REKLAMA

Pieniądze od PKO BP? Reklama na Facebooku to oszustwo

2020-09-30 09:20
publikacja
2020-09-30 09:20
fot. wk1003mike / Shutterstock

Znowu oszukują na PKO BP. Trwa kolejny atak cyberprzestępców podszywających się pod  bank. Tym razem wyłudzacze zachęcają do odebrania pieniędzy za zaktualizowanie aplikacji. Pod linkiem kryje się złośliwe oprogramowanie służące do kradzieży gotówki z konta.

– Płacimy każdemu, kto zaktualizuje aplikację! Proszę zaktualizuj aplikację dla zaliczenia gotówki – kuszą przestępcy w rzekomej reklamie PKO Banku Polskiego na Facebooku. Wyłudzacze zachęcają do zainstalowania aplikacji, która umożliwi złodziejom wyprowadzenie środków z rachunku bankowego, ostrzega CERT Polska w komunikacie zamieszczonym na Twitterze.

Trwa nowy atak internetowych przestępców, tym razem "łowią" na możliwość zarobienia pieniędzy w PKO Banku Polskim. Oszuści podszywają się pod reklamę banku wyświetlaną na platformie Facebook. Zachęcają do pobrania aktualizacji aplikacji do bankowości mobilnej. W nagrodę oszuści obiecują gotówkę. Pod linkiem, który ma rzekomo prowadzić do nowej wersji systemu ukryte jest złośliwe oprogramowanie Alien umożliwiające kradzież środków zgromadzonych na koncie.

To kolejna kampania oszustów, która wykorzystuje wizerunek PKO BP. W zeszły czwartek na Bankier.pl ostrzegaliśmy przed fałszywą aktualizacją systemu rzekomo rozszerzoną o nowe zabezpieczenia. Oszuści zbroją się na jesień. W ostatnich tygodniach mamy prawdziwe zatrzęsień doniesień o próbach wyłudzania danych m.in. użytkowników Allegro, którym przestępcy proponowali usługę Smart od 18 kwietnia. Oprócz Facebooka wyłudzacze wykorzystują także reklamy w wyszukiwarce Google i podszywają się pod banki.

Jak chronić się przed cyberprzestępcami? Internetowi oszuści zostawiają ślady, po których można zorientować się, że dana witryna lub wiadomość jest podejrzana. Obawiasz się, że mogłeś paść ofiarą kradzieży tożsamości? Sprawdź, jakie kroki podjąć, żeby zapobiec negatywnym konsekwencją m.in. stratą pieniędzy na rachunku bankowym.

Kliknij, aby przejść dalej / Bankier.pl

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
ajmagik
W okradaniu mistrzem to jest PKO BP, ba, w stopniu doskonałym. Mimo wymogów podwójnej autoryzacji wpuszczają na nasze konta naciągaczy, oszustów bez dodatkowej autoryzacji, wymaganej prawem unijnym i KNF. No i co z tego, że wymaganym, skoro PKO BP z tego kpi. Taki oszust zbiera dane z karty, wchodzi na konto i jak szybko karty W okradaniu mistrzem to jest PKO BP, ba, w stopniu doskonałym. Mimo wymogów podwójnej autoryzacji wpuszczają na nasze konta naciągaczy, oszustów bez dodatkowej autoryzacji, wymaganej prawem unijnym i KNF. No i co z tego, że wymaganym, skoro PKO BP z tego kpi. Taki oszust zbiera dane z karty, wchodzi na konto i jak szybko karty nie zablokujesz i nie zmienisz, to robi, co chce. Mnie rok temu PKO BP wpuściło oszustów z Madrytu, potem wlazł booking z transakcją, która dziwnym trafem nie podlega zwrotowi w przypadku niewykonania usługi /wirus/.
Ktoś mi tu zwraca uwagę, że sąd... .Jasne, tylko za straconych kilkaset zł sąd? Sam pozew prawie 300 zł, a adwokat? A PKO BP ma swoich adwokatów, no i co, że za nasze. Ludzie mówią: nie wygrasz, bo Jagiełło ma chody. Niestety, te chody to prawda. Co nam zostaje? Prosić jedynie, niech zatem PKO BP nie pozoruje okradania, a sam przestanie okradać. Bank polski, koń by się uśmiał... .
sel
Najwięcej tracimy teraz na spadku wartości złotówki ,to są już grube miliardy w plecy , każdy kto głosował na pis i nie chciał Euro musi zrozumieć swój błąd ....

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki