REKLAMA

Niższe stawki w nowej promocji kredytów hipotecznych w mBanku

Michał Kisiel2021-10-14 12:40analityk Bankier.pl
publikacja
2021-10-14 12:40
Niższe stawki w nowej promocji kredytów hipotecznych w mBanku
Niższe stawki w nowej promocji kredytów hipotecznych w mBanku
fot. Ewa Studio /

14 października w mBanku rozpoczyna się nowa edycja akcji promocyjnej kredytów hipotecznych. Instytucja przygotowała ofertę w dwóch wariantach – ze zmiennym i okresowo stałym oprocentowaniem przez 5 lat.

Akcja promocyjna mBanku pod nazwą „Spełnij marzenia edycja 2” trwać będzie od 14 października do 17 listopada 2021 r. Minimalna kwota to 100 tys. zł. Bank nie pobiera prowizji za przyznanie finansowania. Klient musi przystąpić do ubezpieczenia na życie i opłacać składki przez co najmniej 5 lat. Składka pobierana jest co miesiąc w wysokości 0,045 proc. salda zadłużenia. Warunki akcji są zróżnicowane w zależności od statusu klienta.

Do segmentu Intensive zaliczani będą nowi i obecni klienci, którzy przez 5 lat od uruchomienia pierwszej transzy kredytu spełniać będą następujące warunki:

  • przystąpią do ubezpieczenia na życie,
  • posiadają rachunek osobisty mKonto Intensive, na który wpływa co najmniej 7 tys. zł miesięcznie i z którego spłacana będzie rata,
  • wykonają minimum 15 transakcji płatniczych (kartą lub zbliżeniowo telefonem) w miesiącu.

Klienci z segmentu Intensive mogą liczyć na stawki marży wynoszące: 1,99 pp. (dla LTV równego 80 proc. lub mniejszego) i 2,49 pp. (dla LTV powyżej 80 proc.). W najnowszej edycji promocji obowiązują niższe niż poprzednio wartości - o 0,16 pp. dla wyższego wkładu własnego i o 0,21 pp. dla niższego.

Do segmentu Active zaliczani będą nowi i obecni klienci, którzy przez 5 lat od uruchomienia pierwszej transzy kredytu spełniać będą następujące warunki:

  • przystąpią do ubezpieczenia na życie,
  • posiadają rachunek osobisty, na który wpływa co najmniej 5 tys. zł miesięcznie,
  • wykonają minimum 15 transakcji płatniczych (kartą lub zbliżeniowo telefonem) w miesiącu.

Klienci Active mogą liczyć na promocyjne stawki marży kredytu hipotecznego, które wynoszą odpowiednio 2,19 pp. (dla wkładu własnego co najmniej równego 20 proc., spadek o 0,16 pp. w stosunku do poprzedniej edycji) i 2,69 pp. (niższy wkład własny, mniej o 0,26 pp. niż w początku października).

Osoby, które nie są klientami banku lub nie należą do segmentu Active lub Intensive, mogą liczyć na marżę obniżoną do poziomu:

  • 2,49 pp. – przy wkładzie własnym równym co najmniej 20 proc.,
  • 2,99 pp. – przy wkładzie własnym poniżej 20 proc.

Stawki zmieniły się podobnie jak w przypadku pozostałych segmentów klientów – odnotowaliśmy spadek odpowiednio o 0,16 pp. oraz 0,41 pp. Warunkiem skorzystania z promocji jest wpływ na dowolny rachunek w mBanku kwoty odpowiadającej co najmniej dwukrotności raty i posiadanie ubezpieczenia na życie. Wymagania są sprawdzane przez bank co pół roku. Ich niespełnienie oznacza wzrost marży o 2 pp.

Promocja dla kredytów z okresowo stałym oprocentowaniem w mBanku

„Wymarzone m z okresowo stałym oprocentowaniem edycja 4” – taką nazwę nosi akcja promocyjna kredytów ze stałą stopą, która trwać będzie do 17 listopada 2021 r. w mBanku. Również w tym przypadku występują 3 warianty stawek, a wymagania są analogiczne jak w promocji „zmiennoprocentowej”.

Kredytobiorcy z grupy Intensive mogą liczyć na promocyjne, niższe o 2 pp. od standardowego oprocentowanie w pierwszych 5 latach spłaty. Wynosi ono 3,93 proc. dla kredytów z wkładem własnym równym 20 proc. lub wyższym oraz 4,43 proc. dla pozostałych zobowiązań. Po 5 latach marża wynosić będzie odpowiednio 1,99 pp. i 2,49 pp. Dotyczy ona sytuacji, gdy klient nie zdecyduje się ponownie na okres stałego oprocentowania.

Kredytobiorcy Active otrzymują nieco mniej atrakcyjną propozycję. W pierwszych 5 latach oprocentowanie wynosić będzie 4,13 proc. (dla wkładu co najmniej 20 proc.) lub 4,63 proc. (dla niższego wkładu własnego). Marża po 5 latach w przypadku przejścia na oprocentowanie zmienne wyniesie odpowiednio 2,19 pp. lub 2,69 pp.

Dla pozostałych grup klientów promocyjne oprocentowanie wyniesie 4,43 proc. (przy wkładzie własnym co najmniej 20 proc.) lub 4,93 proc. (niższy wkład własny). Po 5 latach marża wynosić będzie odpowiednio 2,49 pp. lub 2,99 pp.

Źródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona.

Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Mieszkanie na kredyt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki