REKLAMA

Łon (RPP): Nie chciałby podejmować działań, które mogą doprowadzić do umocnienia złotego

2021-09-24 14:48
publikacja
2021-09-24 14:48
Łon (RPP): Nie chciałby podejmować działań, które mogą doprowadzić do umocnienia złotego
Łon (RPP): Nie chciałby podejmować działań, które mogą doprowadzić do umocnienia złotego
fot. NBP / / NBP

Członek RPP Eryk Łon nie chciałby podejmować działań, które mogą doprowadzić do umocnienia złotego.

"Bardzo ważne znaczenie ma dla mnie na przykład to, aby nie przykładać ręki do takich rozwiązań, które mogłyby w konsekwencji doprowadzić do otwarcia drogi dla radykalnego umocnienia złotego, co mogłoby być skutkiem podjęcia przez RPP szybkich działań polegających na kilku silnych podwyżkach stóp procentowych" - napisał w felietonie dla portalu wGospodarce. pl.

Członek RPP uważa, że proces spadków inflacji PPI oraz CPI w różnych krajach powinien mieć miejsce na przełomie 2021 i 2022.

"Moim zdaniem kiedy PPI zacznie spadać, to z biegiem czasu dojdzie do obniżek poziomu inflacji konsumpcyjnej, czyli tak zwanego wskaźnika CPI. Jestem przekonany, że proces obniżek inflacji produkcyjnej oraz inflacji konsumpcyjnej w różnych krajach będzie obserwowany na przełomie tego i następnego roku" - napisał. (PAP Biznes)

map/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (128)

dodaj komentarz
marxs
przyłożysz,przyłożysz jak dolar będzie po 10 zł a litr paliwa po 20 zł szybko będziecie podwyższać w przerażeniu i panice stopy ale wtedy już będzie za późno
jas2
Ale ty wiedząc o tym, już dawno kupiłeś dolary, dlatego się nie martwisz.
talmud
czy kogoś dziwi ze cala wierchuszka to ......tylko mówi po polsku ?? LMAO
demeryt_69
'Górale' niemal bez wyjątku.

300_pala odpowiada demeryt_69
Maglowmica
gonera691
Panie Łon - Ojciec z Torunia też widzi wysokie ceny paliw na stacjach. Nie mówił już o tym panu?

Wysokie ceny paliw = wysoka inflacja to dziecko wie
maniek_as
Ale Łon nie wie!!! Toż to ekonomiczny analfabeta. Taki bankowy Dyzma. Wystarczy posłuchać jego wypowiedzi na tematy ekonomiczne. Nie wiem, kto go wybrał do tej RPP, ale to oznacza, że też nie nadaje się do tego wybierania.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
friedens
RPP jest zbyt kosztowna, szkodliwa i niepotrzebna. To dziesiątki milionów wyrzucane w błoto. Lepiej przeznaczyć tę gigantyczną kasę na chore dzieci. Wystarczy algorytm. Jest inflacja, stopy procentowe idą w górę. Nie ma - automatem idą w dół. Teraz obywatele okradani są ze swych pieniędzy inflacją bardziej niż ci, którzy zawierzyli RPP jest zbyt kosztowna, szkodliwa i niepotrzebna. To dziesiątki milionów wyrzucane w błoto. Lepiej przeznaczyć tę gigantyczną kasę na chore dzieci. Wystarczy algorytm. Jest inflacja, stopy procentowe idą w górę. Nie ma - automatem idą w dół. Teraz obywatele okradani są ze swych pieniędzy inflacją bardziej niż ci, którzy zawierzyli Amber Gold. Zwykła apka by to załatwiła. Broniłaby wartości pieniądza, chroniła obywateli przed inflacją oraz oszukańczym reżimem i - co ważne - nie łamałaby Konstytucji.
ja3
Wszystko zależy co by było w tym algorytmie ;-)

Powiązane: RPP obniża stopy procentowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki