PKO BP ogłosił konkurs dla szkół korzystających z SKO

Do 31 marca br. szkoły uczestniczące w programie Szkolnych Kas Oszczędnościowych mogą wziąć udział w konkursie "Zimowe Oszczędzanie z SKO" - podał PKO Bank Polski. Ideą konkursu jest szerzenie w szkołach podstawowych idei oszczędzania i przedsiębiorczości.

"To kolejny konkurs przygotowany przez PKO Bank Polski dla społeczności szkolnych. Jest uzupełnieniem wydarzeń takich jak konkurs dla opiekunów SKO z okazji Dnia Edukacji Narodowej, konkurs dla SKO czy konkurs +SKO Blog Miesiąca+, które wpisały się już na stałe do kalendarza SKO" - wskazała dyrektor Biura Młodego Klienta PKO BP Małgorzata Kocoń.

O końcowym sukcesie danej szkoły zdecydują efekty popularyzacji SKO, czyli liczba dzieci oszczędzających w Kasie oraz suma środków zaoszczędzonych na rachunkach SKO uczniów. "Co ważne, do konkursu mogą przystąpić również szkoły, które nie uczestniczą jeszcze w SKO lub uczestniczą w Programie na starych zasadach. Wystarczy, że otworzą SKO Konto dla Szkoły, co jest warunkiem udziału w konkursie" - dodała Kocoń.

Aby wyrównać szansę szkół biorących udział w konkursie będą one podzielone na trzy grupy. Pierwszą będą stanowić szkoły do 100 uczniów włącznie, kolejna - od 101 do 300 uczniów włącznie, oraz szkoły, do których uczęszcza więcej niż 301 uczniów. W każdej grupie 38 szkół z największą liczbą zdobytych punktów może zdobyć atrakcyjne nagrody - zaznacza PKO BP, m.in. laptopy, rzutniki, tablice interaktywne, a także aparaty fotograficzne.

"Nagrody otrzyma aż 114 szkół podstawowych z całej Polski. Konkurs potrwa do 31 marca 2013 r., a wybór laureatów nastąpi najpóźniej do 30 kwietnia 2013 r." - wskazała Kocoń.

Dyrektor pionu sprzedaży detalicznej w PKO BP Adrian Adamowicz stwierdził, że systematycznie rosnąca liczba dzieci i szkół oszczędzających z SKO potwierdza, że istnieje duże zapotrzebowanie na praktyczną edukację finansową skierowaną do najmłodszych, "tak by w przyszłości potrafili świadomie zarządzać swoimi finansami". "Nieustannie rozwijamy obszar młodego klienta, który jest jednym z elementów długoterminowej strategii Banku. Już wkrótce zaproponujemy kolejne, niespotykane na rynku rozwiązania" - podkreślił.

Szkolne Kasy Oszczędności (SKO) prowadzone przez PKO BP to największy, najstarszy i najnowocześniejszy w Polsce program edukacji finansowej. Jego historia sięga jeszcze lat 20-tych ubiegłego wieku. Obecnie z PKO BP oszczędza już prawie 4,2 tys. społeczności szkolnych. Oznacza to, że co czwarta szkoła podstawowa w Polsce prowadzi SKO. Przesłanie edukacyjne programu dociera do miliona dzieci, a ponad 100 tys. z nich założyło już swoje pierwsze konto bankowe w serwisie bankowości elektronicznej SKO. (PAP)

rbk/ je/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~mad

SKO to dobry program nauki oszczędzania pieniędzy dla dzieci.Dzieci uczą się oszczędzania i mobilizuja sie do zdobywania nagród dla szkoły

! Odpowiedz
0 0 ~martyna

Do 31.03 marca trwa konkurs w SKO gdzie szkoły walczą miedzy soba o cenne nagrody dla swoich szkół.Mój brat bardzo sobie chwali Sko przez wspólne oszczedzanie w szkole nauczyl sie madrze wydawac kieszonkowe

! Odpowiedz
0 0 ~marek

Moja siostra też chwali sobie udział w SKO. Nauczyła się oszczędzać i chętnie bierze w konkursach.Teraz do 31.03 mają jakiś konkurs i można zdobyć cenne nagrody dla szkoły.

! Odpowiedz
0 0 ~mariola568 odpowiada ~marek

SKO to dobra inicjatywa ale tez pomaga i uczy jak oszczędzać? Dzieci nie tylko mobilizują się do oszczędzania ale tez do zdobywania cennych nagród dla swojej szkoły.

! Odpowiedz
0 0 ~rodzic

Tak jest w "starym" SKO . W "nowym" na indywidualnym koncie dziecka oprocentowanie wynosi 5% w skali roku (do kwoty 2,5 tys. zł). Dzieciak ma własny rachunek, kartę i może korzystać ze specjalnej bankowości internetowej. Aby małolat było w "nowym" SKO szkoła musi podpisać z bankiem umowę, a później otworzyć indywidualne konta dla dzieci. Jeśli kilku rodziców "zachęci" do tego szkołę -opiekuna SKO, to będzie to z pożytkiem dla wszystkich!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~ra

to juz bylo w poprzednim ustroju ,kompletnie nic z tego nie mialem!!!!!!!!!

! Odpowiedz
0 0 ~Osiris

SKO w szkołach jest oprocentowane na 0% .
Moje dziecko otrzymało w nagrodę linijkę-kalkulator z logo PKO szkoda tylko że bez baterii .

!
Polecane
Najnowsze
Popularne