Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – maj 2017 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Banki utrzymują stawkę na swoich najlepszych produktach. 4,00 proc. w skali roku wciąż jest do osiągnięcia na najwyżej oprocentowanej lokacie kwartalnej na 10 000 zł przy spełnieniu dodatkowych warunków. Tego samego nie można powiedzieć o depozytach plasujących się na dalszych pozycjach rankingu, na których można zaobserwować przede wszystkim mniejsze lub większe obniżki.  

Tym razem redakcja Bankier.pl wzięła pod lupę depozyty kwartalne. Oferty dla 10 000 zł przedstawiamy w dwóch ujęciach. Pierwsza tabela zainteresuje klientów, którzy są skłonni spełnić dodatkowe warunki, aby otrzymać lepsze oprocentowanie. Druga to oferty, które nie posiadają takich ograniczeń. Ostatnie zestawienie dotyczy depozytów, na których można ulokować 100 000 zł. Jeśli bank pod daną marką posiada w ofercie więcej lokat, które spełniają założenia rankingu, to do zestawienia włączona została ta z najwyższą stawką.

Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – maj 2017 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – maj 2017 [Ranking Bankier.pl] (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Najlepsze lokaty na 3 miesiące na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Klienci, którym zależy na uzyskaniu najwyższych odsetek za ulokowanie 10 000 zł, mogą wybrać ofertę spośród trzech banków, które proponują stawkę 4,00 proc. w skali roku. Takie oprocentowanie można otrzymać w Banku Millennium (Lokata „Lubię to polecam”), Nest Banku (Nest Lokata Witaj) oraz PlusBanku (Lokata na Start) po spełnieniu dodatkowych warunków.

Lokata „Lubię to Polecam” w Banku Millennium może być otwarta, jeśli klient weźmie udział w programie polecającym o tożsamej nazwie i skutecznie zarekomenduje konto osobiste swojemu znajomemu lub sam założy konto z polecenia. Możliwość skorzystania z nagrody pojawi się, jeśli osoba polecona po aktywacji konta dokona transakcji bezgotówkowych z użyciem Blika lub karty debetowej na kwotę nie mniejszą niż 360 zł w ciągu 30 dni od założenia rachunku. Klienci nie mogą również zapomnieć o wyrażeniu odpowiednich zgód marketingowych i zarejestrowaniu się w programie. Nest Bank zaoferuje taką samą stawkę na Nest Lokacie Witaj nowym klientom, którzy zdecydują się na otwarcie konta osobistego w banku. Tyle samo można zyskać w PlusBanku, który swoją Lokatę na Start kieruje do posiadaczy konta korzystających z niego nie dłużej niż od 12 miesięcy, którzy nie skusili się do tej pory na produkt depozytowy z oferty banku.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Bank Millennium

Lokata "Lubię to Polecam"

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy:

a)      skutecznie polecą wskazany ROR znajomemu, który wypełni dodatkowe warunki

lub

b)      są nowymi klientami, a ROR otworzą z polecenia oraz spełnią dodatkowe warunki.

Warunki o których mowa to zrealizowanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę 360 zł w ciągu 30 dni od otwarcia konta.

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4,00%

81,66 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

PlusBank

Lokata na Start

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy do tej pory nie korzystali z oferty depozytowej

2.

Idea Bank

Lokata Happy

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów

załóż lokatę»

mBank

Dla nowych klientów

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

załóż lokatę»

3.

BGŻOptima

Lokata Bezkarna

3,00%

61,25 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

4.

neoBank

energoLOKATA 3M Gwarantowana

2,50%

51,03 zł

tylko dla nowych klientów posiadających konto lub portfel depozytowy w banku

5.

Raiffeisen Polbank

Lokata Mobilna

2,00%

40,83 zł

tylko dla posiadaczy konta w banku i użytkowników aplikacji mobilnej

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 08.05.2017 r.

Banki, które uplasowały się na drugim miejscu zestawienia mają do zaoferowania stawkę o 0,50 pp. niższą od liderów, czyli 3,50 proc. w skali roku. Mowa o Idea Banku (Lokata Happy) oraz mBanku (Lokata dla nowych klientów). Oferta pierwszego z nich nie wymaga podpisywania umów o dodatkowe produkty, ale skorzystać z niej mogą wyłącznie nowi klienci. Depozyt w mBanku także jest skierowany do nowych klientów, jednak w tym przypadku konieczne będzie także założenie rachunku w banku.

Trzecia pozycja w rankingu przypadła BGŻOptima i Lokacie Bezkarnej na 3,00 proc. w skali roku. Podobnie jak w przypadku większości opisywanych już ofert, lokatę można założyć, jeśli posiada się status nowego klienta. Ponadto, bank wymaga także założenia konta oszczędnościowego. Atutem Lokaty Bezkarnej jest możliwość jej przedterminowego zamknięcia bez utraty wypracowanych do tej pory odsetek.

Najlepsze lokaty na 3 miesiące na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Znacznie niższe stawki są do osiągnięcia na depozytach, które nie stawiają klientowi żadnych warunków, jednak dla niektórych ich niewątpliwym plusem jest brak konieczności otwierania kolejnych produktów z oferty banku oraz szeroka dostępność.

Najlepszą ofertę tego typu dla 10 000 zł można znaleźć w Polskim Banku Spółdzielczym w Ciechanowie. E-Lokata oranżowa posiada stawkę 2,05 proc. w skali roku i można ją założyć drogą internetową.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-Lokata oranżowa

2,05%

41,85 zł

2.

Getin Bank

e-Lokata Tradycyjna

1,70%

34,70 zł

załóż lokatę»

3.

Idea Bank

Lokata NR 1

1,65%

33,68 zł

Lion’s Bank

Lokata Profitable

1,65%

33,68 zł

PlusBank

Lokata internetowa

1,65%

33,68 zł

4.

Toyota Bank

Lokata standardowa

1,50%

30,62 zł

5.

Nest Bank

Nest Lokata

1,40%

28,58 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 08.05.2017 r.

Getin Bank znalazł się tuż za liderem. Wyróżniona została e-Lokata Tradycyjna na 1,70 proc. w skali roku, którą także można założyć przez internet. Natomiast trzecie miejsce przypadło aż trzem bankom, które oferują 1,65 proc. w skali roku na lokacie kwartalnej bez dodatkowych warunków. Taką ofertę mają Idea Bank (Lokata NR 1), Lion’s Bank (Lokata Profitable) oraz PlusBank (Lokata internetowa).  

Najlepsze lokaty na 3 miesiące na 100 000 zł

Oferta dla kwoty 100 000 zł będzie znacznie uboższa w procenty niż najlepsze propozycje dla dziesięciokrotnie niższej kwoty. Pierwsze miejsce w zestawieniu dla kapitału w takiej wysokości zajmują trzy banki – Idea Bank (Lokata Happy Plus), BGŻOptima (Lokata Bezkompromisowa) oraz neoBank (energoLOKATA 3M Gwarantowana), które są skłonne zapłacić 2,50 proc. w skali roku. Każdy z nich dedykuje swoją ofertę wyłącznie nowym klientom. W przypadku neoBanku konieczne będzie założenie konta osobistego lub portfelu depozytowego, a BGŻOptima stawia warunek otwarcia konta oszczędnościowego. Oferta BGŻOptima wyróżnia się, podobnie jak Lokata Bezkarna na niższą kwotę, możliwością wcześniejszej rezygnacji z depozytu bez utraty naliczonych zysków.

Najlepsze lokaty 3-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Odsetki

Warunki

1.

Idea Bank

Lokata HAPPY PLUS

2,50%

510,41 zł

dla nowych klientów

załóż lokatę»

BGŻOptima

Lokata Bezkompromisowa

2,50%

510,41 zł

dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

neoBANK

energoLOKATA 3M Gwarantowana

2,50%

510,41 zł

dla nowych klientów posiadających konto lub portfel depozytowy w banku, zakładana on-line

2.

Lion’s Bank

Lokata Fortune

2,35%

479,78 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowym prowadzonym przez bank

załóż lokatę»

3.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-Lokata oranżowa

2,05%

418,53 zł

lokata zakładana on-line

4.

Nest Bank

Nest Lokata na Nowe Środki

1,80%

367,49 zł

dla posiadaczy konta w banku, wyłącznie na nowe środki w banku, zakładana on-line

PlusBank

Lokata „Nowa Kasa = Większy Zysk”

1,80%

367,49 zł

dla posiadaczy konta w banku, wyłącznie na nowe środki w banku

5.

Getin Bank

e-Lokata Tradycyjna

1,70%

347,07 zł

lokata zakładana on-line

załóż lokatę»

Raiffeisen Polbank

Lokata Lojalny Bank

1,70%

347,07 zł

dla posiadaczy konta w banku, którzy spełnią jeden z warunków:

a)      na koncie zostanie zaksięgowany w poprzednim miesiącu wpływ z tytułu wynagrodzenia lub emerytury lub renty w wysokości min. 1 200 zł

lub

b)      złożą w banku dyspozycję powiadomienia o numerze rachunku

lub

c)      posiadają także rachunek z oferty dla klientów segmentu małych przedsiębiorstw

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 08.05.2017 r.

O 0,15 pp. mniej zaoferuje Lion’s Bank na Lokacie Fortune. 2,35 proc. w skali roku obejmie zgromadzone środki, jeśli klient posiada w banku konto osobiste oraz dodatkowe oszczędności. Warunkiem otwarcia depozytu na taką stawkę jest utrzymywanie na posiadanym rachunku 10 proc. wysokości lokaty, czyli w opisywanym przypadku – 10 000 zł. Na wspomnianą kwotę zostanie założona blokada na cały okres trwania lokaty.

W wyniku roszad na pozostałych miejscach na trzecią pozycję wskoczyła e-Lokata oranżowa od Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie, którą można założyć całkowicie online. Stawka na niej jest taka sama jak dla mniejszej kwoty i wynosi 2,05 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty kwartalne – sytuacja na rynku

W ciągu ostatniego miesiąca banki nie próżnowały i kilka z nich zaktualizowało tabele oprocentowania swoich produktów depozytowych. Pisaliśmy już o tym przy okazji publikacji rankingu lokat miesięcznych, jednak w przypadku depozytów kwartalnych można wypunktować jeszcze więcej zmian. Na szczęście dla czytelników nie zwiastują one wyłącznie negatywnych wiadomości, choć są w znaczącej przewadze. Jeden z banków zachęca wyższą stawką na swoim produkcie, a inny zdecydował się powalczyć o klientów, wprowadzając całkowicie nowy depozyt.

neoBank idzie pod prąd i podwyższa stawkę na energoLOKACIE 3M Gwarantowanej z 2,40 proc. na 2,50 proc. w skali roku. Do tej pory depozyt miał taką samą stawkę jak energoLOKATA 3M Plus, która była stałym bywalcem w rankingu lokat kwartalnych. 14 kwietnia br. nastąpiło zróżnicowanie oprocentowania na korzyść energoLOKATY 3M Gwarantowanej, która różni się od wariantu „Plus” niższą kwotą maksymalną, ale daje gwarancje dostępności lokaty przez 5 dni od złożenia wniosku o konto osobiste lub portfel depozytowy. Dzięki temu lokata wspięła się na czwarte miejsce w rankingu najlepszych lokat na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami oraz pozycję lidera dla ofert na 100 000 zł.

PlusBank wzbogacił swoją ofertę depozytem na nowe środki. Lokata „Nowa Kasa = Większy Zysk” oferuje 1,80 proc. w skali roku, co wystarczyło, aby znaleźć się w zestawieniu lokat dla 100 000 zł na czwartym miejscu.

Bilans na lokatach kwartalnych jest jednak ujemny, bowiem na obniżki zdecydowało się aż pięć instytucji. Wspomniana przed tygodniem nowa tabela T-Mobile Usługi Bankowe wprowadziła obniżkę stawki nie tylko na depozycie miesięcznym, ale również i tym zawieranym na trzykrotnie dłuższy okres. Obecnie oprocentowanie na tej lokacie wynosi 0,70 proc. w skali roku. Przed miesiącem było ono ponad dwukrotnie wyższe i wynosiło 1,50 proc. w skali roku. Podobnie rzecz ma się z Nest Lokatą w Nest Banku (spadek z 1,65 proc. w skali roku na 1,40 proc.). Obniżką o 0,25 pp. została również potraktowana kwartalna Nest Lokata na Nowe Środki, która wcześniej miała stawkę 2,05 proc. w skali roku. Do innych banków, które wprowadziły cięcia na najlepszych lokatach kwartalnych należą Toyota Bank (obniżka o 0,15 pp. na Lokacie standardowej oraz 0,25 pp. na Depozycie Plus), Lion’s Bank (spadek o 0,10 pp. na Lokacie Profitable) oraz Getin Bank (obniżka stawki o 0,05 pp. na e-Lokacie Tradycyjnej).

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 opiekunnestbank

Szanowni Państwo, w ramach uzupełnienia treści artykułu dodam, że Nest Lokatę Witaj na okres 3 miesięcy oferujemy dla nowych Klientów Nest Banku, którzy założą u Nas Nest Konto (lokata dostępna jest do 30 dni od otwarcia konta). Dodam też, że po zakończeniu lokaty można ją odnowić na warunkach standardowej Nest Lokaty.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~basia

kolejne dobre propozycje ze strony banków. ale dla mnie oprócz tego ważne jest, by bank szanował klienta a czasem niestety tak nie jest. za to w getinie spotkałam się z bardzo fajną i przyjazną obsługą klienta. i niech tak zostanie :)

! Odpowiedz
1 2 ~Rafik

Kiedy polskie firmy pójdą po rozum do głowy i zamiast lecieć na paskach bansketrów zaczną solidnie emitować obligacje, które są świetnym narzędziem do lokowania pieniędzy dla ciułaczy

! Odpowiedz
0 6 ~Sknera

Nie dość, że ochłapy z tych lokat, to jeszcze podatek belki :)

! Odpowiedz
0 3 ~ewww

Zapytajcie Cypryjczyków ile kasy trzymają w bankach :)

! Odpowiedz
1 5 ~polak2

kasę do domu Banki będą się prosić

! Odpowiedz
4 0 ~inst

dziś to tylko obligacje !

! Odpowiedz
0 1 ~cris

po 2,5 roku trzymania kasy w funduszu obligacji Open TFI jestem na minusie ok.100zł

! Odpowiedz
0 14 ~Tym

Dadzą 5 proc pod warunkiem,że zrobi się dziennie 100. Pompek ,

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl