Najlepsze lokaty bankowe na 1 miesiąc – wrzesień 2017 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Najbardziej atrakcyjne lokaty miesięczne są zarezerwowane dla tych, którzy spełnią dodatkowe warunki i zdeponują nie więcej niż 10 000 zł. Oprocentowanie na depozycie uwzględniającym takie ograniczenia może wynieść do 3,50 proc. w skali roku. Pozostałe oferty są objęte stawkami niższymi o ponad 1 pp.

Najnowszy ranking Bankier.pl obejmuje najlepsze we wrześniu lokaty miesięczne. Depozyty dostępne dla kwoty 10 000 zł prezentujemy, stosując podział na dwa warianty. Pierwsza tabela zainteresuje czytelników, którzy są skłonni spełnić dodatkowe warunki w zamian za lepsze oprocentowanie. Druga z nich została przygotowana z myślą o tych, których interesuje wyłącznie sama lokata. Ostatnie zestawienie traktuje o propozycjach dostępnych dla większego wkładu w wysokości 100 000 zł. Jeśli bank pod daną marką posiada w ofercie więcej lokat o podobnych parametrach, to do danego rankingu trafiła najwyżej oprocentowana propozycja.

Najlepsze lokaty bankowe na 1 miesiąc – wrzesień 2017 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 1 miesiąc – wrzesień 2017 [Ranking Bankier.pl] (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Pierwsza trójka najlepszych lokat miesięcznych z dodatkowymi warunkami dla wkładu w wysokości 10 000 zł wygląda tak samo jak przed miesiącem. Pierwsze miejsce utrzymała Lokata LOGujesz-LOKujesz od eurobanku ze stawką w wysokości 3,50 proc. w skali roku. Bank pozwoli zarobić klientowi 23,30 zł, jeśli posiada on konto osobiste i otworzy depozyt przez aplikację mobilną. Na skorzystanie z oferty klient ma dokładnie 7 dni od zainstalowania aplikacji na swoim pierwszym urządzeniu.

Najlepsze lokaty 1M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Zysk

Warunki

1.

eurobank

Lokata LOGujesz-LOKujesz

3,50%

23,30 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku i korzystających z aplikacji mobilnej

2.

Idea Bank

Lokata Happy

3,00%

19,97 zł

tylko dla nowych klientów

3.

Lion’s Bank

Lokata Profitable PLUS

2,25%

14,97 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

4.

PlusBank

Lokata zakładana przez plusbank24

1,40%

9,32 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

5.

Nest Bank

Nest Lokata

1,30%

8,64 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 04.09.2017 r.

O 0,50 pp. mniej można zyskać, wybierając propozycję z drugiego miejsca rankingu. Lokata Happy od Idea Banku jest ofertą skierowaną wyłącznie do określonej grupy klientów. Rachunek depozytu mogą otworzyć tylko te osoby, które wcześniej nie korzystały z usług banku, czyli posiadają status nowego klienta. Po miesiącu od zdeponowania środków bank zwróci deponentowi kapitał powiększony o niecałe 20 zł odsetek.

Trzecią pozycję w tabeli zajmuje Lokata Profitable PLUS od Lion’s Banku. Depozyt opiewa na 2,25 proc. w skali roku, co może przynieść blisko 15 zł zysku. Tyle będzie można otrzymać, jeśli posiada się lub założy konto osobiste w banku.

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Klienci, którzy są zainteresowani samą lokatą lub nie mogą spełnić wymogów stawianych przez bank, mogą wybrać jedną z ofert dostępnych bez tak zwanych gwiazdek. Najlepsza lokata tego typu dla kwoty 10 000 zł oferuje jednak znacznie mniej niż lider pierwszego z zestawień. Najwięcej można zarobić na Lokacie Wielki Procent (Idea Bank) oraz Lokacie Profitable (Lion’s Bank), które zachęcają oprocentowaniem w wysokości 2,05 proc. w skali roku. Jeśli klient utrzyma depozyt przez miesiąc, może liczyć na odsetki w wysokości 13,64 zł.

Najlepsze lokaty 1M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Zysk

1.

Idea Bank

Lokata Wielki Procent

2,05%

13,64 zł

Lion’s Bank

Lokata Profitable

2,05%

13,64 zł

2.

PlusBank

Lokata internetowa

1,30%

8,64 zł

3.

Nest Bank

Nest Lokata

1,10%

7,32 zł

4.

Bank BPS

Lokata 365

0,75%

4,98 zł

5.

Getin Bank

Lokata standardowa

0,65%

4,32 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 04.09.2017 r. 

W przypadku pozostałych propozycji nie ma co liczyć na dwucyfrowy zysk. Na drugim miejscu plasuje się Lokata internetowa od PlusBanku ze stawką 1,30 proc. w skali roku. Z kolei na najniższym stopniu podium znalazła się Nest Lokata od Nest Banku z oprocentowaniem o 0,20 pp. niższym. Wspomniane oferty przyniosą odpowiednio 8,64 zł i 7,32 zł odsetek.

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 100 000 zł

Mimo że na rynku można znaleźć lokaty miesięczne ze stawką w wysokości co najmniej 3,00 proc. w skali roku, to nie będą mogli z nich skorzystać klienci, którzy zgromadzili większe oszczędności. Powodem jest ograniczona wielkość wkładu, który można przekazać na rachunek takiej lokaty. Ci, którzy chcą ulokować 100 000 zł będą musieli zadowolić się stawką w wysokości co najwyżej 2,30 proc. w skali roku. Tyle oferują Idea Bank na Lokacie Cloud oraz Lion’s Bank na Lokacie Fortune. Oferty posiadają za to inne ograniczenie. Aby z nich skorzystać, konieczne będzie posiadanie konta bankowego, na którym klient utrzyma przez miesiąc dodatkowe środki o równowartości 10 proc. wartości lokaty, czyli w tym przypadku 10 000 zł. Jeśli klient nie zdejmie blokady do końca okresu trwania depozytu, to do kapitału zostanie doliczone niewiele ponad 153 zł.

Najlepsze lokaty miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Odsetki 

Warunki

1.

Idea Bank

Lokata Cloud

2,30%

153,12 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Koncie Idealnym, zakładana przez bankowość internetową

Lion’s Bank

Lokata Fortune

2,30%

153,12 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowym prowadzonym przez bank

2.

PlusBank

Lokata zakładana przez plusbank24

1,40%

93,20 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, zakładana przez bankowość internetową

3.

Nest Bank

Nest Lokata

1,30%

85,54 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, zakładana przez bankowość internetową

4.

Bank Pekao

Lokata Mobilna

1,15%

76,56 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku i korzystających z aplikacji mobilnej

5.

Bank Zachodni WBK

eLokata

1,00%

66,57 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, zakładana przez bankowość internetową

Raiffeisen Polbank

Lokata standardowa

1,00%

66,57 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 04.09.2017 r.

Wiceliderem zestawienia jest Lokata zakładana przez plusbank24 w PlusBanku na 1,40 proc. w skali roku. Skorzystanie z tej propozycji będzie możliwe jedynie pod warunkiem posiadania konta osobistego. Wskazany jest również sposób otwarcia depozytu – bankowość internetowa. Klient, który wybierze tę ofertę będzie mógł cieszyć się odsetkami w wysokości 93,20 zł. Takie same wymogi stawia przed klientem Nest Bank na swojej Nest Lokacie, która zajmuje ostatnie miejsce w pierwszej trójce rankingu. Oprocentowanie w wysokości 1,30 proc. w skali roku pozwoli wypracować zysk w wysokości 85,54 zł.  

Najlepsze lokaty miesięczne – sytuacja na rynku

Tylko dwa banki z czołówki sierpniowego rankingu lokat miesięcznych zdecydowały się na aktualizację stawek na swoich najlepszych propozycjach. Jednym z nich jest Lion’s Bank, który podniósł oprocentowanie na Lokatach Profitable. Wybierając wariant bez konta osobistego, można teraz otrzymać 2,05 proc. w skali roku. Miesiąc temu była to stawka o 0,55 pp. niższa. Bank podniósł również oprocentowanie na Lokacie Profitable PLUS z 1,75 do 2,25 proc. w skali roku.

Zmiany w ofercie Idea Banku nie są już tak pozytywne. Dotkną one zarówno posiadaczy 10 000 zł, których interesował depozyt dostępny bez dodatkowych warunków, jak i osoby o zasobniejszym portfelu. Jeszcze miesiąc temu Lokata Wielki Procent oferowała stawkę w wysokości 2,50 proc. w skali roku. Aktualne oprocentowanie wynoszące 2,05 proc. w skali roku pozwoliło na zachowanie pozycji lidera w przypadku zestawienia dla niższej kwoty. Dla lokujących 100 000 zł bank ma obecnie lepszą ofertę na 2,30 proc. w skali roku, dlatego Lokata Wielki Procent nie została już włączona do grona najlepszych propozycji dla tej kwoty.

Warto odnotować, że z ostatniej tabeli zniknęła Lokata PLUS od Volkswagen Banku. Jest to efekt zmiany profilu działalności banku, który skoncentrował się na rozwijaniu oferty dla przedsiębiorców.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 mhm

Rozumiem konstrukcję tych bankierowych rankingów, ale niestety praktycznego znaczenia one nie mają — rzadko ktoś chce ulokować środki akurat na miesiąc, a nawet jeśli, to wtedy dobrym wyborem będzie też konto oszczędnościowe (a nie jest problemem znalezienie 2,5% do 100 tys. zł). Przeważnie ktoś oszczędności lokuje np. „do pół roku”, „do roku” albo wręcz w ogóle bezterminowo, wtedy najlepiej korzystać z najlepszej oferty. Np. „Jeszcze miesiąc temu Lokata Wielki Procent oferowała stawkę w wysokości 2,50 proc. w skali roku” — dlatego miesiąc temu skorzystałem z tej lokaty na 1 miesiąc (choć oszczędzam długoterminowo), a gdy się skończyła, to środki przeniosłem na Tylko Teraz 2,6% (na 2 i 3, a część na 4 miesiące).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 polityk_przy_korycie

Na dzisiaj najlepsza inwestycja to zakup mieszkania pod wynajem lub zalozenie wlasnego biznesu. 3 opcja - zalozenie lokaty to opcja dla najbardziej leniwych, trudno mowic nawet o utrzymaniu wartosci pieniadza. Po 50 latach trzymania pieniedzy na lokacie dostaniesz drugie tyle tylko ile ta gotowka wtedy bedzie warta? Nie trzeba byc geniuszem zeby zrozumiec ze na lokacie zarabia wylacznie bank.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 mhm

„Na dzisiaj najlepsza inwestycja [...]”
— artykuł nie mówi o inwestycjach, lecz o depozytach.

! Odpowiedz
0 5 mhm

„zalozenie lokaty to opcja dla najbardziej leniwych”
— dlaczego mnie patolu obrażasz? Rocznie pracuję ok. 2100 godzin, jest to praca intensywna (na szczęście znośnie płatna), fakt, że dużą część oszczędności mam na lokatach i kontach oszczędnościowych nie usprawiedliwia twierdzenia, ze jestem „leniwy”. Inna rzecz, że skoro znasz tylko te „3 opcje”, to znaczy, że jesteś prostakiem nie mającym o tym pojęcia, podpowiem ci, że ja mimo mojego „lenistwa” oszczędności lokuję także m.in. w kruszce, akcje i ETF, obligacje, obligacje skarbowe, fundusze inwestycyjne...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 15 czytacz

śmieszne stawki-lepiej trzymac w słoiku zakopane w ogrodzie:)

! Odpowiedz
2 3 mhm

Co trzymać w słoiku?

Złoto, dolary?

W porządku, też część oszczędności tak zabezpieczam, ale lokowanie tak całości wydaje mi się nierozsądne.

A jeśli masz na myśli trzymanie w słoiku banknotów PLN, to jesteś po prostu głupkiem.

Skoro piszesz o słoiku, to te oszczędności muszą być niemałe, ja ze swoich (tylko z części na depozytach bankowych) zarabiam kilkaset zł miesięcznie, wolisz nie dostawać kilkuset złotych miesięcznie niż dostawać?
A może jesteś zwykłym patolem żyjącym na nasz koszt z 500✝ i innych zasiłków i oszczędności nie masz żadnych i tylko tak sobie tu bluzgasz, żeby się dowartościować?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl