REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Volkswagen Bank wycofuje ofertę dla klientów indywidualnych w Polsce

2017-08-22 07:37
publikacja
2017-08-22 07:37

Klienci indywidualni nie będą mogli już skorzystać z oferty Volkswagen Bank Polska, który skoncentruje się wyłącznie na rozwijaniu oferty dla przedsiębiorców. Jest to efekt decyzji o połączeniu z jego niemieckim odpowiednikiem oraz zmianą formy prawnej.

Volkswagen Bank Polska planuje gruntowną zmianę profilu działalności w naszym kraju. Całkowicie wycofuje z oferty rachunki bankowe oraz depozyty dedykowane klientom indywidualnym. Dodatkowo bank daje dobrowolność w wyborze banku, do którego klienci będą mogli przenieść swoje pieniądze.

fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

„Volkswagen Bank Polska S.A. („VW Bank”) przygotowuje się do połączenia z Volkswagen Bank GmbH z siedzibą w Niemczech i zmiany formy prawnej. (...) Bank całkowicie wycofuje z oferty rachunki bankowe dedykowane Klientom Indywidualnym i zaprzestanie świadczenia na rynku polskim usług depozytowych dla tego segmentu klientów. Mając na uwadze wyżej wymieniony ważny powód, VW Bank w najbliższych dniach będzie wysyłał listy do Klientów Prywatnych wypowiadające Umowę rachunku bankowego oraz powiązaną z nim Umowę o kartę płatniczą, z zachowaniem dwumiesięcznego okresu wypowiedzenia. Umowy rachunku będą wygasały z dniem 30.11.2017r. Po tej dacie Rachunki zostaną zamknięte, a wydane do tych rachunków karty płatnicze zostaną zablokowane.” – czytamy w komunikacie banku.

Reklama

Umowy klientów indywidualnych zostaną wygaszone z dniem 30.11.2017 r. Dlatego do tego czasu klienci muszą zdecydować do jakiego banku przeniosą swoje środki pieniężne. W związku z tym, że bank nie sprzedaje swojej działalności innemu podmiotowi, rachunki nie zostaną automatycznie przeniesione do konkurencji. Klienci mogą wybrać dowolny bank z nowym kontem. Volkswagen Bank jednak rekomenduje przelanie środków do Eurobanku – „(…) przygotowaliśmy dla Państwa dedykowaną ofertę otwarcia nowego rachunku bankowego we współpracy z Euro Bank S.A., wybrany przez nas ze względu na potwierdzoną w rankingach najlepszą jakość obsługi oraz ofertę kont i lokat wielokrotnie docenianych przez ekspertów”.

Po zakończeniu okresu wypowiedzenia produktów depozytorach dla klientów indywidualnych, dalsza działalność banku będzie skoncentrowana wyłącznie na rozwijaniu oferty dla przedsiębiorców tj. obsłudze kont, lokat i kredytów.

Katarzyna Rostowska

Źródło:
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (2)

dodaj komentarz
kryzysio
Jestem od 16 lat klientem VWBank i od dłuższego czasu spodziewałem się takiego ruchu. W banku występowała całkowita stagnacja pod względem oferty - brak nowych usług, brak możliwości płacenia standardową kartą w internecie, brak rachunków walutowych, marne oprocentowanie depozytów itp. Karty pozbyłem się już rok temu, wczoraj wyprzedzająco Jestem od 16 lat klientem VWBank i od dłuższego czasu spodziewałem się takiego ruchu. W banku występowała całkowita stagnacja pod względem oferty - brak nowych usług, brak możliwości płacenia standardową kartą w internecie, brak rachunków walutowych, marne oprocentowanie depozytów itp. Karty pozbyłem się już rok temu, wczoraj wyprzedzająco poszło pismo o wypowiedzeniu umowy rachunku. Rozstajemy się bez żalu i złości.
czytacz
Popieram-jednego dziadostwa mniej niczego nie zmieni!

Powiązane: Bank dla firmy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki