REKLAMA

PO kieruje interpelację ws. nagród dla ministrów

2018-02-12 12:32
publikacja
2018-02-12 12:32

Platforma Obywatelska chce poznać uzasadnienia wysokości nagród przyznanych poszczególnym ministrom w 2017 roku. Posłowie PO skierowali w tej sprawie interpelację do premiera Mateusza Morawieckiego. Chcą między innymi poznać motywy i kryteria wynagradzania, ile razy w ciągu roku przyznawano członkom rządu premie, kto wniósł o przyznanie nagrody premier Beacie Szydło.

Jan Grabiec / fot. Krystian Maj / FORUM

Rzecznik partii Jan Grabiec wyjaśniał podczas konferencji prasowej w Sejmie, że dzisiejsza interpelacja ma związek z odpowiedzią na pytania o nagrody, jaką poseł PO Krzysztof Brejza uzyskał 7 lutego z kancelarii premiera, które złożył 13 grudnia ubiegłego roku. Z informacji tej wynika, że ministrowie otrzymali od 60 do ponad 80 tysięcy złotych nagród.

W ocenie Jana Grabca, dane dotyczące wynagrodzeń poszczególnych członków rządu powinny być jawne.

W piątek podczas wizyty w Piszu premier Mateusz Morawiecki powiedział, że informacja o premiach dla ministrów jest dostępna dla wszystkich, a rząd niczego nie chce ukrywać. Pytany przez dziennikarzy, czy w jego opinii ministrowie powinni zarabiać więcej, czy informacja na temat wysokości premii powinna być publiczna oraz czy przyznane premie nie są zbyt wysokie, odpowiedział, że w tej kwestii "nic nie dzieje się po cichu".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)Naukowicz/dyd

Źródło:IAR
Tematy

Komentarze (1)

dodaj komentarz
karbinadel
Wysokie nagrody dla tych, którzy wkrótce potem zostali wywaleni z rządu, zakrawają na bezczelność. Ale PiS nieraz już udowodnił, gdzie ma tzw. opnie publiczną

Powiązane: Skandal z nagrodami dla rządzących

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki