REKLAMA

Lekarze oszczędzają na protest

2021-01-13 13:05
publikacja
2021-01-13 13:05
fot. Filip Błażejowski / FORUM

Lekarze z Porozumienia Rezydentów ogłosili w swoich mediach społecznościowych akcję polegającą na odkładaniu wynagrodzeń na poczet zabezpieczenia przed skutkami protestów. 

Lekarze po raz kolejny przymierzają się do strajku. Uważają, że ich sytuacja nie poprawia się, a pracownicy ochrony zdrowia nadal są traktowani jako zło konieczne. Dodatkowo, z badania przeprowadzonego przez Porozumienie Rezydentów wynika, że prawie 80 proc. uprawnionych nie otrzymało dodatku covidowego. 

W związku z rosnącym napięciem w systemie ochrony zdrowia, Porozumienie Rezydentów zapowiedziało, że 2021 rok będzie rokiem  wielkich zmian, a bez radykalnych działań to się nie uda. 

"Dlatego nawołujemy do pilnego działania z Waszej strony pod postacią rozpoczęcia zbierania funduszu bezpieczeństwa na czas strajku/ogólnopolskiego protestu! Oto plan działania:
1. Żeby strajkować, musimy wszyscy mieć oszczędności umożliwiające przetrwanie bez dochodu najlepiej przez min. 3 miesiące życia. Im więcej, tym lepiej – wtedy trudniej będzie nas złamać grą na przeczekanie! 
2. Od kolejnej wypłaty odkładajmy min. 10 proc. swojej pensji, a po każdym pół roku będziemy gotowi na dodatkowy miesiąc strajku/protestu bez dochodów (przy założeniu, że 60 proc. dochodu miesięcznego pozwoli nam w czasie "wojny" przetrwać przez miesiąc). Traktuj to jak inwestycję w swoją przyszłość - po udanym strajku lub skutecznej akcji wypowiadania umów Twoje wynagrodzenie znacznie wzrośnie", czytamy w poście na Facebooku. 

Porozumienie Rezydentów zwraca się również do osób, które otrzymały dodatek covidowy, aby 50 proc. przeznaczyło na dłuższy protest. 

WS

Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
iwonka50
Odkładajcie jeszcze na ubezpieczenia od przeprowadzania eksperymentów medycznych. Oczywiście ci, którzy w tym procederze będą uczestniczyć.
jes
Iwonka, ty odkładasz na skutki leczenia kapustą i metodami dr Zięby?
jan-kowalski
Ad. 1
"2. Od kolejnej wypłaty odkładajmy min. 10 proc. swojej pensji, a po każdym pół roku będziemy gotowi na dodatkowy miesiąc strajku/protestu bez dochodów (przy założeniu, że 60 proc. dochodu miesięcznego pozwoli nam w czasie "wojny" przetrwać przez miesiąc). Traktuj to jak inwestycję w swoją
Ad. 1
"2. Od kolejnej wypłaty odkładajmy min. 10 proc. swojej pensji, a po każdym pół roku będziemy gotowi na dodatkowy miesiąc strajku/protestu bez dochodów (przy założeniu, że 60 proc. dochodu miesięcznego pozwoli nam w czasie "wojny" przetrwać przez miesiąc). Traktuj to jak inwestycję w swoją przyszłość - po udanym strajku lub skutecznej akcji wypowiadania umów Twoje wynagrodzenie znacznie wzrośnie", czytamy w poście na Facebooku."

Z tego mi wychodzi, że jak chcą być przygotowani na min. 3 miesiące strajku, to będą się przygotowywać do niego 1,5-2 lata. Więc na razie luz, wrócimy do tematu w 2022 lub 2023.
Wtedy to już nowa władza (może nawet zrekrutowana spośród tych, którzy popierali rezydentów w ich ostatnich protestach) będzie mogła się "wykazać". Czego im (rezydentom, jak i nowemu rządowi) życzę z całego serca. Zobaczymy!

Ad. 2
"Porozumienie Rezydentów zwraca się również do osób, które otrzymały dodatek covidowy, aby 50 proc. przeznaczyło na dłuższy protest."

W tej sytuacji jak najbardziej zrozumiała jest zwłoka/niewypłacanie im tego dodatku - rząd byłby głupi, gdyby to robił, na swoją własną zgubę (oraz reszty społeczeństwa).
antybolszewik
Jeżeli nie podoba się im płaca to w tym momencie zgadzam się z rządem - "Niech jadą". Strajk to forma zastraszania współobywateli. Dopiero rezygnacja i masowy wyjazd z kraju wykaże kto ma rację w sporze.
fred_
Jest wielu lekarzy zarabiajacych w dobrych dniach po 6tys dziennie. Osobiscie znam kilku okulistow tyle wyciagajacych. Wystarczybze maja 4 zabiegi dziennie. Jak maja wiecej to i 10tys dziennie mozna wyciagnac. Nie pozwolcie sobie wmowic ze lekarze w PL zarabiaja malo bo to klamstwo.
jes
Masz na myśli lekarzy na Narodowym?
jes
Osobiście znasz kilku okulistów. Strach pomyśleć ilu znasz z innych specjalności. To musi iść w tysiące. Takie źródło informacji jak ty to skarb.
johnnygalt
Niech strajkują. Służba zdrowia nie może się opierać na przemęczonych i nieopłacanych lekarzach. Trzeba zmusić władze do rozwiązania tego problemu.
krzy_
Lekarz stażysta zarabia ok.2000 zł na rękę? Dziwne, że tak długo czekają z tym strajkiem. Oczywiście są też lekarze, którzy wyciągną i 10-12 tys. miesięcznie, ale na kontrakcie, gdzie nie mają urlopów, sami opłacają zus, a w przypadku niezdolności do pracy, pozostają bez środków do życia. Gdzie czas dla rodziny Lekarz stażysta zarabia ok.2000 zł na rękę? Dziwne, że tak długo czekają z tym strajkiem. Oczywiście są też lekarze, którzy wyciągną i 10-12 tys. miesięcznie, ale na kontrakcie, gdzie nie mają urlopów, sami opłacają zus, a w przypadku niezdolności do pracy, pozostają bez środków do życia. Gdzie czas dla rodziny ?
Poza tym, żeby tyle zarobić to pracują na kilku etatach. Nie krytykuj. Zastanów się ile Ty zarobiłbyś brutto pracując na dwóch etatach.
mk77
A strajkujcie. Jesteście "towarem" defycitowym. Kiedy jak nie teraz? Walczcie o podwyżki x 10, a niech nam polakom kopara opadnie ile zarabiacie.

Skoro tak wielu nie szanuje Waszej pracy, to zaczną ją szanować jak będą musieli za nią płacić jak za złoto.
Od razu się okaże jacy jesteście super. A
A strajkujcie. Jesteście "towarem" defycitowym. Kiedy jak nie teraz? Walczcie o podwyżki x 10, a niech nam polakom kopara opadnie ile zarabiacie.

Skoro tak wielu nie szanuje Waszej pracy, to zaczną ją szanować jak będą musieli za nią płacić jak za złoto.
Od razu się okaże jacy jesteście super. A kto Was zastąpi? Ukraińcy, Białorusini, Syryjczycy? :)

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki