REKLAMA

Mastercard i Visa blokują płatności w Rosji

2022-03-01 06:12, akt.2022-03-01 11:17
publikacja
2022-03-01 06:12
aktualizacja
2022-03-01 11:17
Mastercard i Visa blokują płatności w Rosji
Mastercard i Visa blokują płatności w Rosji
/ Pexels

Mastercard i Visa poinformowały we wtorek o zablokowaniu płatności w swoich sieci płatniczych w Rosji – podał Reuters.

Mastercard – jak podał Reuters we wtorek – poinformował o tym, że „zablokował wielu instytucjom finansowym dostęp do sieci płatności Mastercarda” w wyniku sankcji nałożonych na Rosję. Firma podała także, że współpracuje z regulatorami, aby w pełni wypełnić obowiązki, wynikające z sankcji.

Podobnie Visa we wtorek – podała agencja – ogłosiła, że podjęła działania „w celu zapewnienia zgodności z obowiązującymi sankcjami” przeciw Rosji. I że jest gotowa wdrożyć dodatkowe sankcje.

Po zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę, do której doszło w czwartek w ubiegłym tygodniu, na Rosję zostały założone wielorakie sankcje, w tym również te, które dotyczą rynków finansowych. USA i Wielka Brytania odcięły rosyjskie banki od płatności w swoich walutach. Wraz z UE i innymi krajami zachodnimi zamroziły aktywa banku centralnego Rosji, odcięły także rosyjskie instytucje finansowe od możliwości pozyskiwania finansowania na zachodnich rynkach finansowych. (PAP)

autor: Marek Siudaj

Źródło:PAP
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (7)

dodaj komentarz
wojta
Tylko gotówka , jedna decyzja i nie masz jak zapłacić za chleb.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
qwertas
Visa i MasterCard powinny jednego dni wyłączyć możliwość placenia kartą. Tylko po to by uprzykrzyć bardziej życie Putinowi i wywołać jeszcze większy „run na banki” i strach w Rosji.
scuti1986
Ty na Księżycu żyjesz? Utrudnią życie wszystkim tylko nie Putinowi... a tak z ciekawości... ktoś mi przypomni jakie sankcje nałożono na USA jak zaatakowała Irak, Afganistan, Libię czy też wcześniej Wietnam?
devnull odpowiada scuti1986
chyba lepsze zablokowanie kart niż za jakiś czas wyparowanie w ataku odwetowym. może się zorientują do czego prowadzi ich przywódca
melock
Masz rację. Pamiętajmy, że tę wojnę nie prowadzi jeden człowiek. My tak mówimy "Putin", ale ten człowiek ma ogromne poparcie społeczne, a większość rosjan twierdzi, że "Oni się tylko bronią". Gdyby naprawdę chcieli, to mieliby inną władzę. Odpowiedzialność jest ich.

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki