REKLAMA

Macron chce reformy funkcjonowania islamu

2018-02-11 16:34
publikacja
2018-02-11 16:34

Emmanuel Macron chce zreformować funkcjonowanie islamu we Francji. Prezydentowi zależy na czasie - podkreślają francuskie media, komentując wywiad, jakiego Emmanuel Macron udzielił niedzielnemu tygodnikowi "Le Journal du Dimanche".

fot. Pierre Teyssot / / FORUM

Pałac Elizejski pracuje nad nowymi zasadami organizacji instytucji islamskich we Francji. Szef MSW Gerard Collomb ma opracować zasady funkcjonowania Francuskiej Rady Kultu Muzułmańskiego. To powołana w 2003 roku instytucja mająca skupiać organizacje islamskie. W Radzie jednak doszli do głosu radykałowie. Obecnie członkowie tej instytucji są wybierani w poszczególnych meczetach, a wpływ na to mają także inne państwa, jak Tunezja, Algieria, Maroko, Arabia Saudyjska i Katar. Prace prowadzone są w konsultacjach zarówno ze środowiskami muzułmańskimi - duchownymi i świeckimi, jak i intelektualistami i naukowcami zajmującymi się problematyką islamu.

Kolejne sprawy to kwestia finansowania organizacji muzułmańskich, działalność radykalnych imamów, zamykanie meczetów, w których odbywa się proces radykalizacji poglądów. W tym ostatnim przypadku chodzi także o więzienia i instytucje społeczne, jak kluby sportowe i szpitale. Kolejna sprawa to kształcenie imamów. Emmanuel Macron podkreśla, że chodzi o to, aby francuski islam wszedł na nowoczesną drogę, ograniczając wpływ państw arabskich. Prace nad reformami mają trwać pięć miesięcy.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Brzeziński/Paryż/em/kano

Źródło:IAR
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (9)

dodaj komentarz
niepelnosprawny_org
za słaby jest na cokolwiek, jak coś to sie wycofa, wycofuje, oby pomocników przy nim nie zabrakło...
mix123
Zobaczycie jakie teraz będą Dymy we Francji o to tfu przepraszam w kalifacie francuskim
karbinadel
Wreszcie coś mądrego gościu proponuje
silvio_gesell
Niby tak. Jednak moim zdaniem to jest skazane na porażkę, bo islam to nie tylko religia, ale cały ustrój administracyjno-gospodarczo-społeczny, włącznie z własnym, niekompatybilnym z naszym systemem fiskalnym i monetarnym - w którym lichwa jest zakazana, a podatki dochodowe płacą tylko niewierni. Islam zatem to nie inna Niby tak. Jednak moim zdaniem to jest skazane na porażkę, bo islam to nie tylko religia, ale cały ustrój administracyjno-gospodarczo-społeczny, włącznie z własnym, niekompatybilnym z naszym systemem fiskalnym i monetarnym - w którym lichwa jest zakazana, a podatki dochodowe płacą tylko niewierni. Islam zatem to nie inna kultura, ale odrębna cywilizacja, a jak pisał pewien mądry historiozof: "synteza cywilizacji jest niemożliwa", gdyż "nie można być jednocześnie cywilizowanym na dwa sposoby". W sytuacji zmieszania dwóch cywilizacji "niższa cywilizacja wypiera wyższą".

http://www.nonpossumus.pl/biblioteka/feliks_koneczny/panstwo/IIa.php
karbinadel odpowiada silvio_gesell
Wiem na czym polega islam. Tym bardziej państwa zachodnie muszą jasno wskazać, że nie może być narzucania islamskich reguł społecznych w Europie. Albo się dostosowują do prawa w danym kraju, albo do widzenia.
silvio_gesell odpowiada karbinadel
„państwa zachodnie muszą jasno wskazać, że nie może być narzucania islamskich reguł społecznych w Europie”

Problem w tym, że zachodnie reguły to demokracja, czyli rządy demografii, a wiadomo że jest ona jest stronie Arabów. We Francji jest już pozamiatane, co więcej cywilizacja arabska jest starsza niż laicka.
silvio_gesell odpowiada karbinadel
„państwa zachodnie muszą jasno wskazać, że nie może być narzucania islamskich reguł społecznych w Europie”

Problem w tym, że zachodnie reguły to demokracja, czyli rządy demografii, a wiadomo że jest ona jest stronie Arabów. We Francji jest już pozamiatane.
karbinadel odpowiada silvio_gesell
Czy na pewno byłeś kiedyś we Francji, czy swoje wiadomości czerpiesz z TVP? Nawet w ramach demokracji nie każdemu wolno wszystko - bo są jakieś ramy prawne państwa, konstytucja itd. Ale rozumiem, że jako zwolennik PiS masz inne zdanie na ten temat
silvio_gesell odpowiada karbinadel
Arabowie przejmą samorządy i będą mieć własną policję, a wtedy egzekwowane będzie takie prawo jakie pasuje do ich moralności i etyki rodowej. Zresztą, co to ma wspólnego z PiS?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki