Najlepsze lokaty bankowe na 1 miesiąc – sierpień 2017 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

W przypadku lokat miesięcznych stawka w wysokości 3,50 proc. w skali roku wydaje się granicą nie do przekroczenia. Na oprocentowanie w tej wysokości liczyć mogą jednak wyłącznie ci, którzy ulokują nie więcej niż 10 000 zł oraz spełnią dodatkowe warunki. Zalicza się do nich posiadanie konta osobistego oraz korzystanie z aplikacji na smartfona. Tym, którzy będą chcieli zdeponować wyższą kwotę lub skorzystać z lokaty dostępnej bez ograniczeń, banki zaproponują nie więcej niż 2,50 proc. w skali roku.

W pierwszym sierpniowym rankingu lokat redakcja Bankier.pl przeanalizowała oferty depozytów miesięcznych. Zgodnie z tradycją w pierwszej kolejności pod lupę wzięliśmy propozycje na 10 000 zł z zachowaniem podziału na oferty, z których można skorzystać po spełnieniu dodatkowych warunków oraz lokaty dostępne bez takich ograniczeń. Ostatnia tabela może zainteresować deponentów, którzy zdążyli zgromadzić większe oszczędności. Jeśli bank pod daną marką posiada w ofercie kilka depozytów, które spełniają założenia danego rankingu, to do zestawienia została włączona lokata z najwyższą stawką.

Najlepsze lokaty bankowe na 1 miesiąc – sierpień 2017 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 1 miesiąc – sierpień 2017 [Ranking Bankier.pl] (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Najwięcej za ulokowanie 10 000 zł oferuje eurobank na Lokacie LOGujesz-LOKujesz, bo 3,50 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości obejmie środki klienta, który spełni warunki postawione przez bank. Jest to propozycja skierowana do tych, którzy dopiero rozpoczynają korzystanie z aplikacji mobilnej banku. Klient, który zainstaluje aplikację na swoim pierwszym urządzeniu, ma dokładnie 7 dni na otwarcie lokaty od momentu jej aktywacji. Oczywiście, aby cieszyć się depozytem, należy być posiadaczem konta osobistego w banku.

Najlepsze lokaty 1M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Zysk

Warunki

1.

eurobank

Lokata LOGujesz-LOKujesz

3,50%

24,08 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku i korzystających z aplikacji mobilnej

2.

Idea Bank

Lokata Happy

3,00%

20,63 zł

tylko dla nowych klientów

3.

Lion’s Bank

Lokata Profitable PLUS

1,75%

12,03 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

4.

PlusBank

Lokata zakładana przez plusbank24

1,40%

9,63 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

5.

Nest Bank

Nest Lokata

1,30%

8,94 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 31.07.2017 r.

Lokata Happy od Idea Banku zajmuje drugą pozycję zestawienia. Depozyt można założyć, wybierając jeden z trzech wariantów. W przypadku lokaty na 1 miesiąc stawka wynosi 3,00 proc. w skali roku. Oferta jest dostępna tylko dla nowych klientów, dlatego można zdecydować się wyłącznie na jeden okres lokaty. Plusem oferty może być brać wymogu posiadania konta.

Znacznie niższą stawkę można znaleźć na lokacie zamykającej TOP3 rankingu lokat na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami. Mowa o produkcie Lion’s Banku – Lokacie Profitable PLUS, która pozwoli zarobić 1,75 proc. w skali roku, jeśli klient posiada rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w banku. W przeciwnym razie oprocentowanie spadnie o 0,25 pp.

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Stawka na najlepszej lokacie bez dodatkowych warunków dla wkładu wynoszącego 10 000 zł jest gorsza od zaledwie dwóch czołowych propozycji z zestawienia z tak zwanymi gwiazdkami dla tej samej kwoty. Na miesięcznej Lokacie Wielki Procent od Idea Banku można otrzymać 2,50 proc. w skali roku. Lokata wróciła do oferty banku, jednak obecnie można ją otworzyć na inne okresy niż poprzednio.

Najlepsze lokaty 1M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Zysk

1.

Idea Bank

Lokata Wielki Procent

2,50%

17,19 zł

2.

Lion’s Bank

Lokata Profitable

1,50%

10,31 zł

3.

PlusBank

Lokata internetowa

1,30%

8,94 zł

4.

Nest Bank

Nest Lokata

1,10%

7,56 zł

5.

Bank BPS

Lokata 365

0,75%

5,15 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 31.07.2017 r. 

Za liderem plasuje się Lokata Profitable od Lion’s Banku na 1,50 proc. w skali roku. Jest to oferta dla klientów bez konta osobistego. Dla tych, którzy posiadają w banku ROR, przygotowany został depozyt ze stawką wyższą o 0,25 pp. Z kolei Lokata Internetowa, należąca do propozycji PlusBanku, posiada oprocentowanie w wysokości 1,30 proc. w skali roku. Depozyt zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 100 000 zł

Banki nie są skłonne do oferowania lepszych warunków na lokacie w zamian za przekazanie większego kapitału. W przypadku depozytów miesięcznych klient, który zdeponuje 100 000 zł, otrzyma taką samą stawkę, jak posiadacz dziesięciokrotnie niższych oszczędności otwierający depozyt nie wymagający spełnienia dodatkowych warunków. Pierwsze miejsce zestawienia zajmuje oferta, która przoduje w obu rankingach, czyli Lokata Wielki Procent od Idea Banku z oprocentowaniem w wysokości 2,50 proc. w skali roku. W jej przypadku podstawowym warunkiem jest złożenie wniosku o jej otwarcie drogą internetową.

Najlepsze lokaty miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Odsetki 

Warunki

1.

Idea Bank

Lokata Wielki Procent

2,50%

171,98 zł

lokata zakładana on-line

2.

Lion’s Bank

Lokata Fortune

2,30%

158,22 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowym prowadzonym przez bank

3.

PlusBank

Lokata zakładana przez plusbank24

1,40%

96,30 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, zakładana przez bankowość internetową

4.

Nest Bank

Nest Lokata

1,30%

89,43 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, zakładana przez bankowość internetową

5.

Volkswagen Bank Polska

Lokata PLUS

1,25%

85,98 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 31.07.2017 r.

2,30 proc. w skali roku oferuje depozyt, który przed miesiącem stanowił najkorzystniejszą opcję dla zamożniejszych klientów. Lokata Fortune od Lion’s Banku przyniesie zysk w takiej wysokości tym, którzy zdecydują się założyć konto osobiste lub są już w jego posiadaniu. Nie jest to koniec warunków, jakie stawia bank. Na wspominanym rachunku klient będzie musiał utrzymywać dodatkowe środki w wysokości 10 proc. wartości lokaty przez cały okres jej trwania.  

Bez konta osobistego nie obejdzie się również klient, który zdecyduje się na Lokatę zakładaną przez plusbank24 w PlusBanku, która zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Stawka na tej propozycji wynosi 1,40 proc. w skali roku, czyli blisko o 1 pp. mniej niż oferta plasująca się oczko wyżej. Wniosek o ten depozyt można złożyć wyłącznie poprzez bankowość internetową banku.

Najlepsze lokaty miesięczne – sytuacja na rynku

Klienci, którzy z uwagi na czas wakacji nie zdecydowali jeszcze, której instytucji powierzyć swoje oszczędności, nie stracili szansy na skorzystanie z najlepszych czerwcowych propozycji lokat miesięcznych. Banki z czołówek poszczególnych zestawień nie obniżyły stawek na swoich najbardziej zyskownych lokatach, a sierpień dołącza do listy miesięcy, w których najwyższym do osiągnięcia oprocentowaniem na depozytach na ten okres jest 3,50 proc. w skali roku. Oferta eurobanku na taki procent zajmuje pierwsze miejsce w rankingu począwszy od września 2016 r.

Dodatkowo, lepszą propozycję niż przed miesiącem ma Idea Bank, który uruchomił na nowo Lokatę Wielki Procent – tym razem na okres 1 miesiąca oraz 5 miesięcy. Depozyt zastąpił Lokatę Bezkonkurencyjną w zestawieniu na 10 000 zł bez dodatkowych warunków, gwarantując stawkę o 0,25 pp. wyższą niż dawny lider, czyli 2,50 proc. w skali roku. Oferta uplasowała się także na pierwszej pozycji w tabeli dotyczącej depozytów na 100 000 zł, spychając tym samym propozycję Lion’s Banku na drugie miejsce. W efekcie tych przesunięć Lokata Mobilna od Banku Pekao straciła piątą pozycję w zestawieniu najlepszych lokat miesięcznych dla tej wysokości wkładu.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl