REKLAMA

Trwa atak phishingowy z wykorzystaniem reklam Google

2020-09-25 09:10
publikacja
2020-09-25 09:10
fot. New Africa / Shutterstock

Oszuści podszywają się pod reklamy w wyszukiwarce Google i wyłudzają dane niezbędne do zalogowania w systemie bankowości internetowej.

Wyszukujesz panel logowania do banku przez wyszukiwarkę Google? Uważaj na fałszywe domeny podszywające się pod strony internetowe banków. Oszuści wyłudzają dane umożliwiające korzystanie z bankowości internetowej za pomocą podrobionych domen, ostrzega CERT na Twitterze. 

Przestępcy tworzą fałszywe domeny, które wyglądają w wyszukiwarce Google jak prawdziwe reklamy banków. Po kliknięciu w link zostajemy przekierowani do strony łudząco przypominającej oficjalną stronę logowania do bankowości. Jedną różnicą jest niepoprawny adres domeny.

Pod koniec tygodnia mamy do czynienia z masowymi atakami cyberprzestępców. W czwartek ostrzegaliśmy przed fałszywymi aktualizacjami od PKO Banku Polskiego oraz atakach na klientów Allegro pod przykrywką rzekomej aktywacji usługi Smart. Obawiasz się, że mogłeś paść ofiarą wyłudzaczy danych osobowych? Sprawdź, co zrobić, żeby zabezpieczyć się przed ewentualnymi konsekwencjami kradzieży tożsamości.

Kliknij, aby przejść dalej / Bankier.pl

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki