REKLAMA

Ochroniarze w administracji publicznej zarabiają grosze

2016-04-01 05:51
publikacja
2016-04-01 05:51
Ochroniarze w administracji publicznej zarabiają grosze
Ochroniarze w administracji publicznej zarabiają grosze

5-7 zł za godzinę zarabiają pracownicy ochrony w administracji publicznej. Jednak problem ma cała branża. Dopóki państwo będzie oferować dumpingowe stawki - dopóty firmy będą tyle płacić.

Wyniki niedawnej kontroli potwierdzają wcześniejsze doniesienia NIK i Konfederacji Lewiatan: w administracji publicznej pracuje się na "śmieciówkach" za kwoty, które nie pozwalają na przeżycie - pisze "Gazeta Wyborcza"

"Żeby utrzymać rodziny niektórzy pracownicy ochrony pracują po 300 godzin. Wtedy zarobią nawet 2 tys. zł na rękę. Rekordzista brał dyżur po dyżurze, żył i spał w pracy, gdzie spędził łącznie 700 godzin" - mówi Michał Kulczycki, szef "S" Pracowników Firm Ochrony. Miesiąc ma ich 720.

Według Polskiej Izby Ochrony w Polsce jest ok. 300 tys. ochroniarzy. Ci na śmieciówkach to armia ludzi zarabiająca poniżej płacy minimalnej, nieobjęta przepisami kodeksu pracy, pozbawiona urlopów. Płaca minimalna na etacie jest dla wielu nadal nieosiągalna. (PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (13)

dodaj komentarz
~realista
Według mnie ludzie nie zarabiają godnie ponieważ politycy utrzymują płacę minimalną na za niskim poziomie i jak na razie nie wprowadzają obiecanej wyborcom stawki godzinowej co najmniej 12 zł za godzinę.
~asia
Ochroniarz to przeważnie były policjant , który ma wczesną emeryturę. To oni psują rynek
~edd
Może ochroniarzami tak, ale większość tych cieci za 5zł/h, zwanych oficjalnie dozorcami mienia, to zwykłe chłopki ze wsi.
~tompaw
w administracji publicznej wszyscu malo zarabiaja. nie mam pojecia skad w spoleczenstwie panuje opinia, ze urzedasy maja dobrze. tylko warszawka i moze ministerstwo dobrze ciagna, reszta ma ochlapy
~StanRS
Akurat w administracji jaka praca taka płaca.
~Dżejms
To chyba dlatego pękła opona. Czy w jakimś kraju względnie cywilizowanym pękają opony w limuzynie prezydenta? Czy ktoś za to jakąś odpowiedzialność poniósł? Wina opony - ścigać producenta, wina serwisu (bo nie wymieniona na czas) -ścigać serwis. Czy już nikt tu odpowiedzialności nie ponosi? Jak tak to chyba zacznę To chyba dlatego pękła opona. Czy w jakimś kraju względnie cywilizowanym pękają opony w limuzynie prezydenta? Czy ktoś za to jakąś odpowiedzialność poniósł? Wina opony - ścigać producenta, wina serwisu (bo nie wymieniona na czas) -ścigać serwis. Czy już nikt tu odpowiedzialności nie ponosi? Jak tak to chyba zacznę myśleć że nie wolno pociągać do odpowiedzialności - tylko kto zabrania? To dobre pytanie - kto?
Już różne rzeczy przychodzą do głowy. Weźmy wyrok nakazujący płacić Polsce za tortury CIA. Jaką logiką kieruje się sędzia że nie ściga sprawcy tylko tego na czyim terytorium się to dzieje? I dlaczego mam płacić ja w podatkach a nie Leszek Miller jako nadzorca służb - dobre pytania? Złe? Dlaczego?
~JP2
300000 ochroniarzy hmmm mamy znacznie wiecej [ niz w 1990 ] policji , wojska . Jest straż miejska , gminna , leśna , graniczna etc. , BOR , CBA CBŚ , POLICJA SKARBOWA I INNE POLICJE [ ITD , SOK . ] Ciekawe co sie dzieje , ze mamy państwo policyjne z tym ,że z 300000 ochroniarzy połowa to inwalidzi z powaznymi 300000 ochroniarzy hmmm mamy znacznie wiecej [ niz w 1990 ] policji , wojska . Jest straż miejska , gminna , leśna , graniczna etc. , BOR , CBA CBŚ , POLICJA SKARBOWA I INNE POLICJE [ ITD , SOK . ] Ciekawe co sie dzieje , ze mamy państwo policyjne z tym ,że z 300000 ochroniarzy połowa to inwalidzi z powaznymi uszczerbkami na zdrowiu [ najbardziej poszukiwani ] a ze 100000 to młode byczki emerytalne.
~miro
pejsaty lewiatan jes przeciwny mordasewiczowej smieciówce? to sie porobiło
~StanRS
Bo pewnie nie ma kto już za bardzo na nich robić. Młodzież ucieka za granicę, gdzie tylko się da. Nawet ukrainiec nie utrzyma się za 5-6 złotych w Polsce.
~ggggg
Z węglem to chyba przesada, nam raczen powonno zależeć zeby caly zapas wyparował , wtedy oglosi sie ze wegiel znikł i trzeba kupic nowa dostawe rezerw strategicznych

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki