REKLAMA
KONFLIKT ROSJA-UKRAINA

Marcin Kosman dla Bankier.pl: Premiera "Cyberpunka" to "sprawdzam" dla branży gier

Michał Żuławiński2020-09-14 06:00analityk Bankier.pl
publikacja
2020-09-14 06:00
Marcin Kosman dla Bankier.pl: Premiera "Cyberpunka" to "sprawdzam" dla branży gier
Marcin Kosman dla Bankier.pl: Premiera "Cyberpunka" to "sprawdzam" dla branży gier
/ Bankier.pl

Koniec 2020 r. będzie chwilą prawdy dla polskiego gamingu. – Premiera „Cyberpunka 2077” będzie swoistym „sprawdzam” dla polskiej branży gier komputerowych – mówi w rozmowie z Bankier.pl Marcin Kosman, autor książek o polskich grach komputerowych. Jak dodaje, ostatnie sukcesy polskich gier nie są dziełem przypadku.

"20 wyzwań na 20-lecie Bankier.pl" to specjalny program, w ramach którego redakcja razem z zaproszonymi gośćmi rozmawia o przyszłości 20 gorących obszarów gospodarki. W tym odcinku rozmawiamy o grach komputerowych, a w szczególności o polskich produkcjach, za którymi stoją spółki notowane na GPW.

– Premiera „Cyberpunka 2077” będzie istotnym momentem dla branży gier komputerowych w Polsce. Będzie to swoiste „sprawdzam” dla całego rynku. Losy tej gry, to jak będzie się sprzedawała, jakie będzie dostawała oceny i jakie będą reakcje mediów… wszystko to będzie dużo znaczyło (…) Dopiero po premierze nastąpi moment wyciszenia i refleksji – mówi Marcin Kosman. Warto przypomnieć, że wspomniana premiera gry CD Projektu zaplanowana jest na 19 listopada 2020 r.

Naszego rozmówcę zapytaliśmy także o miejsce polskich producentów na światowej mapie branży gier oraz ich przewagi konkurencyjne.

– Sukces polskiej branży gamingowej to efekt ewolucji. Nie pojawił się miliarder z walizką pieniędzy, który zatrudnił 200 osób powiedział „zróbcie najlepszą grę na świecie”. Za CD Projektem, Techlandem czy CI Games stoją osoby, które są na rynku od lat 90. Bardzo dobrą okolicznością była globalna koniunktura i rozwój gamingu – polskie gry miały ekosystem, w którym mogły się pojawić – dodał Marcin Kosman.

» Zobacz też inne odcinki z serii "20 wyzwań na 20-lecie Bankier.pl"

Źródło:
Michał Żuławiński
Michał Żuławiński
analityk Bankier.pl

Redaktor prowadzący działu Rynki Bankier.pl. Wraz z zespołem śledzi bieżące wydarzenia na polskiej giełdzie i globalnych rynkach finansowych, analizuje dane gospodarcze z kraju i ze świata, monitoruje politykę banków centralnych itp. Miłośnik nowych technologii, zarówno w obszarze mediów, jak i szeroko pojętego inwestowania. Laureat nagrody specjalnej w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych Narodowego Banku Polskiego im. Władysława Grabskiego. Tel: 604 678 518

Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (2)

dodaj komentarz
zitarix
Jasne, zysk i pompowanie CDR odłączone od reszty spółek ale jak balonowo przehypowana gra im nie wyjdzie to będziecie generować spadki na spółkach z C/Z 25 bo przecież gamedev się skończył. Proszę nie rozsiewać nieprawdziwych prognoz bo to by się same spełniły. Nie widziałem jakoś artykułu po wzrostach AMD że Jasne, zysk i pompowanie CDR odłączone od reszty spółek ale jak balonowo przehypowana gra im nie wyjdzie to będziecie generować spadki na spółkach z C/Z 25 bo przecież gamedev się skończył. Proszę nie rozsiewać nieprawdziwych prognoz bo to by się same spełniły. Nie widziałem jakoś artykułu po wzrostach AMD że INTEL też musi wzrosnąć bo to K O N K U R E N C J A. Jak Cdr straci to zyskają inne firmy bo kupi się wtedy ich gry i tyle.
demeryt_69
Here we go - 'gaming' again :)

Powiązane: 20 wyzwań na 20-lecie Bankier.pl

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki