zmian w zakresie digitalizacji procesów księgowych, która w Polsce będzie obowiązywać już od 2023 roku. 

Tak, dla rozwoju potencjału branży OZE!

Analizując ofertę Zielonej Franczyzy od Columbus Elite, zauważyć można nowatorskie podejście do obecnych potrzeb przedsiębiorców, zdanych na funkcjonowanie w niestabilnej rzeczywistości rynkowej. Gwarancją osiągania sukcesu jest sprawdzony system, przetestowany z powodzeniem również w ciągu ostatniego roku pandemii. Zielona Franczyza zdaje się właściwą odpowiedzią na trudne realia: daje możliwość bezstresowego przebranżowienia, biorąc na siebie cały zakres szkoleniowy tak w zakresie produktu i usługi, jak i samej technologii sprzedaży. Spółka, jak i cała Grupa Kapitałowa stawia na zdigitalizowane procesy oraz działania rozproszone ze zwinnymi systemami kontroli, co bardzo dobrze sprawdziło się w krokach podjętych w zakresie budowania zespołów franczyzowych w 2020 roku. W całym koncepcie biznesowym bardzo widoczny jest nacisk na jakość obsługi Klienta oraz propagowanie transformacji energetycznej. Zielona Franczyza od Columbus Elite to zwinny biznes na miarę zmieniających się czasów. 

 Materiał we współpracy z partnerem 

Źródło:
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki