REKLAMA

Aktualizacja systemu od PKO BP? Uważaj, to oszustwo

2020-09-24 09:05
publikacja
2020-09-24 09:05
fot. Karolis Kavolelis / Shutterstock

Przestępcy podszywają się pod PKO BP. Wysyłają fałszywe wiadomości z linkiem do rzekomej aktualizacji programu zabezpieczającego. Uważaj - możesz stracić wszystkie oszczędności.

– Musisz aktywować nowy system zabezpieczeń internetowych. Po zaktualizowaniu informacji o koncie będzie ono działać normalnie. Cały proces zajmuje tylko 3 minuty. Powinieneś teraz podjąć działania, aby jak najszybciej rozwiązać problem – czytamy w fałszywym e-mailu, przestępów podszywających się pod bank.

Oszuści rozsyłają fałszywe wiadomości e-mail pochodzące rzekomo od PKO Banku Polskiego. W treści wiadomości informują o konieczności potwierdzenia danych osobowych w związku z wprowadzeniem nowego systemu zabezpieczeń. Przestępcy przesyłają w treści komunikatu fałszywy link, po którego kliknięciu zostajemy przekierowani do strony podszywającej się pod domenę logowania do serwisu transakcyjnego.

/ PKO BP

– Kliknięcie w link i podanie danych logowania na fałszywej stronie grozi utratą pieniędzy i kontroli nad kontem –  ostrzega PKO Bank Polskim w komunikacie prasowym zamieszczonym na stronie internetowej.

Dostałeś podejrzaną wiadomość z banku? W pierwszej kolejności skontaktuj się z instytucją za pomocą infolinii. Więcej na temat sposobów wyłudzania danych osobowych pisał Wojciech Boczoń w artykule pt. "Ich bezczelność, wasze pieniądze. Oszuści zbroją się na 2019 rok". Obawiasz się, że mogłeś paść ofiarą kradzieży danych osobowych? Sprawdź, jakie kroki podjąć, aby jak najszybciej zabezpieczyć się przed negatywnymi konsekwencjami w tym m.in. utratą pieniędzy.

Kliknij, aby przejść dalej / Bankier.pl

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki