REKLAMA

Smart Allegro od 18 kwietnia? Oszuści polują na klientów serwisu

2020-09-24 10:03
publikacja
2020-09-24 10:03
fot. Junior Teixeira / Pexels

Oszuści znowu w akcji. Tym razem wyłudzają dane do logowania do serwisu Allegro. Wysyłają fałszywe e-maile o aktywacji usługi SMART.

– W związku z obecną sytuacją w kraju i apelami o pozostanie w domach i unikanie dużych skupisk ludności wprowadzamy specjalne ułatwienia – czytamy we wstępie fałszywej wiadomości wysyłanej przez cyberprzestępców podszywających się pod serwis sprzedażowy Allegro.

Dzień bez oszustwa dniem straconym. Kilka godzin wcześniej ostrzegaliśmy przed wyłudzaczami podszywającymi się pod PKO Bank Polski i wysyłającymi fałszywe wiadomości, a już możemy przeczytać o kolejnych próbach popełnienia przestępstwa. CERT informuje na Twitterze o cyberprzestępcach, którzy przygotowali kampanię spamową Allegro.

Oszuści wysyłają e-maile z informacją o aktywowaniu usługi SMART na platformie sprzedażowej Allegro. Wiadomość oraz jej oprawa jest łudząco podobna do oficjalnej wysyłanej przez serwis. Czerwona lampka zapala się, gdy popatrzymy na datę rozpoczęcia - 18 kwietnia. Jak przestrzega CERT to ona powinna już wzbudzić podejrzenia co do prawdziwości otrzymanej wiadomości.

W dalszej części e-maila jest link, który przekierowuje do domeny naśladującej stronę logowania do serwisu Allegro. Przestępcy za jej pomocą mogą przechwycić dane do logowania. Po wyłudzeniu danych oszuści mogą m.in. zamawiać produkty na koszt osoby, która podpięła kartę płatniczą do serwisu. To nie pierwsza sytuacja, w której oszuści podszywają się pod serwis sprzedażowy Allegro. Na początku września wyłudzacze kusili rzekomymi ofertami tanich iPhone'ów za 13 zł.

Kliknij, aby przejść dalej / Bankier.pl

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
ameba1
Oszuści znowu w akcji! Karty wyborcze, respiratory, maseczki hehe... Takie tylko skojarzenie.

Wyłączenie odpowiedzialności. Wszystko co piszę należy traktować jako satyrę lub dowcip. Komentarz pełni funkcję jedynie rozrywkową.
xiven
ahh ta nowomowa do góry nogami, słowo "smart" sugeruje mądrość

używa się tego słowa do nazywania rzeczy które nie są mądre, żeby ludzie mogli się poczuć mądrze korzystając z nich

żeby allegro "smart" się "opłacało", trzeba chorować na konsumpcjonizm, kupować tony niepotrzebnych
ahh ta nowomowa do góry nogami, słowo "smart" sugeruje mądrość

używa się tego słowa do nazywania rzeczy które nie są mądre, żeby ludzie mogli się poczuć mądrze korzystając z nich

żeby allegro "smart" się "opłacało", trzeba chorować na konsumpcjonizm, kupować tony niepotrzebnych śmieci, to nie jest mądre

naturalne jest że tego typu grupy społeczne padają na celownik oszustów bo statystycznie najwięcej w takiej grupie da się nabrać

podpinanie karty płatniczej do serwisu, kolejny genialny pomysł :D ludzie chorujący na konsumpcjonizm kupują tyle badziewia że nie nadążają robić opłat, podpinają więc karte i dalej czują się "smart"

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki