REKLAMA

Kolejny bank podniosi oprocentowanie lokat. Jest "piątka" z przodu

2022-05-13 16:00, akt.2022-05-13 16:19
publikacja
2022-05-13 16:00
aktualizacja
2022-05-13 16:19
Kolejny bank podniosi oprocentowanie lokat. Jest "piątka" z przodu
Kolejny bank podniosi oprocentowanie lokat. Jest "piątka" z przodu
fot. Wirestock Creators / / Shutterstock

PKO BP przygotował dla klientów nową ofertę depozytową z wyższym oprocentowaniem - poinformował bank. A to jeszcze nie koniec podwyżek.

PKO BP podało, że 20 maja wzrośnie oprocentowanie Lokaty mobilnej, która będzie miesięczna (obecnie trzymiesięczna) – z 2,5 proc. do 5,75 proc. Można ją założyć w aplikacji mobilnej IKO, na kwotę do 50 tys. zł. Skorzystać z niej będą mogli zarówno obecni, jak i nowi klienci. Najpóźniej 1 czerwca wzrośnie w PKO BP oprocentowanie już istniejących lokat.

Jak podkreśliła prezes PKO Banku Polskiego Iwona Duda, „wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów przygotowaliśmy, zarówno dla naszych obecnych, ale też nowych klientów atrakcyjną i konkurencyjną ofertę depozytową. Wierzymy, że dzięki takim rozwiązaniom nie tylko dbamy o stan portfeli Polaków i wzrost ich oszczędności, ale aktywnie wspieramy tym samym polską gospodarkę" - wskazała. Dodała, że wysokie oprocentowanie lokat będzie wyraźnie przekraczało poziomy, jakie dotychczas były dostępne na rynku.

W wypowiedzi dla PAP Duda zaznaczyła, że PKO BP uważnie obserwuje otoczenie gospodarcze i reaguje na bieżącą sytuację klientów. "Przygotowaliśmy kompleksową i różnorodną ofertę oprocentowania depozytów zarówno dla naszych aktualnych jak i nowych klientów. W ten sposób nie tylko dbamy o stan portfeli Polaków, a także aktywnie wspieramy polską gospodarkę" - wskazała. Dodała, że wysokie oprocentowanie lokat będzie przekraczało poziomy, jakie dotychczas były dostępne na rynku. Np. miesięczna lokata - którą będzie można założyć bez odwiedzania oddziału za pośrednictwem aplikacji mobilnej IKO – będzie oprocentowana na poziomie 5,75 proc. – podała.

Jak zaznaczyła, oferta jest nie tylko wyjściem naprzeciw oczekiwaniom klientów, ale także czynnikiem łagodzącym wpływ inflacji na oszczędności Polaków. „Każda zachęta do oszczędzania przyczynia się do zmniejszenia poziomu inflacji" - dodała prezes PKO BP.

Wcześniej Pekao podało, że przy powierzeniu bankowi środków na 3 lata oprocentowanie nowej lokaty wyniesie 6 proc. Minimalna kwota lokaty wynosi 5 tys. zł bez limitu maksymalnej kwoty (lokaty można zakładać z nowych i starych środków). Klient Pekao może założyć dowolną liczbę lokat. Oferta dostępna w oddziałach, serwisie Pekao24 oraz aplikacji PeoPay. Zmiany w oprocentowaniu lokat w Pekao wejdą w życie we wtorek, 17 maja.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd w ciągu najbliższych dni zaproponuje nowe rozwiązania w zakresie oszczędności, zmiany mające na celu wzrost oprocentowania depozytów oferowanych przez banki. Dodał, że rozwiązania te nie będą miały charakteru ustawowego.

Pod koniec kwietnia premier ocenił, że banki powinny podnosić oprocentowanie depozytów dla klientów indywidualnych i firm, na rynku powinny się pojawić dobre stawki dla lokat bankowych, na poziomie co najmniej 3-4 proc. W jego opinii obecnie banki komercyjne nadmiernie korzystają z rosnących stóp procentowych. 

seb/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (19)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
daniel_1
Jeżeli "piątka" jest z przodu to należy zastanowić się nad zmianą dentysty.
anonim_gal
Normalnie zaszaleli 5,75% od 20 maja a od kilku dni słyszę że podnoszą oprocentowanie. Standardowe lokaty na wytykane przez pana premiera 0,3 do 0,5%.
Do tego aż do 50 tysięcy? No w sumie mogliby zrobić do 5 tysięcy. Tym czasem MB ma już konto oszczędnościowe na 4% do 200 tyś tak samo ING a GNB ma 5% do 400 tyś.
Wszystkie
Normalnie zaszaleli 5,75% od 20 maja a od kilku dni słyszę że podnoszą oprocentowanie. Standardowe lokaty na wytykane przez pana premiera 0,3 do 0,5%.
Do tego aż do 50 tysięcy? No w sumie mogliby zrobić do 5 tysięcy. Tym czasem MB ma już konto oszczędnościowe na 4% do 200 tyś tak samo ING a GNB ma 5% do 400 tyś.
Wszystkie banki są chronione do 100 tyś euro przez BFG.
inwestor.pl
Czy założysz lokatę w banku, który płaci 5,75% odsetek przy 13 % inflacji galopującej?

Zielony - TAK
Czerwony - NIE

(SONDA NIEDODRUKOWANA)
blesso
USA - inflacja 8,3 proc. r/r - stopy procentowe 0,75-1,00 proc.
anonim_gal odpowiada blesso
USA ma walutę używaną do rozliczeń międzynarodowych.U nas problemem nie jest inflacja 12% czy nawet 20% ale słabnąca złotówka.
blesso odpowiada anonim_gal
Jeśli Amerykanin w sklepie zapłaci średnio za chleb o 8 % więcej , a Polak o 12% więcej to co ma z tym wspólnego słaby złoty ?
Polak ma 6% na lokacie a Amerykanin 1%.
Nawet tak prostej różnicy nie widzisz ?
anonim_gal odpowiada blesso
Ech tylko umocnienie się złotówki do dolara nie spowoduje u nich wyższej inflacji natomiast odwrotnie już tak. Tak a propos chleba to przypominam, że nie samym chlebem człowiek żyje. Chleb po 10zł o ile zwiększy twój budżet domowy miesięcznie? 150zł? Możesz nawet wyrzucić z diety, natomiast mieszkać gdzieś trzeba.
daniel_1 odpowiada blesso
Porównujecie wciąż Polskę do USA?
To jak porównać mrówkę do słonia.
blesso odpowiada daniel_1
Inflacja nie rozróżnia destynacji.
Bije po kieszeni tak samo Amerykanina jak i Polaka.

Powiązane: Oszczędzanie i inwestycje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki