REKLAMA

Niedzielski: Miesięczne dostawy szczepionek mogą nawet dojść do 10 mln dawek

2021-04-12 20:58
publikacja
2021-04-12 20:58
fot. Adam Guz / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Miesięczne dostawy szczepionek mogą nawet dojść do poziomu 10 mln dawek preparatu. Samego Pfizera – jeżeli chodzi o dostawy tygodniowe – będziemy mieli ponad 850 tys. – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

W poniedziałek na antenie TVP Info szef resortu zdrowia powiedział, że "najuważniejszym wyzwaniem Ministerstwa Zdrowia jest dalsze opanowanie pandemii".

"Chodzi tu zarówno o kwestie stabilizowania sytuacji w szpitalach, ale równolegle zdynamizowanie, przyśpieszenie Narodowego Programu Szczepień tak, żeby to +lądowanie w Normandii+ mogło być prostą drogą, która będzie początkiem finiszu" – wyjaśnił Niedzielski. "Przed nami jeszcze długa droga" – dodał.

Powiedział, że do tej pory cały czas ograniczeniem w prowadzeniu akcji szczepień były dostawy szczepionek.

"Mamy już zadeklarowane przyśpieszenie. Miesięczne dostawy mogą nawet dojść do poziomu 10 mln dawek preparatu" – zapowiedział szef resortu zdrowia.

Zaznaczył, że teraz trzeba rozbudować infrastrukturę i przygotować się na zastrzyk dostaw w najbliższym czasie.

"Samego Pfizera, jeżeli chodzi o dostawy tygodniowe – będziemy mieli ponad 850 tys. Doliczając inne preparaty, to będą to duże liczby" – powiedział Niedzielski.

Autor: Magdalena Gronek

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
fiat126p
Jaki jest sens sprowadzać J&J z ok. 60% skutecznością? Jak już ryzykować szczepienie to czymś bardziej skutecznym.
sssmentek
Ta szczepionka zabezpiecza na 60% przeciwko zakażeniu, ale na 99% przeciwko takiemu rozwojowi choroby, która kończy się podłączeniem pod respirator. Co eliminuje ryzyko że zabraknie łóżek z respiratorami.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki