REKLAMA
CHCESZ ZACZĄĆ INWESTOWAĆ?

PZU opłaci 30-dniowe składki OC dla obywateli Ukrainy

2022-02-28 15:31
publikacja
2022-02-28 15:31
PZU opłaci 30-dniowe składki OC dla obywateli Ukrainy
PZU opłaci 30-dniowe składki OC dla obywateli Ukrainy
fot. STOYAN NENOV / / Reuters

PZU opłaci 30-dniowe składki OC dla obywateli Ukrainy. Jest też operatorem, stworzonej przez Ministerstwo Zdrowia, Teleplatformy Pierwszego Kontaktu, również w języku ukraińskim. Dzięki niej obywatele Ukrainy przybywający do Polski będą mieć dostęp do pomocy ze strony konsultantów i lekarzy ubezpieczyciela - poinformował w poniedziałek PZU.

PZU zainicjował akcję skierowaną do obywateli Ukrainy, którzy przekraczają polską granicę, a nie mają obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Ubezpieczyciel bierze na siebie koszt składki za 30-dniowe polisy OC dla nich.

"To ważne wsparcie, bowiem przejmujemy odpowiedzialność za ewentualne szkody komunikacyjne, których ogromne koszty byłyby zapewne niemożliwe do pokrycia przez uchodźców nieposiadających obowiązkowej polisy OC" – mówi dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

Prezes Kozłowska-Chyła przypomniała, że PZU pomoże również rodzinom ponad 700 pracowników swoich spółek na Ukrainie. Zapewni im zakwaterowanie, opiekę medyczną, wsparcie psychologów i środki niezbędne do życia. Pierwsze z tych osób już są w Polsce pod opieką ubezpieczyciela. PZU jest też w kontakcie z kolejnymi, które zmierzają w kierunku polskiej granicy.

"Priorytetem jest dla nas zapewnienie bezpieczeństwa i jak najlepszej opieki przybywającym do naszego kraju rodzinom pracowników ukraińskich spółek Grupy PZU. W koordynacji z Ministerstwem Aktywów Państwowych przygotowujemy także kolejne działania pomocowe dla pozostałych uchodźców" - wskazała prezes PZU.

Grupa PZU zaznaczyła, że jest też operatorem stworzonej przez Ministerstwo Zdrowia Teleplatformy Pierwszego Kontaktu, również w języku ukraińskim (gov.pl/tpk). Dzięki niej obywatele Ukrainy przybywający do Polski o każdej porze dnia mają dostęp do pomocy ze strony konsultantów i lekarzy ubezpieczyciela - w nocy, w weekendy i święta, czyli poza godzinami pracy placówek podstawowej opieki zdrowotnej.

PZU wyjaśnił, że w obliczu ataku sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej i ogłoszenia przez Ukrainę stanu wojennego ukraińskie spółki Grupy PZU wdrożyły przygotowane procedury kryzysowe.

"Od 28 stycznia br. działa powołany w polskiej centrali PZU SA sztab kryzysowy z udziałem członków zarządu i wyższej kadry kierowniczej oraz przedstawicieli ukraińskich spółek zależnych, monitorujący na bieżąco sytuację i podejmujący decyzje o działaniach prewencyjnych oraz pomocy dla obywateli Ukrainy" - podkreślił PZU.

PZU prowadzi działalność na Ukrainie od roku 2005 poprzez grupę PZU Ukraina, którą tworzą m.in. spółka ubezpieczeń majątkowych PZU Ukraina oraz spółka PZU Ukraina ubezpieczenia na życie. Pierwsza zajmuje 6. miejsce na ukraińskim rynku ubezpieczeń majątkowych z udziałem 3,5 proc., a druga 3. miejsce na rynku ubezpieczeń na życie z udziałem 11,1 proc. Po trzech kwartałach 2021 r. składki ubezpieczeniowe zebrane na Ukrainie stanowiły nieco ponad 1,3 proc. w całym przypisie składki Grupy PZU.

autor: Anna Bytniewska

Źródło:PAP
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (2)

dodaj komentarz
warszawyak
naszymi składkami , które pójdą z tego powodu w górę ! Potem mówią o nas " ty głupi Polaku ".

Powiązane: Uchodźcy z Ukrainy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki