Najlepsze lokaty bankowe na 1 miesiąc – maj 2017 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Na najkorzystniejsze oprocentowanie lokaty miesięcznej może liczyć klient, który chce zdeponować 10 000 zł. Jeśli spełni dodatkowe warunki, może otrzymać stawkę wynoszącą 3,50 proc. w skali roku. Posiadacz 100 000 zł będzie musiał zadowolić się znacznie niższym oprocentowaniem, które nie przekroczy 2,30 proc. w skali roku. Także i w tym przypadku nie obejdzie się bez spełnienia kilku punktów z regulaminu oferty.

Tradycyjnie w pierwszy wtorek miesiąca publikujemy ranking najlepszych lokat miesięcznych. Depozyty, na których można ulokować 10 000 zł przedstawiamy w dwóch ujęciach. Pierwsza tabela prezentuje propozycje, które wymagają od klienta spełnienia dodatkowych warunków. Druga – lokaty dostępne bez takich ograniczeń. Ostatnia z tabel przedstawia najlepsze oferty na rynku dla kwoty 100 000 zł. Jeśli bank pod daną marką posiada w ofercie kilka lokat o podobnych parametrach, to do danego zestawienia włączona została najwyżej oprocentowana z nich.

Najlepsze lokaty bankowe na 1 miesiąc – maj 2017 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 1 miesiąc – maj 2017 [Ranking Bankier.pl] (fot. kashanowa / YAY Foto)

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Na pierwszej pozycji zestawienia najlepszych lokat miesięcznych z dodatkowymi warunkami dla wkładu wynoszącego 10 000 zł znajduje się Lokata LOGujesz-LOKujesz od eurobanku. Oprocentowana na 3,50 proc. w skali roku przyniesie po miesiącu zysk w wysokości około 24 zł. Jest to oferta adresowana do klientów, którzy otworzyli konto osobiste i zainstalowali aplikację mobilną na swoim pierwszym urządzeniu. Ważny jest również czas jej założenia – można to zrobić przez 7 dni od momentu aktywacji aplikacji.

Najlepsze lokaty 1M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Zysk

Warunki

1.

Eurobank

Lokata LOGujesz-LOKujesz

3,50%

24,08 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku i korzystających z aplikacji mobilnej

2.

Idea Bank

Lokata Happy

3,00%

20,63 zł

tylko dla nowych klientów

3.

Lion’s Bank

Lokata Profitable PLUS

1,75%

12,03 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

PKO Bank Polski / Inteligo

Lokata w IKO

1,75%

12,03 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku i korzystających z aplikacji mobilnej

4.

PlusBank

Lokata zakładana przez plusbank24

1,40%

9,63 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

5.

Nest Bank

Nest Lokata

1,30%

8,94 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 02.05.2017 r.

Drugie miejsce w rankingu to Lokata Happy proponowana przez Idea Bank. Jej wariant miesięczny posiada stawkę 3,00 proc. w skali roku, co wypracuje ponad 20 zł odsetek. W tym przypadku bank ceni sobie status nowego klienta i tylko osoby, które nie posiadają żadnych produktów w Idea Banku, ani o nie nie wnioskowały, mogą otworzyć lokatę.

Ostatnie miejsce w pierwszej trójce zajmują Lokata Profitable PLUS (Lion’s Bank) oraz Lokata w IKO (PKO Bank Polski lub Inteligo). Stawka na obu produktach jest znacznie niższa od ofert zajmujących wyższe pozycje w rankingu i wynosi 1,75 proc. w skali roku. Jeśli klient utrzyma 10 000 zł do końca okresu umownego, to jego oszczędności powiększą się o niewiele ponad 12 zł. Aby osiągnąć taki zysk, klient będzie zobowiązany do zrealizowania dodatkowych warunków. Wybór Lokaty Profitable PLUS pociąga za sobą konieczność otwarcia konta w Lion’s Banku, z kolei Lokata w IKO wymaga nie tylko posiadania rachunku w PKO Banku Polskim lub Inteligo, ale również korzystania z aplikacji mobilnej, ponieważ jest to jedyny kanał, którym można otworzyć depozyt.

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Banki dysponują również ofertami, które nie wymagają od klienta zakładania konta, lokowania nowych środków czy posiadania statusu nowego klienta. Trudno jednak osiągnąć na nich wysoki zysk. Liderzy zestawienia najlepszych lokat bez dodatkowych warunków dla wkładu w wysokości 10 000 zł posiadają oprocentowanie niższe od pierwszej trójki rankingu depozytów dostępnych dla tej samej kwoty, ale z tak zwanymi gwiazdkami. Mowa o Lokacie NR 1, którą można znaleźć w ofercie Idea Banku oraz o Lokacie Profitable od Lion’s Banku. Obie lokaty przyniosą po miesiącu zysk w wysokości około 10 zł. Stawka na nich wynosi 1,50 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty 1M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Zysk

1.

Idea Bank

Lokata NR 1

1,50%

10,31 zł

Lion’s Bank

Lokata Profitable

1,50%

10,31 zł

2.

PlusBank

Lokata internetowa

1,30%

8,94 zł

3.

Nest Bank

Nest Lokata

1,10%

7,56 zł

4.

Bank BPS

Lokata 365

0,75%

5,15 zł

5.

Getin Bank

Lokata standardowa

0,65%

4,47 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 02.05.2017 r. 

Więcej niż 1,00 proc. w skali roku na lokacie dostępnej bez ograniczeń zaproponują już tylko dwa banki. 1,30 proc. w skali roku to propozycja PlusBanku. Na taki procent opiewa miesięczna Lokata internetowa. Natomiast Nest Bank oferuje na Nest Lokacie 1,10 proc. w skali roku. Jest to wariant, który nie wymaga od klienta posiadania konta osobistego.

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 100 000 zł

Lokaty miesięczne to po depozytach kwartalnych jedne z lepiej oprocentowanych lokat, które można obecnie znaleźć na rynku. Atrakcyjna stawka nie będzie jednak możliwa do osiągnięcia dla wszystkich zainteresowanych, ponieważ wysoki procent idzie zwykle w parze z niską kwotą maksymalną. Klienci o zasobniejszym portfelu zachęceni korzystnymi warunkami cenowymi będą musieli zadowolić się niższym oprocentowaniem. Za przyniesienie 100 000 zł dwa banki wynagrodzą deponenta stawką 2,30 proc. w skali roku. Tyle proponują Idea Bank na Lokacie Cloud oraz Lion’s Bank na Lokacie Fortune. Warunki ofert są zbliżone. Aby osiągnąć po 31 dniach zysk w wysokości około 158 zł, klient jest zobowiązany do posiadania konta osobistego w banku, na którym będzie utrzymywał dodatkowe 10 000 zł, co stanowi równowartość 10 proc. wysokości lokaty. Dodatkowe środki muszą być utrzymywane na rachunku przez cały okres trwania lokaty, czyli miesiąc.

Najlepsze lokaty miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Odsetki

Warunki

1.

Idea Bank

Lokata Cloud

2,30%

158,22 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Koncie Idealnym, zakładana przez bankowość internetową i mobilną

Lion’s Bank

Lokata Fortune

2,30%

158,22 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowym prowadzonym przez bank

2.

PlusBank

Lokata zakładana przez plusbank24

1,40%

96,30 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, zakładana przez bankowość internetową

3.

Nest Bank

Nest Lokata

1,30%

89,43 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

4.

Volkswagen Bank Polska

Lokata PLUS

1,25%

85,98 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

5.

Bank Pekao

Lokata Mobilna

1,15%

79,11 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku i korzystających z aplikacji mobilnej

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 02.05.2017 r.

Kolejną ofertą wartą rozważenia jest Lokata zakładana przez plusbank24 od PlusBanku. Depozyt zajmuje drugie miejsce w zestawieniu, mimo że posiada stawkę o 0,9 pp. niższą niż zwycięzcy rankingu, czyli 1,40 proc. w skali roku. Konto osobiste w banku to warunek otwarcia tej lokaty. Można ją założyć wyłącznie z poziomu bankowości elektronicznej. Zysk na tej lokacie wyniesie po miesiącu ponad 96 zł.

Klienci, którzy wybiorą lokatę znajdującą się na trzeciej pozycji w rankingu, będą mogli cieszyć się odsetkami w wysokości około 89 zł. Tyle wypracuje Nest Lokata od Nest Banku, która dla posiadaczy kont osobistych ma oprocentowanie wynoszące 1,30 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty miesięczne – sytuacja na rynku

Nowy miesiąc nie rozpoczyna się najlepiej dla klientów, którzy liczyli na wysoki zysk na lokacie krótkoterminowej. Porównując majowe zestawienie lokat miesięcznych z rankingiem opublikowanym w poprzednim miesiącu, trudno o optymizm. Wszystkie zmiany, które można zauważyć, związane są z cięciami stawek.

T-Mobile Usługi Bankowe nie należy do instytucji, które często modyfikują oprocentowanie na swoich produktach oszczędnościowych. Dzięki temu Lokata z jego oferty pięła się w górę zestawienia na 10 000 zł bez dodatkowych warunków oraz rankingu dla 100 000 zł jako efekt obniżek przeprowadzanych w innych bankach. Zmieniło się to 24 kwietnia br., kiedy T-Mobile Usługi Bankowe opublikował nową tabelę oprocentowania. Stawka na atrakcyjnej do tej pory Lokacie miesięcznej została obniżona z 1,50 proc. do 0,3 proc. w skali roku. Obecne oprocentowanie nie wystarczyło na znalezienie się w powyższych zestawieniach.

Kolejnym bankiem, który zaoferuje mniej niż na początku kwietnia jest Nest Bank. Na Nest Lokacie dostępnej dla posiadaczy konta można było zyskać 1,60 proc. w skali roku. Teraz jest to o 0,30 pp. mniej. Z kolei wariant bez ROR oferował 1,40 proc. w skali roku – obecnie daje on 1,10 proc. w skali roku. Lokata standardowa od Toyota Banku także straciła swoje miejsce w rankingu lokat na 10 000 zł bez dodatkowych warunków. Do 19 kwietnia br. włącznie można było otworzyć depozyt na 0,75 proc. w skali roku. Teraz można otrzymać stawkę mniejszą o 0,25 pp.

Lokata Mobilna od Banku Pekao dołącza do pięciu najlepszych lokat dla 100 000 zł ze stawką w wysokości 1,15 proc. w skali roku. Jest to konsekwencja obniżek przeprowadzonych w innych bankach. 

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 ~maly

zabrakło mi tu lokaty, którą sam mam - Orange Finanse. Jest 1,5% i 0 zł za otwarcie i prowadzenie

! Odpowiedz
1 4 ~szybki

a ja mam pytanko założę lokatę na powiedzmy 1 000 000 i TERAZ, jak chcę kredyt to muszę mieć zastaw, historię kredytową itd. TO POWINNO DZIAŁAĆ W DWIE STRONY ja też chcę ich sprawdzać i mieć ZASTAW

! Odpowiedz
1 5 ~Mw

No tak , za 20 zł mam sprzedać siebie jakiemuś bankowi ? Wszystkie swoje dane wrażliwe ? Oooooo takiego wałka !

! Odpowiedz
0 7 ~Jasiu

Porazka te wszystkie oferty

! Odpowiedz
0 0 ~Nowatorskie

Ok

! Odpowiedz
1 3 ~Nowator

To wszysto to sciema

! Odpowiedz
1 2 ~Dżejms

Dlaczego ryzykować swoje pieniądze za takie odsetki? Ryzyko wyceniacie na ZERO? Dziwne.

! Odpowiedz
3 1 ~Krokolo

Czemu nie uwzględniacie np Świnki Śkarbonki w t-mobile to też lokata mam 1,7% + co 3 msiące 0,3 %

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl