REKLAMA

Złoty czeka na prezesa Glapińskiego. Kurs euro poniżej 4,70 zł

2022-12-08 10:30
publikacja
2022-12-08 10:30

Gwoździem czwartkowego programu na polskim rynku walutowym jest wystąpienie prezesa NBP Adama Glapińskiego. W oczekiwaniu na to wydarzenie kurs euro ustatkował się poniżej 4,70 zł.

Złoty czeka na prezesa Glapińskiego. Kurs euro poniżej 4,70 zł
Złoty czeka na prezesa Glapińskiego. Kurs euro poniżej 4,70 zł
fot. Bartlomiej Kudowicz / / FORUM

W czwartek o 10:27 kurs euro wynosił 4,6936 zł i pozostawał bez większych zmian względem poziomów z środowego wieczoru. Wczoraj doszło do umocnienia złotego – kurs EUR/PLN obniżył się o ponad dwa grosze.

Złotemu nie przeszkodził fakt, że zgodnie z oczekiwaniami w zasadzie wszystkich ekonomistów Rada Polityki Pieniężnej już na trzecim posiedzeniu z rzędu nie podniosła stóp procentowych. Jest już niemal przesądzone, że RPP zakończyła cykl podwyżek i jeśli nie przydarzy się nic nadzwyczajnego, to kolejnym ruchem będzie ich obniżka. Oczywiście prezes NBP raczej nie powie tego wprost na dzisiejszej konferencji prasowej. Jej początek zaplanowany jest na 15:00.

Reklama

- Dzisiejsza konferencja prezesa Narodowego Banku Polskiego będzie przykuwała uwagę inwestorów, jednak nie oczekujemy by wypowiedzi A.Glapińskiego mogły w istotny sposób wpłynąć na wycenę złotego. Wysoce prawdopodobne jest zatem utrzymanie kursu EUR/PLN wokół poziomu 4,69 i oczekiwanie na impulsy przyszłego tygodnia (liczne posiedzenia największych banków centralnych) – napisał w Komentarzu dziennym Andrzej Kamiński z Banku Millennium.

- Na przełomie tygodnia spodziewamy się kolejnych prób powrotu pary EUR/PLN ponad 4,70. Ich powodzenie będzie prawdopodobnie zależne od tego, czy EUR/USD powróci do spadków. Znacząco spadły też szanse, że EUR/PLN będzie w stanie wybić się ponad opór na 4,72-4,7250 przed posiedzeniem Fed. Nastroje na rynkach są mniej więcej neutralne dla walut CEE, a koszty finansowania pozycji przeciwko złotemu pozostają wysokie – wskazali w Dzienniku ekonomiści ING Banku Śląskiego.

Przy stabilizacji notowań na parze euro-dolar kurs amerykańskiej waluty na polskim rynku ustabilizował się na poziomie 4,4577 zł. Za franka szwajcarskiego trzeba było zapłacić 4,7695 zł, a więc o 1,5 grosza mniej niż dzień wcześniej. Funt szterling kosztował 5,4280 zł.

KK

Źródło:
Tematy
Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
simonsoft8
glapiński twierdzi że nbp nie uczestniczy w modelowaniu
minekminka134
Cóż pan prezes przemówił.Nie jestem lekarzem psychiatrą,ale uważam że ma on duże problemy i powinien skorzystać z pomocy specjalisty.Ten człowiek żyje w swoim ,wyimaginowanym świecie, być może w świecie Śmerfów i Muminków .To piękny i przyjazny świat.
karbinadel
Po nominacji wybitnego finansisty Jacka Kurskiego na dyrektora w Banku Światowym Glapiński już niczym nie zaskoczy
socjalistyczneg
Dziś KABARETY NA ŻYWO...
Nowy repertuar?
Czy odgrzewane kotlety?
andregru
Złoty nie czeka na Glapińskiego bo on jako człowiek PIS i sługa Kaczyńskiego jest przewidywalny i wiadomo co będzie robił .

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki