REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Pekao proponuje 6 proc. na lokacie. Coraz więcej piątek na rynku

Wojciech Boczoń2022-05-13 11:17, akt.2022-05-16 08:53analityk Bankier.pl
publikacja
2022-05-13 11:17
aktualizacja
2022-05-16 08:53

Oprocentowanie lokat mozolnie pnie się do góry. Choć stawki nadal są dalekie od tych, które moglibyśmy oczekiwać w obliczu tak wysokiej inflacji, to jednak coś się w końcu ruszyło. Bank Pekao zaproponował właśnie lokatę na 6 proc. Kilka innych banków oferuje już lokaty na 5 proc.

Pekao proponuje 6 proc. na lokacie. Coraz więcej piątek na rynku
Pekao proponuje 6 proc. na lokacie. Coraz więcej piątek na rynku
/ Bank Pekao

Nowe lokaty pojawią się w ofercie 17 i 19 maja. Pekao proponuje lokatę na 6 proc. w skali roku, przy kwartalnej kapitalizacji odsetek. Haczyk jest jednak taki, że jest to depozyt na 3 lata, więc pieniądze trzeba zamrozić na dość długo. Natomiast na plus należy zaliczyć to, że jest to depozyt bez ustalonej kwoty maksymalnej. W ofercie banku znalazły się też lokaty na 5 proc. (3M i 6M). Lokata półroczna jest depozytem na nowe środki, z kolei kwartalna przyjmie też „stare” środki. Bank podniósł też oprocentowanie lokaty standardowej na 12 miesięcy. Tu proponuje stawkę w wysokości 3 proc.

Produkt

Oprocentowanie

Nowa lokata na 3 lata - minimalna kwota 5 tys. zł - bez limitu maksymalnej kwoty (lokaty można zakładać z nowych i starych środków). Klient może założyć dowolną liczbę lokat. Oferta dostępna w oddziałach, serwisie Pekao24 oraz aplikacji PeoPay. 

6 proc. na 3 lata z kwartalną wypłatą odsetek na konto osobiste

 

Lokata na Nowe Środki – min. kwota 20 tys. zł, maksymalnie 200 tys. zł.

Klient może założyć jedną lokatę,

dostępna tylko w oddziałach. 

5 proc. na 6 miesięcy

Lokata Promocyjna PeoPay Max –min. kwota 1 tys. zł, maksymalnie 20 tys. zł. Klient może założyć jedną lokatę. Lokatę można założyć z nowych i starych środków.

5 proc. na 3 miesiące

Lokata standardowa –  min. kwota 1 tys. zł – bez limitu maksymalnej kwoty. Klient może założyć dowolną liczbę lokat.

3 proc. na 12 miesięcy dla wszystkich

 

Wczoraj o podniesieniu oprocentowania lokat do poziomu 5 proc. informowały też dwa inne banki. W BNP Paribas pojawiła się 5-miesięczna lokata na 5 proc. dostępna w aplikacji mobilnej. Maksymalna kwota depozytu to 50 tys. zł. Każdy klient może założyć jedną taką lokatę.

Reklama

Od połowy kwietnia dostępne są nowe lokaty GOonline. Można je założyć nie tylko na jeden, trzy czy sześć miesięcy jak wcześniej, ale również na dwanaście, osiemnaście i dwadzieścia cztery miesiące. Oprocentowanie zależy od okresu depozytu; najwyższe, naliczane od środków ulokowanych na dwa lata, wynosi 3,5 proc. Minimalna kwota lokaty to 1 000 złotych.

Bank podniósł także odsetki na Mojej Lokacie Premium na Start, którą można założyć na trzy miesiące. Oprocentowanie wynosi 4,0 proc. (wcześniej 3,5 proc.) i będzie naliczane od wszystkich środków w przedziale od 20 000 zł do 200 000 zł.

W ofercie Banku BNP Paribas pojawiła się również Lokata na Nowe Środki, którą można otworzyć w oddziałach na okres sześciu, dwunastu bądź osiemnastu miesięcy. Oprocentowanie wynosi odpowiednio 3 proc., 3,5 proc. i 4,0 proc.

Lokatę na 5 proc. wprowadził też Inbank. Instytucja daje do wyboru dwa okresy – 3 i 6 miesięcy. Lokatę można założyć jedynie na nowe środki.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (55)

dodaj komentarz
darek_znawca
Lokaty w Banku Pekao wreszcie drgneły. Na 6 miesięcy dają 1,5%, na rok 3%, na 3 lata 6%. To bardzo mało, ale dobrze że wreszcie wzrosły. Bo do tej pory było 0,01%. Z każdym miesiącem jak stopy procentowe będą rosły, to będzie też rosło oprocentowanie lokat.
jarekzbyszek
To są tylko zapowiedzi. Aktualne oprocentowanie lokat to 0,01%.
pracownik2
Bzdura. 2% na rok to jest śmiech na sali. Gdyby dawali w skali roku to było by ok. Śmiech, śmiech........
xiven
PIS jednak spełnia definicje rządu, potrafił zarządzić podniesieniem odsetek nawet bez ustanowienia prawa

no cóż o takiej kompetencji za czasów platformy można by było pomarzyć
hfjdj
To sztuczka jest. Taka sama jak z tym obniżeniem podatku do 12%. Nie myśl sobie że banksterka podwinęła ogon przed tym chudzielcem. Coś tam im naobiecał takiego że suma sumarum i tak wyjdą ludzie na -.
xxpp
Za PO miałem 5% bez łaski i tyle ile wynosiła inflacja.
darek_znawca
Stopy procentowe mogą dojśc nawet do 15%, jak inflacja dobije do 20%. W 2002r takie stopy już były. Na pewno do końca roku będzie podnoszenie stóp procentowych więc stopy moga wzrosnąc z obecnych 5 % do 12%, lub do 10,5%. Ten kto się zakredytował pod korek będzie mial olbrzmie problemy. Na razie stopy procentowe rosną 8 miesięcy,Stopy procentowe mogą dojśc nawet do 15%, jak inflacja dobije do 20%. W 2002r takie stopy już były. Na pewno do końca roku będzie podnoszenie stóp procentowych więc stopy moga wzrosnąc z obecnych 5 % do 12%, lub do 10,5%. Ten kto się zakredytował pod korek będzie mial olbrzmie problemy. Na razie stopy procentowe rosną 8 miesięcy, więc oprocentowanie loka zobaczymy wkrótce na 10%.
anonim_gal
Kto przy obecnej sytuacji zamrozi na 3 lata kasę na 6%? Dzisiaj zakładając lokatę 2 miesięczną u konkurencji na 5% człowiek się zastanawia czy błędu nie zrobił. Przy ostatniej reakcji rynku na podniesienie stóp o 0,75% spodziewam się kolejnego ruchu o 1 punkt do góry. Tym sposobem do końca roku możemy dobić do okolic 10% nawet zakładając Kto przy obecnej sytuacji zamrozi na 3 lata kasę na 6%? Dzisiaj zakładając lokatę 2 miesięczną u konkurencji na 5% człowiek się zastanawia czy błędu nie zrobił. Przy ostatniej reakcji rynku na podniesienie stóp o 0,75% spodziewam się kolejnego ruchu o 1 punkt do góry. Tym sposobem do końca roku możemy dobić do okolic 10% nawet zakładając dotychczasową ostrożność obecnej RPP. Ale jak zaważył wczoraj pewien redaktor słynnej telewizji wysoki kurs dolara to dobrze dla eksporterów. Przyjmując taką retorykę inflacja będzie szybować wraz ze wzrostem tej opłacalności. Natomiast nasze rodzime produkty będzie kupował cały świat. :D
zoomek
pomnożyć razy 2,5 i zacznę się zastanawiać
olmert
Pekao to jedyny duży bank, który pobiera 20 groszy opłaty za każdy wysłany SMS konieczny do autoryzacji operacji - wiocha!

Powiązane: Oszczędzanie i inwestycje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki